The Secrets of Being Happy

Всі, хто мене знає, знають мій захмарний скепсис відносно позитивного мислення. Проте в цьому записі ви почуєте від мене дещо нове. Не сприймайте це як зміну світогляду абощо, скажімо радше так: я просто нарешті витягнув найраціональніший шмат із переважно абсурдного вчення.

Потреба бути щасливим завжди виникає у мене на основі обурення. Просто настає такий момент, коли я думаю “якого довбаного біса все навколо так погано? Я заслужив на краще!”. Для мене відчуття невдачі – це відчуття особистої образи, а як казав Маріо Пьюзо, з тими, хто сприймає нещасні випадки як особисту образу, нещасні випадки не трапляються

Як і в попередніх записах із даної рубрики, я виходжу із чужих теорій, підтверджених власною практикою. Основою теорій цього разу є метод Мірзакаріма Норбекова. Із всього, що я зустрічав, це, мабуть, найтонший і найкращий баланс між позитивним мисленням та реалістичним поглядом на життя.

1. Отже, вся мудрість небесних сфер і світу смертних ось в цих словах: щоби бути щасливим, треба поводитися, як щаслива людина.

Суть така: позитивні емоції в цілому покращують стан організму, активізують його. Але навіть найщиріші моменти радості тривають недовго – до всього хорошого швидко звикаєш або ж починають давити нові проблеми і радість вивітрюється. Втім, позитивні емоції можна підтримати і навіть викликати штучно. Це водночас і простіше, і складніше, ніж просто чекати щастя.

  • Посміхайтеся. Але зробіть це щиро! Не треба цих ідіотських усмішок з американської реклами! Згадайте щось хороше, що з вами відбувалося колись, щось, що викликає у вас  сміх або почуття гордості за себе.
  • Розпрямте плечі. Напружте м’язи і тримайте голову високо – як людина, яка відчуває гордість та вдоволення за свої вчинки, як людина, якій нема чого приховувати і чого боятися.

(Норбеков пише, що навіть трьох годин на день перебування в такому стані достатньо для поліпшення загального самопочуття. Краще самопочуття = більше енергії для кращої роботи).

Я підкреслю: ви не посилаєте ніяких сигналів Всесвіту абощо! Суть не в цьому! Суть в тому, що бути щасливим – це робити над собою зусилля. Бути щасливим – це як бути працевлаштованим: ви можете чекати вдачі або встати і йти самостійно шукати роботу. Погодьтеся, в другому випадку шансів на успіх помітно більше. Так само і з щастям – можна чекати його появи внаслідок “природних” причин, а можна зробити над собою зусилля, щоби викликати щастя “силою”.

2. Щоби полюбити Бога і перш ніж полюбити ближнього свого, як самого себе, – навчіться до себе нормально ставитися. Не може нещасна людина ані Бога полюбити всім серцем своїм, ані любити ближнього, коли вона сама себе не любить. Полюбити ближнього, як самого себе, якщо ти себе ненавидиш – кому на біса здалася така любов?

Тож, навчіться цінувати себе і свої таланти! Зрозумійте, що ви заслужили на щастя! Чому? Ну, хоча б тому, що це єдина річ, яку людина справді може здобути в цьому смертному світі. Це те, заради чого ми народжуємося.

А для того, щоби любити себе можна як варіант:

  • Вести перелік своїх досягнень за життя – саме досягнень! Провальні речі принципово відкидаємо, ніби ви за них ніколи взагалі не бралися! Недороблені речі… ну, тут залежить від вашого ставлення. Якщо не доведений до кінця проект ви сприймаєте як цінний досвід – впишіть його в список.
  • Ставити перед собою високі, але реалістичні цілі. Вся ця маячня про те, що “ЗАВТРА я зароблю мільйон!!!” не стільки плодить нових мільйонерів, скільки розчарованих в собі невдах. Хай ваші життєві цілі ставлять таку планку, яка змушуватиме напружитися, але не померти від надмірного зусилля. Бережіть себе!

3. Баррі Шварц в своєму виступі на тему шкідливості великого вибору в суспільстві споживання зазначав, що ключ до щастя – це низькі очікування.

“Задовольняйтеся тим, що маєте” (Євреїв 13:5). Для мене особисто це правило спрацьовує не завжди, але дійсно, якщо подумати, я от зараз пишу цей пост через ноутбук (а дехто з вас його читає через ай-фон), а більшість людей планети ноутбуків та ай-фонів не мають.

4. Ми оточені армією людей, які прагнуть перепаскудити нам настрій – хтось цілеспрямовано, хтось підсвідомо. Одним подобається бачити чужі страждання, інші просто зганяють свою злість на тому, хто потрапить їм під гарячу руку. Закон влади №10 говорить уникати “невеселих та невезучих”. Можливо, це трохи грубе формулювання, але відмежуйтеся від тих, хто вам псує настрій.

(Чесно кажучи, була б моя воля, я би відновив смертну кару через четвертування за цілеспрямоване псування настрою – гра на нервах стала надто популярною в цій країні).

Відмежуйтеся морально або навіть фізично – покажіть, що ви не зацікавлені в спілкуванні із тими, хто намагається завдати вам шкоди. Це не помста, це економія зусиль. Дивіться на цих людей як на нижчу форму існування. Не витрачайте часу на те, щоби довести їм, що ви чогось варті. Щойно ви заради них напружилися – ви вже їм програли!

5. Прощайте тим, хто просить у вас про прощення. Старайтеся не тримати зла на людей (знову ж таки, хоча б заради економії ресурсів пам’яті та часу).

Крім того, альтруїстична поведінка – це дуже практична в багатьох ситуаціях річ. Тож “поки маємо час, усім робімо добро” (Галатів 6:10), бо людина, яка робить добро іншим, відчуває задоволення. Головне, знову ж таки, не ставте зависоку планку – і для інший людей теж. Не очікуйте, що вони вам потім через багато років життя врятують абощо. Дозвольте будь-якій подяці бути приємним сюрпризом.

І хай ці мої слова не лишаться сферично-вакуумною теорією…

  • Якщо ви живете з батьками, прямо зараз встаньте з-за комп’ютера, ідіть і поговоріть з ними. Поцікавтеся, як у них пройшов день, подякуйте за те, що вони для вас щось зготували або допомогли чимось іншим, скажіть наскільки це зекономило вам час. Помийте зараз посуд або приготуйте щось для них цими вихідними.
  • Виділіть завтра/післязавтра 10 хвилин часу, купіть булочку або якусь шаурму і віддайте її першому зустрічному бездомному на вулиці.
  • Подзвоніть другові, з яким давно не спілкувалися. Запросіть його на каву/пиво.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.