Помилка адміністрації

І знову скандал.

Перше питання, яке у мене виникло, коли я дізнався про історію із новим почесним професором Могилянки Сергієм Білоконем – чому я раніше не знав про те, що Вчена Рада обрала зробити його почесним професором? Рішення приймалося 31 травня – останній четвер місяця, який у мене був зайнятий двома іспитами, якщо вірити моєму органайзеру.

Кажучи коротко, я вважаю, що в даній ситуації наша адміністрація вчинила негідно. Я не історик, тому авторитетно заявляти про якість професора Білоконя не можу. З іншого боку, якщо його книжки дійсно містять трактування історії в стилі МАУПу (вічна боротьба добра з євреями), то такій людині немає чого робити серед почесних професорів нашого університету.

Що ж до того, що лівакам було відмовлено в праві задати запитання – це взагалі хибний крок. Мене важко звинуватити в симпатії до наших лівих, і повірте, я на практиці знаю, наскільки дискусії з ними можуть бути складними, неприємними і доволі часто безсенсовними та навіть брєдовими. АЛЕ професор (тим паче, почесний, тим паче, Могилянки) ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ вміти відповідати на запитання студентів, в тому числі, і зокрема, і тим паче, своїх ідеологічних опонентів. Зрештою, якби питання було некоректним (типу там про діру Лакана чи якісь інші речі, які не несуть жодної практичної користі), його можна було би відхилити або, посилаючись на компексність питання, запросити студентів на свої лекції навіть. At least it would give more time to think. А тепер ображена лівота вижме максимум із тези про те, що у нас нема свободи слова в універі.

І звісно ж, вчинок пана Моренця вартий жорсткого публічного осуду. І тут не може бути виправдань. Як журналіст, взагалі вважаю, що за відбирання камери має бути каторга з повною конфіскацією всього майна, бо “інтєрєсних людей”, які схильні відбирати камери, у нас в країні розвелося стільки, що хоч греблю ними гати. Але було би чудово і якби пан Моренець просто перепросив.

Що ж до пана Білоконя, справедливо було би провести дискусію за його участю з його профільних тем принаймні у межах нашої кафедри історії, за участю як викладачів, так і студентів.

Advertisements

10 thoughts on “Помилка адміністрації

 1. Згоден, що адміністрація зробила неправильно, не давши студентам задати питання.

  Щодо вчинку Моренця, то думаю треба дізнатись, що робили прямодіївці — слова «ви невихована людина» підказують, що перед тим мабуть щось сталося і фотоапарат забрали не просто так. Хоча хто його зна.

  До речі, ніде в мережі не згадується про те, що коли ліваки почали кричати «Ганьба», одна зі студенток крикнула «Хлопці, та ви дебіли», на що весь зал відповів оплесками

  1. Наскільки я зрозумів із контексту, слова про невихованість від Білоконя були сказані через те, що активісти “Прямої дії” вже на вулиці цитували уривки з його творів та просили прокоментувати, а він це не хотів робити. Було видно, що цей історик не готовий витратити навіть декілька хвилин після церемонії на аргументування об”єктивності та коректності своїх думок у книжках.

 2. Щодо антисемітизму Білоконя, то так, він іноді дозволяв собі всякі заяви. Але все ж в тих стаття, за які його звинувачують ліві основною думкою, яку він обґрунтовано доводить є те, що євреї зіграли величезну роль у перемозі більшовизму, і це дійсно так.

  1. Тоді тим паче, професор мав би вміти коротко підсумувати головні аргументи принаймні щодо однієї із двох сумнівних цитат, які викопали ліваки.

   Якби мені закинули релігійний фанатизм або витрактували ідеї Балансу в найпрєвратнєйший спосіб, чи був би я собою, якби принаймні коротко не заступився за ідеї, яких я так довго дотримувався?

 3. Був очевидцем лекції і як на мене ситуація з Білоконем надумана, в його працях антисемітизму нема. Той уривок праці вирваний із контексту і використаний для самопіару. Скоріш за все Білокінь став жертвою тому, що його праця розміщена на ресурсі правих http://www.unaunso.org/article.php?id=4&subid=15&.. і пряма дія ухопилась за можливість посвітитись.
  Пряма дія виглядала дуже тупо, боягузливо і негарно, тож навіть не уявляю як можна було краще відреагувати Квіту, ніж він зробив. Зал Квіта підтримував.

 4. Ха. Не потрапляв ти у ситуацію, коли відбирають камеру і погрожують міліцією, а пан Федченко на прохання пояснити телефоном, що це студ.проект, що немає нічого спільного з викриттям корупції, каже: “А я немає до них (своїх студентів) жодного відношення, хай самі розбираються”.

  1. Суч. історики не вживають нетолерантну лексику – “жиди” і т.п., оперують лише фактами. “Було зіпсовано генетичний код у 30-ті”, – щоб таке говорити, треба робити експертизу генетичну. Загалом, кафедра історії ліберальна, не підтримує “ура-патріотизм” і має хороші педагог. кадри – ніколи б Білоконя не запросили викладати на кафедру історії. Зав.кафедри Яковенко завжди була у протистоянні з такими мракобісними вченими, як Білокінь. Це не кафедра політології, де свободівець-на-свободівці викладає студентам.

   1. Щодо кафедри політології я би попросив… передусім попросив перерахувати мені наших “свободівців”, бо я шось за 4 роки бачив тільки Курінного, який взагалі-то не з нашої кафедри (та і то, він ніколи про генокоди чи інші націоналістичні штуки не говорив на парах).

    Кафедра політології, на мою думку, досить зважена. Тому друге, про що попрошу – це перепросити перед представниками в минулому моєї кафедри.

   2. Якщо ви не знаєте, слово “жиди” не є “нетолерантним”, в усякому разі не було ним. В українській мові раніше взагалі не було такого слова як “євреї”, остаточно слово “єврей” було затверджено, як єдину норму української мови в 1933 — коли український правопис було максимально наближено до російського. Вживання слова “жид” в нейтральному забарвленні збереглось в діаспорі та, подекуди на західній Україні. Коли деякі науковці вживають слово “жид”, це необов’язково каже про те, що вони антисеміти, дуже часто це просто спроба повернення до того стану української мови, який був до її зґвалтування в 1933. Зрештою, поляки, чехи та інші народи досі спокійно називають жидів жидами, і на них ніхто не ображається. Чесно кажучи, я не впевнений, чи варто повертати саме це слово в українську мову, але все ж, не треба зразу так реагувати на нього й звинувачувати в антисемітизмі. Якщо цікаво

    Щодо генетичної експертизи, то можна ті слова Білоконя зрозуміти трохи по-іншому. Внаслідок Голодомору та репресій в нас справді було винищено цвіт нації. Це стосується як інтелігенції, так і селянства, адже під розкуркулювання потрапляли найбільш працьовиті, розумні та бунтівні селяни.

    Не заперечую, в Білоконя справді відчувається певний вплив того, що ви назвали мракобіссям, але зрештою всі ми підпадаємо під вплив певних уявлень і переконань. Біда Білоконя в тому, що він, на відміну від інших не спромігся їх приховати

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s