Вчена Рада: листопад ’12

Найголовніше на порядку денному Вченої Ради Могилянки сьогодні:

 • Могилянка успішно пройшла перевірку державної комісії
 • В НаУКМА з’явиться спеціальність “Психологія”
 • Могилянка випускатиме фаховий щорічник “Юдаїка Україніка”

Засідання почалося з подяк від почесного та чинного президентів НаУКМА. Було нагороджено колектив Юридичного відділу, який провів титанічну роботу по захисту інтересів Академії в судах, а також Відділ міжнародного співробітництва, який активно здобуває інституційні гранти для Академії.

Сергій Квіт повідомив про те, як Академія пережила комплексну перевірку Державною інспекцією вищих навчальних закладів. Наші господарські служби перевірялися 5 з половиною місяців, Правничий факультет перевіряють і досі (в частині навчального процесу). На думку Сергія Мироновича, ця перевірка не була плановою (хоча формально вона є саме такою), а тиск з боку Міністерства освіти виник через те, що КПІ та КМА просувають новий закон про вищу освіту. Проте Академія вийшла успішно із цих потрясінь. Зокрема, на інспекторських контрольних студенти показали високі результати, що взагалі буває вкрай рідко (оскільки, з власного досвіду додам, що міністерські контрольні готуються чорті-як, а людей, які їх пишуть, морально справедливо варто відправляти до Сибіру чистити сніг).

За словами віце-президента з науково-навчальної роботи Василя Ожогана, Комісія не висловила зауважень до господарської та юридичної частин роботи Академії, проте інспектори присікувалися до кадрових питань. Комісія наполягала на підвищенні кваліфікації наших викладачів через стажування. Найближчим часом стажування пройдуть 72 викладачі. Також, частина наших викладачів “не мають вищої освіти”, себто вони мають не дипломи українських ВНЗ, а PhD європейських та американських університетів.

Задля того, щоби школа журналістики отримала акредитацію в цьому році, Сергій Квіт тимчасово займе позицію керівника школи (через вимогу, що кожну кафедру повинен очолювати доктор наук).

Комісія стверджувала, що Академія поновлює студентів, які брали академвідпустки, в жовтні. В документації Могилянки жодного такого випадку не зафіксовано, хоча особисто я знайшов два випадки поновлення студентів в середині вересня (9 та 17 числа), при цьому обидвох цих людей на даний момент вже відрахували.

Інші претензії стосувалися відсутності інформації з охорони праці в аудиторіях, нестачі підручників у студентів напрямку “Маркетинг”, дрібні помилки в оформленні практики, кваліфікаційних робіт в школі охорони здоров’я та на кафедрі фізики і т. д.

В результаті опитування Комісією 141 студента, виявлено відсутність корупції (лише один зазначив про якісь тьоркі в гуртязі). 20 опитаних поскаржилися на брак методичної літератури. 8 зазначили про “недемократичне ставлення” викладачів.

Постановою Вченої Ради було запропоновано звернути увагу Міністерства освіти на невідповідність зауважень Комісії вимогам Болонської системи. Наприклад, нашим правникам не дозволяють викладати Загальну теорію права, яка, за словами декана Правничого факультету Андрія Мелешевича, викладається у всьому світі, а натомість пропонують викладати Теорію держави і права радянського зразка.

Серед інших новин…

Сергію Івахненкову і Тамарі Марценюк присвоєно, відповідно, звання професора і доцента.

Завідувач новоствореної кафедри Загальної та прикладної психології Ірина Маноха повідомила про завершення створення навчального плану та інших документів ліцензійного пакету для повноцінного утворення в Академії спеціальності “Психологія”. Проте її пакет багатьом представникам Вченої Ради видався недоробленим, оскільки новостворена кафедра місцями не узгодила навіть назви курсів з вже наявними викладачами Могилянки, а статус колег пані Манохи поки що не є кінцево утвердженим в стінах Академії.

За результатами аналізу роботи приймальної комісії в 2012 році, виникло побажання присутності на прийомі документів медсестри та юриста. За спостереженнями президента Академії, значна частина абітурієнтів відсіюється, коли починаються перевірки їх документів – чимало “пільговиків” підробляють собі довідки, аби незаконно отримати пільги при вступі.

Затверджено рішення про випуск фахового видання Judaica Ukrainica. Ним займатиметься могилянська програма з Юдаїки (яка як ви пам’ятаєте, переживає процес становлення). Мови видання – англійська та українська. Серед редакторського складу нового видання Алєк Епштейн, Ярослав Грицак, Норман Гольб, Олексій Хамрай, Наталя Яковенко, Сергій Квіт та багато інших.

2 thoughts on “Вчена Рада: листопад ’12

 1. Привіт.
  У нас навіть дати засідань Вчених рад співпадають. Розказувати свій порядок дений не буду, не думаю, що цецікаво, та і він не дуже відрізняється, правда перевірку в нас завершили ще навесні. А ось, що у вас відкривається “психологія” приємно, а також приємно бачити знайоме ім’я – Ірини Петрівни. Вона у нас викладала, була деканом, але за неприємних обставин їй прийшлося звільнити цей пост.
  Тож вітаю з відкриттям нової спеціальності та наснаги у роботі.
  P.S.: яка в тебе посада, що ти відвідуєш вчену раду?

  • Представник студентства на Вченій Раді. Один із 6-ти (якщо рахувати з представником докторантів).

   Квіт зазначав, що КПІ іноді навіть консультувався з нами, що і як ми відповідаємо цим іщєйкам з Молодьспортлото.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.