Дивовижно, що зараз комусь вдалося зняти чудовий німий фільм. А можливо, німота і є головним козирем, з яким доволі проста історія набуває мрійливого вінтажного лоску.

 

Жанр: романтичне німе кіно.

Цей оскароносний фільм розповідає історію зірки німого кіно Джорджа Валентайна в часи Великої Депресії. З появою звукового кіно його слава і статки доволі швидко занепадають. В той же час, дівчина, якій зірковий актор випадково відкрив дорогу в кіноіндустрію, перетворюється на мегазнаменитість. Але попри свою швидку і феєричну славу, вона не забуває того, хто по факту подарував їй все це.

“Артист” – нестандартне кіно, головно через свою німоту та тони сепія. Перші хвилин 5 якось навіть не віриться, що вони будуть мовчати всю дорогу, але ще за 5 хвилин це вже сприймається доволі природно. Хоча… для справедливості зазначу, що фільм не зовсім німий 🙂

Музика фільму дуже атмосферна, ви бачите, що (попри чорнобілість) це сучасний фільм, але відчуваєте, що дивитеся стрічку 30-их років США про 30-ті роки США. Це особливий стиль, який, імовірно, не так багато має спільного із реаліями 30-их років США. Посмішка головного героя класичний елемент цього стилю, який в результаті і дав американцям їх національну звичку постійно посміхатися.

Кіно романтичне і оптимістичне за настроєм, тому я передбачаю, що воно не всім людям буде до смаку і сприйняття його залежатиме від настрою. Ще одна важлива деталь – цей фільм слід обов’язково дивитися в кінотеатрі, я просто не уявляю, як “Артиста” можна дивитися вдома з ноутбука. Але попри цю специфічну форматність, мене найбільше вразило те, що стрічку дійсно цікаво дивитися і динаміка в ній не втрачається. Є чимало сучасних кольорових фільмів зі звуком, від яких хочеться спати чи піти займатися чимось корисним, але тут все зовсім інакше.

І ще в цьому фільмі шикарний собака. Я просто в захваті! Як вони навчили його робити все це?

Висновок: 4,25/5 (мабуть ідеальний фільм для дня Св. Валентина, річниці стосунків чи просто романтичного вечора).

Advertisements