Life is a Library

Люди схожі на книги, а точніше – на літературу в цілому. Є серед них енциклопедії, глянцеві журнали, вранішні газети і агітаційні листівки. Якісь написані Достоєвським, якісь – Чаком Палаником, а ще є тексти Жадана. Деякі з них відкриті, інші закрити, треті – відкриті, але не на тій сторінці… 

Є люди, які схожі на журнали мод – через них ви почуваєтеся гидкими. Інші подібні до товстелезних філософських томів, де проста (та іноді сумнівна) істина розмазана по невимовній кількості сторінок невимовною кількістю повторів із невимовно складними словами – це нудні, але напоказ “розумні” книжки. Іноді на старості людина стає подібна до старої газети – вона постійно розповідає про якісь часи, які вже давно минули.

Аби зрозуміти деякі книги, буває необхідно перед цим почитати інші книжки з цієї ж категорії. Як і у випадку з книжками, ми іноді “виростаємо” з людей. Не лише у тому сенсі, що вони передають нам досвід, але й у тому сенсі, що на певному етапі їм просто більше нічого нового нам сказати, а їх “перечитування” не принесе ані користі, ані задоволення. Але є інші книжки, які ми проносимо із собою крізь усе життя. Одні – як практичний посібник, інші – як джерело натхнення, а треті – просто тому, що вони колись для нас відкрили якусь істину.

І у всіх різні смаки: хтось читає виключно аналітичні бізнесові журнали, інші полюбляють розважальну літературу, але головне – не скільки книжок ви прочитали, а які і що ви з них винесли для себе. Як і у випадку з книжками, деякі з яких варто спробувати на смак, інші слід швидко проковтнути, і лише дуже нечисленні варті ретельного пережовування – так само і з людьми.

14 thoughts on “Life is a Library

  1. Дамітрій, ти вартий ретельного пережовування! 😉 та перечитування;))

  2. Цікаво, а я яка книга, в твоєму сприйнятті?)
    А взагалі дуже точне і влучне спостереження. Взагалі останнім часом здається, будь-чому в “реальному світі” можна знайти вдалу аналогію в світі мистецтва…

    • О! 🙂 з тобою все дуже просто, Костю, хоча книга ти непроста.
      Ти – книга філософських притч та просто життєвих роздумів, написаних із гумором. Час від часу вставлені сторінки із різноманітною поезією – переважно тексти пісень різних років, країн та авторів. Пісні варіюються – від глибоких “за жИзнь” до стьобних і відверто брєдовуватих. Прочитання книги викликає враження подорожі усім світом і доторку до різних культур: грецької, російської, єврейської, галицької, французької, британської та далекосхідної.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.