Поправді, поправді кажу вам: Чого тільки попросите ви від Отця в Моє Ймення, Він дасть вам. Не просили ви досі нічого в Ім’я Моє. Просіть і отримаєте, щоб повна була ваша радість. (Івана 12:23, 24)

Харизматичні та п’ятидесятницькі церкви часто проповідують доктрину Євангелія Процвітання. Вона випливає зі слів Христа, що вказані вище. Суть зводиться до того, що чим людина успішніша – тим вона благословенніша перед Богом. І навпаки: якщо ви попросите у Бога крайслер, Він вам його неодмінно дасть. Така логіка виникає через виривання одного вірша із контексту та забування про решту Біблії на користь цього вірша.

 

З тексту Писання очевидно, що страждання не є прямим наслідком гріха чи, тим паче, показником невірства. Так і багатство сильних світу цього не означає їх благословенності перед Богом. В книзі Йова (розділи 1 і 2) описується абсолютно критична ситуація, як у побожного, здорового, заможного і дуже благословенного чоловіка зникає водночас все – гинуть його рідні, його маєток занепадає, він хворіє і т. д.. Але він не проклинає Бога, а приймає такий поворот подій смиренно.

Те погане, що з вами стається, здебільшого не є безпосереднім покаранням. Бог не чинить нам злого, але допускає, щоби зле траплялося в нашому житті з декількох причин:

  1. покарання за прогріх, іноді як природний наслідок гріха (злочин – тюрма). Наприклад, покарання Давида за перелюб і вбивство триває по сьогоднішній день: а тепер не відступить меч від твого дому аж навіки за те, що зневажив ти Мене… (2 Книга Самуїлова 12:10).
  2. випробування нашої віри, загартування духу. Такі речі я називаю уроками. Здебільшого не дуже складні у вирішенні і з’являються нам у вигляді якихось дивних збігів. Блаженний той муж, що його Ти караєш, о Господи, і з Закону Свого навчаєш його (Псалом 94:12). Кого Я люблю, тому докоряю й караю того. Будь же ревний і покайся! (Об’явленя 3:19).
  3. обмеження нас на наше ж благо. Наприклад, апостоли мали хронічні хвороби. Імовірно, якби вони їх не мали, вони би зреклися Бога. Батьки не завжди дають цукерку дитині, бо це не завжди для дитини корисно. Якщо Бог не благословив вас крайслером, то це ще не означає, що Бог вас не любить – це означає, що крайслер насправді вам не настільки потрібен.
  4. демонстрація, щоб ми цінували більше те, що маємо або приклад від зворотнього – щоб ми ніколи не повторювали чужих гріхів.

І за всі ці речі ми повинні дякувати Богові, як і за добро, що з нами стається. І дякувати зовсім не за логікою “могло бути гірше”, а саме тому, що як говориться в моєму улюбленому вірші Біблії, “тим, хто любить Бога, покликаним Його постановою, усе допомагає на добре!” (Римлян 8:28). Моя матір, наприклад, дуже нервувала, що їй свого часу не вдалося лишитися жити в Одесі, а зараз вона цьому дуже радіє. Іноді необхідність певної невдачі в нашому житті відкривається за багато років, а іноді ми можемо тільки уявляти, скільки добра ми отримуємо від нашого страждання. Тому тим паче не слід надто перейматися своїми поточними неприємностями.

Страждань зазнаєте в світі, та будьте відважні: Я світ переміг! (Івана 16:33)

Advertisements