The Secrets of Being a Non-Conflict Person

Холеричність мені притаманна. Більше того, я переконаний, що конфлікти в нашому житті неминучі, вони часто приносять чимало користі, хороша війна краща від поганого миру (бо так менше людей помирають), а пацифістів, які думають інакше, слід спалити на вогнищі інквізиції :). Проте рух до все більшої самостійності, досвід громадської діяльності, розвиток особистого життя, постійна боротьба за економію часу і довга дорога, вистелена колишніми друзями, змушують мене постійно працювати над собою, вивчати способи спілкування з різними категоріями людей, шукати обхідних шляхів для досягнення мети.

Насправді, уникнення конфліктів – чи не найпростіша частина науки та мистецтва спілкування з людьми. Щоправда, вона все одно не допомагає мені справляти добре перше враження… але це окремий випадок, який не має нічого спільного із загальною практикою! 😀

Отже, кілька простих правила для попередження конфліктів або їх гасіння на ранніх стадіях.

ПЕРШЕ. ГОВОРІТЬ МЕНШЕ, НІЖ ЗДАЄТЬСЯ НЕОБХІДНИМ. Так звучить четвертий із 48-ми законів влади. Вже СОТНІ разів переконувався, що це просто золотий закон в міжособистісному спілкуванні. Але не слід його сприймати геть буквально і думати, що ігри в мовчанку сподобаються вашим співрозмовникам (радше дуже навпаки)…

  • Здебільшого (особливо в неділовій розмові) вигідніше, коли говорить співрозмовник. Стимулюйте його до цього запитаннями, але не перетворюйтеся на набридливого слідчого! Запитання мають бути доречними, такими, на які самому співрозмовнику цікаво відповідати.
  • Навіть в компанії близьких друзів, не треба грузити своїми проблемами чи випендрюватися зі своїми успіхами. Принаймні не слід викладати ОДРАЗУ всі карти ваших думок. Що ж до людей в цілому, то легка атмосфера загадковості завжди краща за душу нарозхрист.
  • Говоріть нейтральніше. Особливо при сторонніх людях буває доречною двозначність, яка дозволить потім витрактувати свої слова у вигідніший спосіб.
  • Приховує мудра людина знання, а серце безумних глупоту викликує (Приповісті 12:23)
  • Knowledge is Power. Hide it Well (W40K)

ДРУГЕ. ГРАЙТЕ РОЛЬ. Поставте себе на місце співрозмовника і подумайте, кого він хоче бачити на вашому місці. Я не закликаю до відвертої брехні, але правда дійсно частіше призводить до розчарування і ворожнечі, ніж вдячності за щирість. І так, спілкування, навіть з найближчими – це не просто ляпання язиком на випадкові теми, це набір соціальних функцій, які нам доводиться виконувати. Люди починають нервувати, коли ми з цими функціями не справляємося.

Ролі можуть бути різні, але їх перелік традиційний: друзі хочуть бачити оптимістичного і жвавого в розмові “душу компанії”, дівчина прагне мати поруч впевненого і сміливого хлопця, керівник хоче мати відповідального та вмотивованого працівника, а колеги по роботі – скромного і готового допомогти співробітника. Бажання більшості людей простіші, ніж здаються.

ТРЕТЄ. ЗУПИНІТЬСЯ І ПОДУМАЙТЕ. Про це добре говориться зокрема у Біблії: Ліпший від силача, хто не скорий до гніву, хто ж панує над собою самим, ліпший від завойовника міста (Приповісті 16:32). Щойно ви відчули, що ваші пристрасті закипають, зробіть над собою зусилля і відключіться на кілька секунд від реальності. Подумайте про щось інше, важливіше. Спробуйте поглянути на ситуацію збоку. Подумайте…

  • …(в одних ситуаціях) чи дійсно вас так сильно образили, що варто починати комусь щось доводити?
  • …(в інших ситуаціях) чи можливо, що насправді все не так погано, а за теперішню паніку потім буде соромно?

Словом, фокус в тому, аби загасити першу хвилю гніву, яка завжди найірраціональніша.

ЧЕТВЕРТЕ. ВЧАСНО КАПІТУЛЮЙТЕ. До цього закликає інший закон влади (22-ий). Якщо вас уже втягнули в суперечку, ваш опонент затятий на своєму, а суть зводиться виключно до змагання ваших та його переконань – охоче і негайно відступайте. Чітко усвідомте і поясніть опоненту, що суперечка не має сенсу. Якщо треба, визнайте, що вам просто нічого йому сказати – в цьому значно більше честі, ніж може здаватися.

Саме тому дехто, мабуть, зауважував, що в суперечках з приводу релігії я став нібито ліберальнішим, насправді я просто не б’юся лобом об гранітну стіну, яку я знаю, що не проб’ю. Тим паче, мій Бог мене до цього не зобов’язує.

Advertisements

6 thoughts on “The Secrets of Being a Non-Conflict Person

  1. от я завжди про тебе думала скоріше як про конфліктну людину…мабуть це з ддп залишилось…

  2. Останнім часом часто ловлю себе на думці “а тут можна було б промовчати і не мати такого продовження ситуації”.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s