Найважливіші теми передноворічної Вченої Ради:

  • Присуджено перші могилянські PhD,
  • Міністерство намагається скасувати наш перехресний вступ,
  • В Могилянці зафіксовано спробу підкупу викладача.

Війна з МОНстром триває

Могилянка повинна була би, відповідно до постанови Кабміну від 1998 року, відмінити перехресний вступ, який є традиційним для Академії (коли студент може змінювати спеціальність при переході з бакалаврату на магістратуру). “Я намагався протягом трьох тижнів потрапити до Суліми, – розповідає Квіт. – Ми дійшли компромісу, що в цьому році КМА має сформулювати додаток, який вказуватиме, з яких бакалаврських спеціальностей на які спеціальності магістратури можна вступати. Проблема полягає в тому, що Міністерство вважає, що вступ із бакалаврату на магістерку є формальністю“. Окрім того, Академія підготувала новий судовий позов до Міністерства задля захисту нашого права на перехресний вступ. Академія цього року виграла вже 7 судів, 2 з яких – суди з МОНом.

Хороші новини

Відбулося присудження ступеня PhD Анастасії Гринько, Дарії Тарадай, Олегу Іванову у зв’язку із тим, що вони захистили цей науковий ступінь в закордонних університетах, з якими Могилянка має співпрацю. Могилянські дипломи молодим вченим буде вручено на відкритті днів науки.

Також присвоєно звання професора Тамарі Терновській, кафедра біології.

Про дисципліну

Позитивна новина в тому, що цього року відсоток студентів, які підписали корпоративну угоду, збільшився відносно попереднього з 77,6% до 89,2%. До 2010 року ця цифра трималася стабільно вище 90%. Що ж до проблем, вони лишаються ті самі: першокурники погано соціалізуються, часто сприймають “вільне відвідування лекцій” як право не ходити на пари взагалі, переходять все частіше на російську, по-свинськи ужираються водярою. Що з цим робити – і досі думає Деканат по роботі зі студентами.

Андрій Мелешевич, декан факультету права, запропонував скасувати для першокурсників вільне відвідування лекцій. Це питання буде обговорюватися наступного разу.

На Вченій Раді був присутній Богодар Ковалів, який поділився своїми спостереженнями відносно скорочення вжитку української в Академії, але до обговорення нових способів заохочення студентів говорити українською, не дійшло.

Як повідомляє Олександра Гуменна, декан по роботі зі студентами, було зафіксовано спробу дати хабаря студентом викладачеві ФЕН. Викладач заявив про готовність свідчити у суді про дану ситуацію. Різні представники Вченої Ради виступили за негайне відрахування студента-хабарника.

На економічний факультет, до слова, поскаржився і Михайло Винницький, який стверджує, що за останні кілька років усі студенти, яких він спіймав на плагіаті в ході дисципліни “Економічна соціологія” – представники ФЕН (дисципліна слухається ФЕНівцями та ФСНСТшниками у співвідношення 50/50).

Щодо фіксованих порушень в гуртожитках, Квіт зауважив відсутність у чинному Законі “Про вищу освіту” норм про виключення студентів на іншій підставі, окрім поганих оцінок (себто відсутні такі речі, як спроба підкупу викладача, грубе порушення дисципліни). Сергій Миронович стверджує, що, в разі необхідності, все одно буде виганяти студентів, які грубо порушують порядок.

Оля Довгалюк, представниця ради гуртожитку на Троєщині, зауважила, що порушники порядку в гуртожитку – це просто люди, на яких хтось накатав скаргу через непомитий посуд. Загалом, могилянці в гуртожитках ведуть себе досить спокійно, а якісь дрібні побутові сварки – це не питання для обговорення на Вченій Раді.

Advertisements