За блог – по пиці!

Довелося прогуляти частину занять у Школі журналістики, щоби розібратися трохи в цій історії. Сезон скандалів продовжується і, вочевидь, не дуже спішить закінчуватися.

По факту, Шакро Мачаваріані побив Святослава Стогова. Завдав легких тілесних ушкоджень. Причиною, як запевняє Шакро, був блог Святослава, у якому він у доволі грубий спосіб коментував фізіономії учасників різноманітних корабликів, що їх проводять як Шакро, так й інші студенти Академії.

Сьогодні заступники деканів та працівники деканату по роботі зі студентами поспілкувалися із учасниками бійки. Вчинок Шакра було засуджено, хоча майже весь час розмови було приділено суперечці із Святославом та його друзями/свідками бійки. Сяві цілу годину доводили, що не можна ображати інших студентів, тим паче, робити це публічно через Інтернет. Апеляції адміністрації до суспільної моралі рішуче відкидалися. Дехто із підтримки Святослава (зокрема Тарас Йосипенко та Богодар Ковалів) наголошували на тому, що Шакро має піти зі Студколегії. В результаті зустрічі представники адміністрації так і не дали остаточну дисциплінарну оцінку діям Шакра, пообіцявши зробити це завтра.

Хоча я був присутній при обговоренні як журналіст (і цей матеріал збирав виключно задля виконання домашнього завдання), все ж таки, висловлю свою позицію – зокрема і щоб ліваки не нарікали знову на моє ніби ухиляння від відповідей.

Отже, (1) Шакро дійсно зробив дурість. Це політика, а в ній, той, кого б’ють, найчастіше перемагає. З іншого боку, (2) мені бридко читати коментарі Сяви на його блозі, хоча (3) я абсолютно згоден з тим, що він має право на свою думку, та і (4) було би лицемірством сказати, що критика Сявою наших фрешів геть безпідставна.

В принципі, що я засуджую більше, ніж дії цих двох разом узятих, то це ультиматим, який пролунав з боку Богдана Москалевського (він теж був серед підтримки Святослава):

Якщо ви висловлюєте догану Сяві за (його блог), то ми на кожному форумі одинадцятикласників, у кожній колонці пишемо, що Могилянка висловлює догану за це, кидаємо посилання“.

Особисто для мене ця заявочка показала, що блок “Так не робиться” та їх послідовники “Кафедра комільфо” не борються за кращу Могилянку, а просто намагаються якомога більше нагадити адміністрації, при цьому тотально плюючи на те, що їх дії можуть негативно відобразитися і на вартості їх дипломів теж.

Advertisements

19 thoughts on “За блог – по пиці!

    1. Вони просто заходили, тислися в двері. Заступники деканів намагалися їх вмовити піти, але ті не реагували. Підтримки насправді було навіть ще більше, але частина з них, вочевидь свідками не була, крім того, хтось підходив, а хтось ішов.

 1. Автор ще й про своїх читачів дбає, попереджаючи про потенційні небезпеки 🙂

  Погоджуюся, двозначна ситуація. В будь-якому разі, Шакро – представник СК, і мав подумати двічі, перед тим як кулаками махати. Все-таки “посада” накладає певні зобов’язання.

  Але в світлі подій останнього часу, вже нічого не дивує. Так і напрошується заїжджена фраза: “Могилянка вже не та”.

  1. Знову ж таки, двозначна фраза.

   З одного боку, я на власні очі бачу, як все менше студентів займаються громадською діяльністю, все менше чую української мови (хоча я ніколи палким патріотом не був, мене це дуже турбує), все більше нарікань з боку викладачів на зацікавленість студентів у навчальних предметах.

   З іншого боку, ми все одно маємо кращих з кращих – так говорить статистика.

   А Шакро… ну, я можу зрозуміти його емоції, але такі да, так не робиться 🙂

   1. Теж саме можна сказати про Сяву: зрозуміти його емоції можна, але так не робиться :))

    Ну, принаймні живеться весело: як не день, так новий привід для обговорення. Повинна ж бути якась радість поміж одноманітних (не у твоєму випадку, Длитро) навчальних буднів. 🙂

    1. Не сперечатимусь, але хотілося би мати поміж всіх цих скандалів побільше якихось позитивних новин, досягнень наших чи яскравих (але мирних) акцій.

 2. Дякую хоч за якусь інформацію. А чого Стогов, він хіба прізвище змінив?
  І я взагалі не розумію, чому цю ситуацію намагається врегулювати адміністрація університету, коли інцидент відбувся поза межами вишу і не стосується навчального процесу.

  1. Він всюди пише Стогов – то ото я і пишу, що він вже не Іваненко.

   Друзі Сяви звернулися до адміністрації, щоб отримати “дисциплінарну оцінку дій” Шакра.

 3. Просто москалевський з романенком якось сказали прокопчуку шо він „фейловий чувак“, так тепер у нього ця заноза довіч, перекрутить будь-яку подію шо вони поганці.

  1. Ні, просто Прокопчуку чогось хочеться, щоб коли він буде влаштовуватися на роботу і його спитають, де він вчився, і він відповість, що в Могилянці, щоб це у роботодавця викликало хоч мінімальну повагу, але не сміх і не бажання вигнати Прокопчука в шию.

   А щодо “фейлового чувака” – я уже давно довів, що вони обламалися. Мої блоки перемагають на виборах в СК, а їх блоки провалюються + я власноруч організував кращий за останні три роки день свого факультету, на якому Квіт стріляв із гвинтівки по студентах, а Гарань співав пісень. У Москалевського з Романенком вистачило мізків лише зробити з Квітом стьобне інтерв’ю.

 4. Сьогодні ще були “тьорки” між СК та Сявою з його тех.підтримкою. Також наполягали на виключенні Шакро зі складу СК, але зійшлися на зміні статуту (теперь за будь яку серйозну провину будуть одразу гнати зі студколегії) та догані Шакру від СК. Це якщо ти не знаєш ще)
  Розумію Святослава – нікому не хочется, щоб його ось так просто били по морді. Я б ще й не так скаржився, якби таке сталося зі мною. Шакро також розумію,адже Святослав часто перегинає палицю. На жаль, просто вибачитися одне перед одним вони не захотіли 🙂 Тепер будуть ходити до психолога разом.

  1. Дякую за доповнення інформації! 🙂

   Але тут вибачення навряд чи зможе багато змінити. Це питання світоглядне, а світогляди Шакра та Сяви дуже різні.

   1. Й саме тому вибачення були б гідним вирішенням проблеми. Хтось мав переступити через себе. Тільки справжні вибачення, а не лицемірні) Але то вже таке, мій погляд на справу.
    А ще давно хотів познайомитися з тобою особисто, Дмитро, бо тепер буду ходити на деякі пари в школу журналістики, тому з’явився привід 🙂

     1. Завтра буду на парі з відеовиробництва. Там і познайомимося, я думаю)

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.