Могилянка без Куделі

Мені стало відомо, що деякі люди шукали на моєму блозі коментарів з приводу звільнення Сергія Куделі з посади викладача кафедри політології Києво-Могилянської академії. Дійсно, не думав коментувати цю подію, оскільки вона (хай вже пробачить мені пан Куделя) за всіма подіями літа трохи загубилася. Це вже не новина, пан Сергій не є викладачем Академії з 30-го серпня поточного року. Його шанувальники вже встигли поспівчувати, а його недоброзичливці – зітхнути з полегшенням.

Важко дати однозначну оцінку діяльності пана Куделі. З одного боку, я вважаю, що він дійсно хороший викладач, а його курс “Теорія демократії” був одним із найпізнавальніших за 4 роки мого бакалаврату. Хоча, як на мене, його віра в демократію завжди трохи вибивалася за межі реалістичного погляду на українську дійсність.

Його випади проти адміністрації університету та колективу кафедри також носили двозначний характер. В цілому, я згоден із його висловом, що роки присутності його “інородного тіла в могилянському організмі не минули без користі і для організму, і для його мешканців”, адже критика завжди тримає інституцію в тонусі – це позитивно. Проте звинувачення колег в корупції і виставлення цих звинувачень на загальний огляд були, на моє глибоке переконання, не завжди доречними і часто доволі емоційними. Межі досконалості немає і проблеми у нас є, але чи Могилянка така вже корумпована, якщо навіть КРУ не виявили у нас порушень? Чи вартували всі ці неперевірені звинувачення свого результату? Не розумію я викладачів, які зливають бруд на свій університет через медіа.

Отже, звільнення Куделі – це таки втрата, але вагома тільки в масштабах кафедри. Не він один в Академії мав PhD, не він один боровся з Адміністрацією, а от на його курсі інший викладач погано уявляється.

Advertisements

8 thoughts on “Могилянка без Куделі

    1. Він сам заявив, що формально це за обопільною згодою сторін, але ніби по факту просто адміністрація втомилася його терпіти. У мене також є думка, що він сам втомився із ними боротися і вирішив відпочити в Штатах, оскільки йому там вже уготована робота.

  1. То він подався у Штати? І чим він тепер займатиметься? Також викладатиме? В цілому погоджуюся, виносити деякі питання на широкий загал – не найкраща ідея, особливо коли скандалів і так вистачало.

  2. Зрозуміло. Він, мабуть, пошкодував, що взагалі повертався в Україну. Побачив, як тут все безнадійно – і назад у Штати. Він справді занадто “західний” для наших реалій.

    1. Насправді, проблема навіть не в західних замашках, а в ідеалістичному сприйнятті, що і призвело до зайвих конфліктів із адміністрацією і самої форми, в якій ці звинувачення виголошувались. Такі люди, як Куделя, потрібні Україні виключно у великих кількостях – тоді вони будуть постійно довбати мізки чиновникам усіх рівнів, державу буде трясти і система покращуватиметься. А в даному випадку ми мали одиничні зусилля, прикладені не туди, куди треба.

  3. Якщо пам*ятаєте, була така собі пані Наталя Шульга – віце-президент з стратегічного розвитку. Теж приїхала із США з великим бажанням щось робити. В результаті роботи мала дві альтернативних стратегії розвитку КМА. Одна передбачала розвиток як державного ВНЗ, а інша – приватного (Щось схоже що обговорювалося на зустрічі випускників).
    Теж не прижилася…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.