Мистецтво і порнократія

Декілька моїх постійних читачів в різній формі натякали, що мені варто було би якось прокоментувати ситуацію навколо порновиставки, яку на території Могилянки ще в п’ятницю закрив Сергій Квіт. Спеціально для них спробую максимально чітко… 

1. Я не розумію того шуму, який здійняли блогери навколо цієї виставки. Ну ще одна, стопіцота скандальна акція наших ліваків. І шо?

2. Якщо про виставку судити по зразках “картин” з Інтернету, то я думаю, що Квіт правий і це не навіть порно, це таки дійсно “лайно”. Для тих, хто вважає, що я не є достатньо освіченим в “мистецтві”, щоби щось про нього казати, то я не вважаю, що мистецтво має бути зрозумілим виключно купці богемних ідіотів, які цілодобово тільки те і роблять, що “рвуть шаблони” (шаблони всі порвалися, тепер вже рвуть здоровий глузд).

3. Щодо порнографії, я в цілому проти неї в публічному просторі (та і в приватному теж, але це вже індивідуальне питання). Покази гей-порно та оця виставка – це реально ті епізоди, коли лівацька істерична тяга до руйнування табу виходить за межі здорового глузду. Це моя особиста думка і мені дуже шкода, що цінності цноти і благопристойності тепер здаються всім навколо якимсь анахронічним брєдом.

4. Але навіть питання моралі відступають на другий план, коли йдеться про репутацію Академії. Особисто я розумію, що ця виставка – це в першу чергу чудовий козир для всякого роду Табачників та інших “шанувальників” нашого закладу. Це ще один привід сказати, що у нас не університет, а… (потрібне підкреслити) лгбт-бордель, гніздо радикального націоналізму, розсадник сектанства, ваш варіант. Врешті-решт, я розумію, що за найгіршого розкладу Квіт буде віддуватися перед державою та суспільством, а не діточки, які вирішили подивитися порно у підвальчику.

5. І так, вибачте мою загальмованість. Коментувати не хотів до цього часу, бо на вихідних зрозумів: мою думку люди настільки прив’язують до офіційної позиції адміністрації Академії, ніби мало не у мене ці думки народжуються першими. Це не так, шановні.

Advertisements

8 thoughts on “Мистецтво і порнократія

 1. Сперечатись щодо цінностей і уявлень про мистецтво -явно тупо, це як питання вірити в Бога чи ні. А от щодо репутації Академії аргумент хороший – хоча, з іншого боку, не дивно, що у одному з найвільніших і найнезашореніших радянщиною вузів так багато девіантів щодо більшості нашого укр.суспільства – в інших місцях їх би просто гнобили і вони навіть якби були, то у глибокому підпіллі. до речі, раніше(це мені здається адміністрація розповідала), в нас в аудиторіях збирались ледь не релігійні секти, бо всім хотілось асоціювати себе зі стінами Акалемії. А потім ввелась ця бюрократія про погодження кімнат…

  1. Ні, чорт забирай, Максе! Дискусія про цінності не безсенсова! Мене це просто задрало. Чого якісь придурки вирішили, що руйнація табу (незалежно від ефективності цих табу в суспільстві) є об’єктивною цінністю і джерелом прогресу людства? На практиці це не менш сумнівно, ніж повірити в Бога, повір мені! Я не вимагаю від Квіта, щоб він зробив із Мазепиного корпусу лютеранський храм, окей? Давайте тоді його не перетворювати і на порнокінозал, окей?

   А щодо мистецтва… цінність пізнається дефіцитом – так, це моє непорушне вірування. Каляка-маляка з геніталіями чи фотки голих дівок – це нескладно, в Інтернеті цього дофіга, більше ніж ти здатен переглянути за життя, а Рембрандт – один, Шишкін – один. Спробуй намалювати на стіні так, як була розписана Сикстинська Капелла, і спробуй намалювати те, що малюють на заборі, і порівняй, скільки чого ти зможеш намалювати, скажімо, за місяць часу.

 2. З науковою статтею Ольги Брюховецької (доньки В’ячеслава Брюховецького) знайомі? І в пропаганді чого вона звинуватил Квіта? Не знаю як і сказати – у пропаганді фашизму та політизації вузу,яка протиречить принципам демократичного існування закладів освіти.
  Стаття Олі – величезна і наукова – http://historians.in.ua/index.php/dyskusiya/39-olga-bryukhovetska-shcho-bude-zi-svobodoyu.
  Цікаво, що у рамках корпоративної етики Могилянки за критику у ЗМІ і інтернет і звільнити можуть. Хіба що Оля має певни імунітет і загалом може отаке написати.
  А що Оля займається Центром, який звинуватили у пропаганді порно знате?
  На пропаганду фашизму пропагандою порнографії відповімо? Якось так.
  Проблема не в якості виставки (вона 100% в рамках дискурсу світового сучасного мистецтва і його принципів), а в забороні і наданій для цього аргументації.
  Одна сторона грунтовно і науково аргументує свою позицію, а інша аргументує на рівні тьоті з гастроному: “Це все лайно”. А чи не є приниженням гідності організаторів проекту (що повторю 100% в рамках дискурсу світового сучасного мистецтва і його принципів) такі слова? Чи варто ректору отак висловлюватися?
  Мені особисто виставка не подобається, а подобається Шишкін, але справа не в смаках

  1. Керівник університету має право вирішувати, що буде демонструватися в його університеті, а що не буде, бодай за тою логікою, що це йому відповідати перед суспільством і державою, коли ЗМІ знову зафлудять про те що у нас порнуха в Академії.

   По-друге, ну вибачте, називати Квіта пропагандистом фашизму чи фашистом – це просто маразм.

   По-третє, Квіт дійсно цій виставці зробив своєрідну рекламу, але це вже до нього питання, чому він не вдався до альтернативних якихось заходів. І чи є якісь альтернативні заходи взагалі?

   1. пускати за студентським чи іншим посвідченням особи. Не пускати таким чином, до 18 дітей = альтернатива.

 3. Почитав статтю Олі… Фігня фігньою. Вона розписала тисячі знаків словоблуддя в постутилітаристкій парадигмі так, наче в нас вже розвинене ринкове суспільство, яке потребує “незалежної від ринку” критичної думки, аби тримати високим інтелектуальний рівень ситого населення, що впадає в декаданс.
  Нехай розплющить очі, почистить вуха і увімкне мозок. Тоді вона, можливо, побачить, що в країні політична і економічна криза, вирішення якої вимагає цілком конкретних ресурсів і знань. І нам ще пахати і пахати до моменту, коли від нічого робити ми зможемо дозволити собі поринати в якусь абстрактно “критично рефлексуючу свідомість”.

  Але з думкою що внутрішній конфлікт в НаУКМА дуже не в тему – згоден.

  1. Оля має філософську освіту. У статті спосіб мислення і викладу думок філософа.
   Фігня це чи ні лише можете до неї опонувати.
   В неті є стаття опонентів-філософів-правих на статтю Брюховецької
   Але вузу не треба співпрацювати з політичними партіями, бо це суперечить принципам існування закладів освіти та науковців у демократичних країнах. Наука = аполітична та аналітична.
   Знайдіть відео з прес-показу виставки журналістам. Туди прийшли свободівці і почали називати авторів дебілами та казати, що їх тре бити. Ну, куди це?

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s