Правила життя моєї матері

З усіх філософських вчень, з усіх правил життя, які мені колись будь-хто проповідував, я нині визнаю найвищими ті, до яких постійно повертаюся в справді скрутні хвилини мого життя – це правила, яких мене навчила моя матір. Ці речі ніколи не нав’язувалися мені і моя мама точно не входить в рейтинги найзаможніших чи найуспішніших, проте в цих правилах, як на мене, криється ключ до щастя. 

Якщо твої близькі говорять тобі, який ти поганий, відповідай, що тобі шкода, що їм так не пощастило з тобою

Не намагайся переговорити своїх ненависників – haters gonna hate.

Не намагайся нікому нічого доводити. Часто (а надто в нашій країні і в наш час) переконання людей ґрунтуються на дуже особистих і надзвичайно ірраціональних речах, які не змінити жодними аргументами і доказами.

Не намагайся сподобатися людям – навряд чи твої зусилля оцінять. Крім того, якщо твоя маска надто контрастуватиме з реальністю, то пам’ятай, що ти не зможеш носити маску вічно. Люди тебе не переварюють – іди шукай інших, людей на планеті – хоч греблю гати!

Якщо якусь річ ми не використовували три роки – ми її викидаєм

Не тримайся за речі, особливо ті, які ти не використовуєш або ті, які викликають погані спогади. Не бійся переходити на нові етапи свого життя – все одно всі давно вже забули про твої минулі досягнення, час вершити нові! Ти той, ким ти є сьогодні. Бери у подорож тільки найважливіше.

У тебе повинно бути те, що тобі треба, а не те, на що у нас є гроші

Знаю, багато хто з вас могли подумати, що йдеться про крадіжку чи, в кращому випадку, про споживчі кредити :). Насправді, це правило озвучувалось мені тоді, коли я мав змогу отримати щось, на що шкодував грошей чи чого не наважувався попросити. Дають – бери, а б’ють – біжи. Мати те, що тобі потрібно зараз – це велике щастя. І якщо тобі дуже-дуже хочеться мати нормальне взуття – треба піти і купити його, навіть якщо це твої останні гроші.

Щороку треба їздити кудись, де ми ще не були

По собі знаю: можна просидіти два тижні вдома за компом і не відчути себе відпочилим, а можна на три дні поїхати за місто і повернешся із враженням, що мав відпустку. Подорож – це завжди відчуття пригоди, відкриття і пізнання. Подорож – це яскраві спогади і відчуття, що ти досяг чогось.

Коли у мене завал роботи і я нічого не встигаю, я іду і висипаюся

Бережи себе, цінуй себе, полюби себе перед тим, як полюбити ближнього свого. Економ свої сили – життя людини коротке і вразливе (надто в нашій країні і в наш час). Краще прийти на іспит виспаним, ніж виснаженим. Це правило збігається із порадою геніального Юрія Захарійченка (“Не готуйтеся до іспиту напередодні – відпочиньте”) і це правило особливо підходить мені, бо я ніколи не вмів вивчити цілу дисципліну за одну ніч.

One thought on “Правила життя моєї матері

  1. Світлана Захарівна – мудра жінка!

    Можливо, час подумати про відкриття своєї філософської школи?))

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.