fb VS vk

Після цього запису ви будете думати, що я кінцево перейшов на сторону зла, бо я захищаю продукт Павла Дурова. З тієї ж причини ви вирішите, що я кінцево деградував. Але я давно хотів це написати.

Як на мене, вконтакті нічим не гірша мережа від фейсбуку. Всі твердять, що на вконтакті сидить лише школота. Всі твердять, що Дуров вкрав ідею Цукерберга. Якщо навіть це так, Дуров її дуже непогано доопрацював.

Інтерфейс

Що я бачу у вк? Головне – я бачу меню, з якого я легко отримую доступ до 90% функцій даної соцмережі. Я бачу свою сторінку, яка впорядкована в ультразрозумілий спосіб. Мої друзі розташовуються залежно від того, з ким я більше, а з ким менше, переписуюся. Якщо хтось щось кидає мені на стіну – воно там і лишається. Якщо її тільки не видалив сам автор, то я знайду легко і пісню, і картинку, яку мені кидали рік тому!

Що я бачу у фб? По-перше, майже половину екрану займає якась реклама і список людей в чаті. В цьому списку я майже ніколи не знаходжу того, хто мені потрібен. І якщо Гугл-едс вгадує принаймні теми, які мене цікавлять, то реклама на фб, як правило, втупую адресована якимось позамежно далеким від мене хіпстерам. По-друге, якщо я зайду на свою сторінку (так званий “життєпис”), то чорта з два я там знайду, скажімо, чи запостив Вордпресс посилання на мої записи, чи ні. По-третє, знайти якесь повідомлення чи картинку, яку опублікували на загальній стіні давніше, ніж дві доби тому, вкрай складно, якщо взагалі реально.

Так, у фб є змога ставити собі власний фон на “життєписі”, але в усьому іншому його інтерфейс з кожною зміною все більше мені подібний до Однокласників – там теж нормальна людина голову зломить, поки розбереться.

Можливості

Вк можна зберігати і переглядати відео та аудіо. У фб цієї можливості немає.

Фб імєл в віду мою думку: коли я блокую “Баду” чи ці чортові, придумані люцифером, триста разів кляті автоматичні привітання, вони все одно мені надходять! Вк я один раз відмовився від аплікацій – жодного спаму нема.

Чисто технічна деталь. Фб у мене з кожним днем все гірше вантажиться як на роботі, так і в Академії, так і вдома.  Нагадаю, що саме з причин поганого вантаження я переїхав з ЖЖ на Вордпресс.

Контингент

Last, but not the least. Безумовно, фб має мільйони іноземних користувачів, яких на вк немає. Фб також користуються всякі знаменитості та серйозні люди з міжнародних компаній, які використовують соцмережу для офіційних зв’язків. От мені важко уявити собі, як я переписуюся з Єгором Соболєвим чи Миколою Азаровим у вк. Але цей плюс має і зворотній бік – навіть дехто з моїх хороших знайомих, які переїхали на фб, здається, повністю втратили почуття гумору.

Фб – середовище серйозних, офіційних, дуже накручених особин, серед яких єдиний прийнятний вид висловлення власної думки – це фотожаби на Януковича і мотиваційні картинки про позитивне мислення. Пам’ятаю, як я сказав, що хочу вирубати тополі в Києві, бо вони дуже все засмічують – на мене накинулися з критикою так, ніби я вже є мером столиці і ось зараз ухвалю рішення про знищення тисяч гектарів зелених насаджень. Іншим разом я спитався поради про якесь хороше місце для літньої практики – мене буквально зацькували, що буцімто я прагну, щоб моє життя будували за мене інші люди. Були інші, менш абсурдні випадки, але загальний тон тусовки на фб мене значно більш печалить, ніж надихає.

Хто мене знає, навряд чи зможе звинуватити в любові до всього російського, але саме в даній дилемі я віддаю перевагу російському продукту.

14 thoughts on “fb VS vk

  1. Ja tezh nadaju perevahu VK, ale vsi inshi moji druzi nadajutj perevahu FB. V Chexiji vzahali pro VK nixto nikoly ne chuv 😦
    Otozh maju FB dlja spiljkovannja i VK dlja sluxannja muzyky.

  2. “Вк можна зберігати і переглядати відео та аудіо. У фб цієї можливості немає.”

    З цього можна починати і на цьому закінчувати порівняння, відверто кажучи)

      • Я б ще додав, що ти починав з ВК і значно довше ним користуєшся – ефект звикання більший.

        Мені ж у ФБ подобаються аппи – steam і texty.org.ua непогано кидають новини. Тому я б радив тобі все-таки присвятти трохи часу і тому й другому що б розібратия з ними.

        У вк мене дуже бісять записи на стінах, бо часто там один лише спам.
        З іншої сторони на фб я на це менше звертаю уваги. А ще і плюс і мінус фб в тому що там легше слідкувати за людиною.

        • Легше слідкувати за людиною у фб? Мені там ЗНАЙТИ людину в списку друзів важко, вже не кажучи про те, щоби розібратися в хаосі повідомлень, груп повідомлень і репостів на життєписі людини.

          Я, безумовно, не кажу про повну відмову від фб. Я просто говорю, що це лажа і я не розумію всезагальної любові до фб і презирства до вк порівняно із ним.

          Звикання мало що пояснює, бо на ЖЖ я сидів три роки, а зараз я не уявляю, як я міг той ужас терпіти.

          А щодо спаму на стіні. Я собі поставив обмеження, що мені писати можуть тільки друзі – то спаму ніякого взагалі.

          • То Діма, типовий “ілітізм” і бажання виділятися, чого воно їм так треба…

  3. З приводу швидкості завантаження, всі сервери Фейсбуку знаходяться в одному місці, в Штатах. Цукерберг переконаний, що таким чином вся інформація є централізованою і її легше обробляти (ну, і зливати агентурі, звичайно).
    У Дурова політика дещо інакша, сервери ВК розташовані по всій Європі, якщо не далі. До речі, під час їхньої зустрічі в Америці, Цукерберг загострював увагу на тому, що ВК вантажиться в Штатах швидше за Фейсбук. Окрім того, як ти сам згадував, інтерфейс ФБ від такого у ВК доволі сильно відрізняється в першу чергу наявністю великої кількості “важких” інформаційних блоків (чат, реклама тощо). Дуров приділяє велику увагу якості коду і спонсорує кілька всесвітніх змагань програмістів.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.