Sermon 3: The Core Idea of the Bible

Якщо б мене спитали: про що Біблія? Я би відповів, що це книга про жертвоприношення Бога – ось така проста і унікальна в своєму роді річ.

Старий Заповіт пояснює, чому це жертвоприношення стало необхідним – ми дізнаємося про гріхопадіння людини (Буття 3), про Закон, яким Бог засуджує світ (Вихід 20), про обрання народу Ізраїля для народження серед його нащадків Месії (Буття 12). Новий Заповіт описує події Пришестя Втіленого Бога на землю задля здійснення жертвоприношення. Крім цього, Бог давав настанови, як би Він хотів, що ми жили (євангельські притчі), оголосив умови звільнення людей з-під влади гріха (Марка 16:16), а також попередив про Кінець Світу і що це зовсім не кінець. Основна відмінність між Старим і Новим заповітами – це перспективність чи ретроспективність відносно тілесного приходу Христа в наш світ.

Христу присвячений найбільший фрагмент Апостольського Символу Віри. На те християнство і називається християнством, що ключовою особою в ньому є Христос. Всі інші теми – сотворення світу і Апокаліпсис, якою має бути церква, обов’язки чоловіків і жінок – це важливі, але другорядні речі. Історії про відступи старозаповітного Ізраїлю від Слова Божого – безумовно, повчальні, але ще менш критичні. Навіть чуда, які творив Христос, – це не стільки докази Його божественності, скільки прояв Його милосердя відносно смертних людей, яких Він зустрів.

Найголовніше в християнстві Месія провіщає сам: любити Бога і ближнього свого (Матвія 22:36-40), хрестити і навчати в Імення Господнє (Матвія 28:19), приймати Причастя і очікувати Христового Повернення (Матвія 26:26-29).

Advertisements

4 thoughts on “Sermon 3: The Core Idea of the Bible

  1. Можна підсумувати: Головна постать Біблії – Син Божий, а головне послання – спасіння людства через Христа.

  2. я зараз проходжу кількаденний євангелізаційний курс “Історія спасіння” від Школи євангелізації Св. Андрія, і вчора нам дали завдання розглянути різні пророцтва, події, особи і об’єкти зі Старого Завіту, які символізують Месію або сповнюються в Євангелії. там їх справді дуже багато. чи не в кожній книзі Біблії, починаючи з Буття 3:15, є пророцтва щодо Ісуса Христа, якісь моменти, які символізують євангельські події, наприклад, жертвоприношення Ісаака Авраамом чи мідний змій в пустелі. і наш лектор вчора відмітив, що тільки Ісус Христос став досконалою жертвою, яку прийняв Бог.

    1. Вітаю, оскільки з Вашого коментаря видно, що Вас навчають правильно 🙂

      Ці пророцтва зокрема є і підтвердженням того, що християни були і до Воплочення Христа. Це були правовірні юдеї, але тоді їх віра полягала в очікуванні на Воплочення. Вірний християнин сьогодні вже дивиться на Воплочення пост фактум і очікує Другого Пришестя.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s