(Це скорочений і трошки адаптований переклад/пересказ запису Лєма Патріка, який веде блог на IGN.com).

Геймер як остання ланка еволюції.

Автор запису перелічує і пояснює декілька основних причин, чому нам варто відмовитися від слова “геймер”.

1. Термін має негативні конотації. Так чи інакше, коли хтось вживає слово “геймер”, у більшості негеймерів воно викликає більше поганих асоціацій, ніж хороших. Є занадто типовим стереотип про геймера як жирного закритого у собі морально незрілого та психологічно залежного школяра (винятково чоловічої статі), у якого нема друзів, дівчини, “нормального” хобі, “нормальної” роботи і бла-бла-бла.

2. Термін надто широкий. Геймери не є однорідною масою. Є різні платформи, різні жанри ігор. Між шанувальником Farmville, фанатом Bioshock Infinite, любителем серії Total War є грандіозна різниця. Можна почати, звісно, сперечатися про казуальних та хардкорних геймерів, ділити всіх на одних чи інших, але це безсенсовне заняття. Факт є факт, що ми всі дуже різні і гребти нас під один гребінець неправильно.

3. Споживачі інших медіарозваг не мають відповідних ярликів, то нащо такий ярлик нам? Більшість власників сучасних гаджетів – від простого мобільника до планшету-трансформера – бодай іноді грають в якісь ігри. Так само, більшість сучасних людей бодай іноді слухають музику, бодай іноді дивляться фільми. При цьому, ми ж не називаємо людей, які дивляться кіно чи слухають музику, глядачами чи слухачами. Бо ми всі трошки глядачі і слухачі, всі ми трошки геймери. Лише окремі (і все рідкісніші) випадки відданого захоплення якимсь одним жанром музики можуть заробити людині статус репера чи металіста. Але за такою логікою вже доречно окремі категорії шанувальників відеоігор звати стратегами, стрілками чи рейсерами.

4. Геймерство не є протестною субкультурою. Ще одна причина ярликуватися – це вираження власних антисистемних поглядів. Але геймери ніколи не представляли собою нічого контркультурного. Навпаки, люди, які грають у відеоігри, споживають більше нових медіа, ніж інші. В економічному плані відеоігри теж давно перестали бути вузькоспеціалізованим інтересом. Нині цей бізнес вже змагається із кіноіндустрією за обсягами фінансових оборотів. Виділення геймерів у окрему категорію має не більше сенсу, ніж виділення у окрему категорію людей, які користуються не лише милом, але і гелем для душу.

5. Термін зводить всі наші якості до одної. Це загальновідома істина про категоризацію людей. Безумовно, для тих, кого прийнято звати геймерами, відеоігри є важливою частиною життя, але не основною і аж ніяк не єдиною.

Автор наголошує, що не вважає активну боротьбу з терміном “геймер” нагальною і необхідною, але гадає, що відмова від нього зробить тільки краще для всіх нас.

Advertisements