Захист я провалив, але диплом все одно надається для загального ознайомлення. Всі, кого цікавлять результати опитування, можуть знайти їх у розділі 3. Там само знаходяться результати контент-аналізу і висновки з інтерв’ю.

На додаткове прохання можу викласти ще додатки. Але попереджаю: контент-аналіз там зайняв сумарно пару тисяч сторінок.

UPD: Я успішно пережив відчуття поразки і можу з відносно холодним розумом підсумувати деякі міркування щодо того, чому я провалив захист.

  1. Основне зауваження полягало в тому, що теоретична, методологічна та частина з результатами дослідження мало пов’язані одна з одною. Це частково справедливе зауваження. Зауваження справедливе – бо чисто формально від мого дослідження можна відрізати багато необов’язкових частин, які носять контекстуальний характер і мають цінність винятково у додаванні штрихів до розуміння явища тролінгу та коментування в цілому. Справедливість часткова – бо насправді академічної і вивіреної літератури на мою тему настільки мало, що без побічних джерел мій теоретичний розділ треба скоротити вчетверо, а саме дослідження – вдвічі.
  2. Частина зауважень були відверто ні до чого і могли задаватися лише людиною, яка мою роботу не читала. Наприклад, зауваження щодо неконцептуалізованості поняття образи. Усі, хто не полінується прочитати розділ про методологію, побачать, що я досить детально описую, що в моєму дослідженні я вважаю чи не вважаю образою.
  3. Сама тривалість зауважень і увага, виділена на мене диспутанткою, змушують мене підозрювати упередженість в оцінюванні моєї роботи.
  4. This is not the end! I’ll be back!
Advertisements