Свято самоідентифікації

Я ніколи не розумів сенсу того, що український календар загижений якимись ідіотськими святами, які нічого принципово не означають і за великим рахунком ніким не святкуються. Це просто приводи напитися для тих, хто з якихось особистих переконань не може пити без причини. Покажіть мені радіоведучих, яким дають вихідний на день працівника радіо! Чомусь таких “свят” нема ані на заході, ані на сході і якось цілі цивілізації без них нормально живуть. 

Але навіть ці ідіотські “професійні” “свята” мають більше логіки, ніж 23 лютого, так званий День захисника Вітчизни, який вважають чоловічим святом. Ну от, скільки людей у нас зараз служать в армії? Менше 200 тисяч і це разом із військовослужбовцями-жінками. Окрім того, це число постійно скорочується. Більшість українців чоловічої статі в армії не служили і не служитимуть. Окрім того, у нас є день Збройних сил – 6 грудня. На біса нам два армійських свята? (Аналогічно на біса нам два дні студента?).

Більшість свят об’єднують людей навколо якоїсь ідентичності. Але що це за ідентичність така – чоловік?  Або аналогічний алогізм – жінка. Я взагалі не розумію, як можна, скажімо, проводити “жіночий фестиваль”. ЩО може об’єднати УСІХ жінок?  Любі друзі, часи, коли всі чоловіки були мисливцями, а всі жінки збирали корінчики, вже давно минулися! Вибачте за грубість, але мене із більшістю інших чоловіків, окрім статевих органів, нічого не об’єднує. Погодьтеся, доволі двозначний привід до солідарності і тим паче святкування своєї ідентичності. Типу “Вау! Я народився чоловіком! Це ж таке досягнення!”. Якби існувало свято “всіх чорношкірих” чи “всіх білих людей”, то його мабуть назвали би расистським, чи не так? Чому ж ми святкуємо день чоловіків або жінок?

Інша справа – день матері, бо для того щоби набути статусу матері, потрібно докласти якихось зусиль. Або день Перемоги чи якесь релігійне свято, бо воно, з одного боку, офіційно затверджене державою, але при цьому об’єднує відносно невелику групу людей (тобто об’єднує їх більш-менш реалістично).

А в цілому, шалена кількість безсенсових свят, які нічого не означають і нікого реально не об’єднують, яскраво підкреслює абсурдність нашого суспільства.

Advertisements

One thought on “Свято самоідентифікації

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.