Вчена Рада: квітень ’13

У цьому випуску:

  • Презентовано нову електронну систему створення розкладів.
  • Нова магістерка – спеціально для польських правників.
  • Могилянку позбавили іменних стипендій.

На початку засідання Сергій Квіт зауважив, що стало складно збирати кворум на Вчену Раду. “Треба ставити скандальні питання на порядок денний, щоби люди приходили”, – жартома запропонував Сергій Миронович. Через те, що для кворуму бракувало людей, Вчена Рада не змогла присвоїти почесні звання професора і доктора НаУКМА.

Андрій Афонін, заступник Декана ФІн, презентував Реляційну базу даних розкладу (РБДР) НаУКМА. Всі системи, які використовувалися Академією до цього, не були вироблені в Могилянці і часто не відповідали своїм функціоналом потребам деканатів. Суть роботи РБДР така: якщо хтось уже зайняв аудиторію в своєму розкладі на певну годину, система повідомлятиме всім іншим про те, що в цей час ця аудиторія недоступна, а також пропонує альтернативні аудиторії на цей час. РБДР уже використовується на ФІні, найближчим часом підключення до системи відбудеться на інших факультетах. Особисто для мене новиною було не стільки оголошення про РБДР, скільки те, що попередні системи не працювали за цим принципом.

Андрій Мелешевич, Декан правників, повідомив про створення магістерської програми LLM з правознавства для іноземних студентів. Програма розроблена з ініціативи наших колег з Кракова. По суті, нічого нового не запроваджується, програма радше слугує уформуванням вже існуючої співпраці з поляками, чиї студенти приїжджають до Академії на правах вільних слухачів, які відвідують окремі курси. Диплом, який видаватиме наш LLM, не матиме офіційної сили, але і в усьому світі LLM дипломи є внутрішньоуніверситетськими і цінуються обмеженим переліком приватних компаній.

Професор Ігор Срібняк презентував звіт діяльності Науково-дослідного центру орієнталістики імені Омеляна Пріцака. Зусиллями працівників саме цього центру було запущено магістерську програму Юдаїки. Випущено монографію Алека Епштейна “Відродження єврейської державності”. На гроші грантодавців видається журнал “Українська орієнталістика”. До цього моменту багато уваги в дослідженнях приділялося кримськотатарським питанням. Зараз також планується старт ромських студій.

До речі… Нещодавно в Могилянку завітав посол Японії, який, за його ж словами, просто хотів подивитися наш університет. Виявляється, перекладач посла слухав окремі курси в Могилянці, а сам посол особисто добре знає Олю Хоменко, випускницю КМА, яка також вчилася в Токійському університеті.

Наостанок, оголошення Олександри Гуменної, яке промайнуло абсолютною несподіванкою наприкінці засідання. Академії відмовлено в усіх іменних стипендіях типу стипендії Грушевського, стипендії Президента тощо. Гадаю, слід це сприймати оптимістично – як ще один наш крок на шляху до фінансової незалежності.

2 thoughts on “Вчена Рада: квітень ’13

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.