Бюро корекцій (2011)

В українському прокаті вийшов під назвою “Міняючи реальність”. Надзвичайно життєве кіно, навіть попри усі надприродні моменти у стрічці.

Спеціалісти Бюро корекцій.

Це один із тих фільмів, про які страшно щось казати, бо є ризик злити головну інтригу стрічки. Але я спробую…

Більше того, я спробую показати вихідні точки цього фільму з того кута зору, з якого фабулу ніколи не пишуть. Пишуть зазвичай про боротьбу молодого амбіційного політика Девіда Норіса (Метт Деймон) та балерини Елізи (Емілі Блант) проти невідомої сили, яка за будь-яку ціну намагається завадити їхній зустрічі, не кажучи вже про стосунки…

Випадкова зустріч

А ви уявіть лишень, уявіть, що ви працюєте в установі, що крутіша за всі державні установи світу. Бюро, в якому ви працюєте, відповідає за те, щоби людство розвивалося і не знищило саме себе. На вас тримається виконання Плану. У Плані передбачено, що і хто, коли на Землі має робити. І коли хтось щось робить не так, ви повинні піти і… підкорегувати хід думок цієї людини. А тут раптом якась дивна випадкова зустріч важливого політика із якоюсь балериною ставить під загрозу всю політичну систему світу. Вони що, думають, що можуть іти супроти Плану? Ее, нєєєє!

Бюро корекцій хоче з вами поспілкуватися

Навіть важко достеменно визначити жанр цієї стрічки. Це фільм романтичний, але в ньому (на щастя) обмаль типових сопель чи непристойностей. Тут відбуваються фантастичні речі, але я би не сказав, що це фантастика, це радше магічний реалізм із цікавою теорією про те, як працює наш світ. Ще чомусь всюди пишеться, що це трилер. Я не згоден: зміст сюжету іноді набуває моторошних нот, але спосіб, в який подано події, безмежно віддаляє нас від усього, що ми зазвичай чекаємо від трилерів.

Мені давно вже радили переглянути цей фільм як, можливо, перший приклад реалістичної реакції головного героя на якісь незрозумілі штуки, що відбуваються навколо нього. І справді, Девід не хапається за зброю і не намагається виставити себе героєм там, де в цьому немає жодного сенсу. Та і саме Бюро, попри всю всемогутність, дійсно реалістично зображене купою трошки утомлених від роботи працівників, що переживають за свою роботу та іноді страждають через конфлікт між своїми обов’язками, емоціями та повноваженнями.

У моєму випадку “Міняючи реальність” виявився ідеальним фільмом для приємного вечора разом із коханою людиною – правильно романтичний, не позбавлений здорової дози екшну і, разом з тим, такий, що змушує трошки поміркувати.

2 thoughts on “Бюро корекцій (2011)

  1. Якщо ти читаєш коментарі, подивись стрічку “Dark City” з Руфусом С’юеллом.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.