Довелося прогуляти частину занять у Школі журналістики, щоби розібратися трохи в цій історії. Сезон скандалів продовжується і, вочевидь, не дуже спішить закінчуватися.

По факту, Шакро Мачаваріані побив Святослава Стогова. Завдав легких тілесних ушкоджень. Причиною, як запевняє Шакро, був блог Святослава, у якому він у доволі грубий спосіб коментував фізіономії учасників різноманітних корабликів, що їх проводять як Шакро, так й інші студенти Академії.

Сьогодні заступники деканів та працівники деканату по роботі зі студентами поспілкувалися із учасниками бійки. Вчинок Шакра було засуджено, хоча майже весь час розмови було приділено суперечці із Святославом та його друзями/свідками бійки. Сяві цілу годину доводили, що не можна ображати інших студентів, тим паче, робити це публічно через Інтернет. Апеляції адміністрації до суспільної моралі рішуче відкидалися. Дехто із підтримки Святослава (зокрема Тарас Йосипенко та Богодар Ковалів) наголошували на тому, що Шакро має піти зі Студколегії. В результаті зустрічі представники адміністрації так і не дали остаточну дисциплінарну оцінку діям Шакра, пообіцявши зробити це завтра.

Хоча я був присутній при обговоренні як журналіст (і цей матеріал збирав виключно задля виконання домашнього завдання), все ж таки, висловлю свою позицію – зокрема і щоб ліваки не нарікали знову на моє ніби ухиляння від відповідей.

Отже, (1) Шакро дійсно зробив дурість. Це політика, а в ній, той, кого б’ють, найчастіше перемагає. З іншого боку, (2) мені бридко читати коментарі Сяви на його блозі, хоча (3) я абсолютно згоден з тим, що він має право на свою думку, та і (4) було би лицемірством сказати, що критика Сявою наших фрешів геть безпідставна.

В принципі, що я засуджую більше, ніж дії цих двох разом узятих, то це ультиматим, який пролунав з боку Богдана Москалевського (він теж був серед підтримки Святослава):

Якщо ви висловлюєте догану Сяві за (його блог), то ми на кожному форумі одинадцятикласників, у кожній колонці пишемо, що Могилянка висловлює догану за це, кидаємо посилання“.

Особисто для мене ця заявочка показала, що блок “Так не робиться” та їх послідовники “Кафедра комільфо” не борються за кращу Могилянку, а просто намагаються якомога більше нагадити адміністрації, при цьому тотально плюючи на те, що їх дії можуть негативно відобразитися і на вартості їх дипломів теж.

Advertisements