Sermon 15: The End of Everything

Рівно за рік має настати кінець світу. Принаймні так нам говорить календар язичників, у яких не було ані плугів, ані гончарного кола, ані пристойних обладунків… ну, але зате вони точно знали, коли настане Кінець Світу… або, імовірно, у них просто закінчилося місце для складання календаря, а дурні європейці, які повірять у будь-що, аби тільки не читати Біблію, сприйняли це як знак майбутнього Апокаліпсису. 

Книга Одкровення Івана Богослова (вона ж Книга Апокаліпсису) сповнена символів, які далеко не всякий богослов може чітко розшифрувати, тому читання із цієї книги і проповіді на її тексти в більшості церков вживаються помірно через високу небезпеку помилок.

Наприклад, в сьомому розділі Об’явлення говориться про “запечатання” 12-ти тисяч вірних із кожного з 12-ти племен Ізраїля перед Кінцем Світу. З цих цифр Свідки Єгови “вивели”, що на Небеса потраплять лише 144 тисячі осіб. І все б нічого, але от біда, ще задовго до часу народження Христа із 12-ти ізраїльських племен, внаслідок Вавилонського полону, лишилися тільки два.

Інший цікавий момент з Одкровення – це Чотири Вершники Апокаліпсису. Всі звикли їх представляти як Війну, Пошесть, Голод і Смерть. Насправді ж у шостому розділі книги чітко говориться лише про Війну (2-ий вершник) і Смерть (останній вершник). Голод і Пошесть єднаються у третьому вершнику, а перший, той що на білому коні, трактується по-різному – і як диктатура, і як “проповідь Євангелія по всьому світу”.

В цілому, якщо такі деталі лишаються невиясненими серед стількох дослідників Писання, то що вже казати про намагання людини передбачити час Кінця Світу. Вони настільки ж ганебні та сміховинні, наскільки і марнославні.

Навіть Христос зізнається, що не лише люди чи янголи, але і Він Сам не знає часу Судного Дня, лише Отець Небесний знає (Матвія 24:36-39). Звідси будь-хто, хто говорить, що визначив за текстом Біблії час Кінця Світу – той шахрай і єретик. Христос попереджає про таких: “Як хто скаже вам “Ото Христос тут” чи “там”, не йміть віри” (Матвія 24:23). Далі, в тому ж розділі говориться, що прихід Кінця Світу буде раптовим і подібним до днів Ноя, коли люди до останньої години уявити не могли собі, що станеться Потоп. З іншого боку, Апокаліпсиси описується як такий час, коли ні в кого не лишиться сумніву, що світ добіг свого кінця.

Імовірно, Бог не попереджає про точний час Кінця з тієї ж причини, з якої Він лишає людині свобідну волю – якби ми знали дату Кінця Світу, то це була би палка, з-під якої навряд чи би хтось став вірним християнином.

Ознаки Кінця також трошки розпливчаті, але за ними також можна дещо зрозуміти:

 1. повстане народ на народ і царство на царство, і голод, і мор та землетруси настануть місцями (24: 7). Ці події відбуваються майже постійно, але чимало людей зауважують, що в останні десятиліття кількість природних лих зросла. Багатьом проповідникам це дає підстави нагадувати людям про наближення останніх днів.
 2. постане багато фальшивих пророків (24: 5, 11). Ця тенденція дійсно ніколи не була настільки очевидною, як в останні два століття і зокрема в останні півстоліття. Мормони, Свідки Єгови, муніти та маса інших, менш відомих псевдохристиянських сект, які використовують Ісусове ім’я і Біблію для прикриття відверто антихристиянських вірувань.
 3. Євангелія Царства буде проповідувана по цілому світові (24: 14). Наскільки це справдилося, мені бракує статистичних даних, але або Євангеліє вже розповсюдилося по всій Землі, або до того момоенту лишилося зовсім небагато часу.
 4. християн переслідуватимуть, багато хто зречеться віри і видаватимуть одне одного (24: 9-10). Оцього поки ще немає, але невідомо, до чого тенденції тоталітарної політкоректності та мусульманізація раніше християнських країн можуть привести. Знову ж таки, моя позиція така, що це може бути і ознака Кінця, і просто черговий Вавилон на довгій дорозі до Апокаліпсису, втім більшість духівників, думаю, схиляються до першого варіанту.

Християнин так чи інакше живе в очікуванні Кінця Світу і Страшного Суду, оскільки для християнина це найвідповідальніший момент – момент зустрічі із Богом у плоті. Але християнин ніколи не стане шукати способів наближення Кінця Світу або намагатися дізнатися, коли той має відбутися.

Advertisements

10 thoughts on “Sermon 15: The End of Everything

     1. звісно ж принципово – ми 21-го в гуртожитку збираємось святкувати е-е і як його назвати – рік до кінця світу 🙂

  1. Найімовірніше, мається на увазі, що Євангеліє розповсюдиться по всьому світу, примірники Біблії донесуть до найдальших племен Землі, а вже потім якісь глобальні тенденції створять умови, за яких християн зроблять ізгоями в на той момент вже глобалізованому світі. Принаймні це виглядає реалістично.

   В теорії, де першим вершником Апокаліпсису є мало не сам Христос (за іншими версіями – архангел Михаїл або символічне втілення Єванлегія), йдеться саме про те, що спочатку Писання проповідується серед усіх народів, а вже потім приходить Війна, а за нею Пошесть/Голод і Смерть, яка веде за собою саме Пекло.

  1. Не согласен на счет второго. Конечно, истинное христианство всегда в меньшенстве, если не в подполье, но именно количество сект, именуемых себя христианами и говорящих всем, что вот среди них есть Воплощенный Сын Божий, мне кажется, в последние два столетия все таки значительно больше, чем когда-либо.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s