Ще трошки цифр про Україну

Сьогодні на роботі мене вперше викликали в кабінет шефа – подивитися та сказати свою думку про рекламний ролик. А ще посеред робочого дня нас запросили на коротку презентацію від представників International Republican Institute (IRI), які мали ознайомити нас із результатами їх останніх соціологічних досліджень. Цифри виявилися досить цікавими, хоча навряд чи вони вказують на щось із ряда вон виходящєє.

Виявляється, що з корупцією в реальному житті стикалися помітно менше людей, ніж вважають її проблемою. Найбільша корупція в…

 • ДАІ (40% контактів призводять до здирництва),
 • системі освіти (33%),
 • трошки менше – в медицині.

Митниця вважається однією з найбільш корумпованих галузей, але по факту там корупція на рівні лише 17%. В більшості інших сфер хабарництво менше. Лише 32% українців готові давати хабарі, в Молдові та Казахстані ця цифра вища в середньому на 10%. Також цікаво, що хабарі не завжди дають бажаний результат. Найчастіше чиновники-хабарники бездіяльні в медичній сфері (20%-ий шанс, що і гроші втратите, і краще не зроблять), а також в дозвільних органах.

Щодо класового самовизначення, в Україні вже є 15% середнього класу – це люди, які можуть купити собі в разі потреби новий холодильник чи пральну машину без позичання чи тривалого накопичення.

 • 3% – заможна еліта.
 • 38% здатні без проблем купити собі одяг чи дрібну техніку.
 • 31% мають гроші лише на їжу.

Не менше 5-ти разів на тиждень в Інтернет заходить 30% українців.

21% громадян збираються голосувати на виборах, але не знають ще за кого.

За національністю українцями вважають себе 83% громадян, 14% вважають себе росіянами. При цьому в побуті…

 • українською спілкується 43%,
 • російською 37%,
 • двомовними в побуті є 19% громадян.
Advertisements

8 thoughts on “Ще трошки цифр про Україну

 1. Я так розумію, тих, хто говорить на страшному суржику і не володіють жодною літературною мовою, віднесли до україномовних…

  1. Невідомо. Запитувалася думка людей – вони так відповіли. Двомовні також можуть бути носіями суржика. Російськомовні теж, оскільки на сході країни багато людей вважають, що є російськомовними, але говорять суржиком, що мало відрізняється від Слободжанського.

 2. Взагалі, мова – найкраща тема для соціологічних спекуляцій. Наприклад, я вже передбачаю продовження мовного батлу ближче до референдуму наприкінці року. Дискусія буде, як сформулювати питання про мовну ідентичність. Для прихильників російської вигідніше “якою мовою ви найчастіше користуєтесь”, для поборників української – “яка ваша рідна мова”. Відсотки будуть різними.

 3. Stosovno movnoho pytannja > chomu b Ukrajini ne pity shljaxom Chexoslovachchyny? Chomu postijno zmushuvaty polovynu naselennja velykoji krajiny perexodyty na inshu movu? Tym pache, shcho kozhen kozhnoho bez problem rozumije. Polityzuvannja cjoho pytannja vede do toho, shcho na vyborax holosujutj ne za prohramy ta ideolohiji, ale za “svojix” za movoju. Poky ce ne zminytsja, Ukrajini zmin na krashche ne bachyty. Obom storonam potribno postupytysja.
  Dodaju, shcho navitj tymchasove rozdilennja krajiny na dvi polovyny (tymchasove, bo je perspektyva znovu zijtysja, vidkryty kordony dlja ljudej, tovariv i kapitalu v ramkax EC) bulo b Ukrajini na korystj, tak jak bachymo na prykladi Chexoslovachchyny.

  1. І да, і амінь! (с)
   Необхідність, щонайменше, дуже децентралізованої федерації (на межі з конфедерацією) – абсолютно очевидна. Розділення не вирішило би всіх проблем, але принаймні звільнило би обидва береги від політико-культурного хохлосрачу.

  2. та ні, навіщо розділяти країну? цим ще більше закріпиться мовний поділ, люди будуть вважати себе не просто українцями, але й українцями-з-російськомовної-частини. і тоді чому на дві половини, а не на три чи дві з половиною, враховуючи білінгвів? і тоді країну доведеться ділити не географічно, а за містами/селами, бо саме між ними існує суттєва різниця в мові.

   в опитуванні айерай мені сподобався “індекс ефективності” корупції 🙂 – те, про що ти пишеш, чи дають хабарі бажаний результат. я вперше зустрічаю соціологічне опитування, в якому вимірюють такий індекс 🙂 скоро дочекаємося, що обмануті люди, які дали хабар, але їм це не допомогло, будуть виходити з протестами і звертатися до захисту прав споживачів )) і так в Україні з’явиться громадянське суспільство )))

   1. А я зустрічав раз чи двічі дослідження на тему ефективності хабаря і я думаю, це правильно. Слід починати з публікації тих сфер, де хабар нічого не дасть або є ризик, що надурять, бо вже коли за ХАБАР нічого не можна вирішити – це якась вже просто позамежна мізерія…

    Білінгви якраз є отим останнім грамом клею, що тримає цю країну вкупі. А щодо поділу країни… ну а що тут ще зробити, коли дійсно якісь тупєйші питання типу УПА-НАТО-язик-СССР не дають домовитися з жодного приводу? Як подивлюся на наші оці дискусії на телебаченні і в парламенті, хочеться просто заборонити вивчення історії в школі.

    1. A vzahali mozhna bulo b shche perejmenuvaty movu, jakoju hovorytj sxid Ukrajiny z rosijskoji na rusku, bo rosijskoju hovorjatj v Rosiji, a ruskoju na Kyjivskij Rusi.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.