Моя перша публікація на УНІАН – Відставка уряду

Новий день, новий успіх! Мені доручили зліпити власну публікацію у зв’язку із сьогоднішніми подіями у ВРУ та Кабміні.

Азаров у відставці, "закони 16 січня" переважно скасовано
Азаров у відставці, “закони 16 січня” переважно скасовано

Завдання було технічним – із купи заяв склепати не надто розлогий підсумок перших реакцій світу на відставку Азарова та скасування “законів 16 січня”. Творчого тут мало, але приємно, що вже довіряють більше, ніж раніше.

***

Що ж до самих подій в новинах…

З одного боку, добре, що влада нарешті вирішила піти на поступки. Є новий привід сподіватися на мирний характер подальшого конфлікту. Радує сам факт, що ПР відмовилася від гіперпринциповості та погодилася виконати бодай якусь частину вимог. Визначний успіх протесту – відставка уряду, який був чи не найбільшим джерелом роздратування цієї країні за останні кілька років.

З іншого боку, немає жодних гарантій, що новий уряд буде складатися із помітно адекватніших людей – в. о. прем’єра став Арбузов, тому можна говорити про ще більшу концентрацію влади в руках Сім’ї. Питання амністії для протестувальників підвисло в ході засідання парламенту. Повернення до Конституції 2004 року під іще більшим питання, ніж амністія. Також не забуваймо, що скасовані сьогодні скандальні закони були ухвалені вже в ході політичної кризи. Це не був корінь проблеми, це була одна з її товщих гілок. Відтак є ризик, що ці закони від самого початку були не більше, ніж провокацією і приводом для застосування силових дій та дискредитації Майдану і опозиції.

Не забуваймо і про те, що маразматичний закон про заборону невизнання злочинів фашизму залишився. І про збільшення кількості “Беркуту” вшестеро пам’ятайте.

***

Опозиція цими днями порадувала відмовою від запропонованих посад. Втім, якщо поміркувати, у них не було особливого вибору.

  1. Головною вимогою влади було звільнення всіх адмінбудівель та автошляхів. Опозиція, яка не контролює Майдан, абсолютно не могла нічого подібного обіцяти.
  2. Пропоновані дві посади – дешева спроба відкупитися. Цей відкуп абсолютно не гарантував задоволення бодай одної вимоги Майдану.
  3. Пропозиція була раптовою, відтак навіть якби за нею стояли найсвітліші наміри, Майдан би не зрозумів згоди опозиціонерів. Кличко і Яценюк знаходилися на межі краху політичної кар’єри.
  4. Тягнибокові не було запропоновано нічого, відтак згода на пропозицію могла би пришвидшити розкол опозиційного табору.

Тому рішення Яценюка та Кличка важко назвати геніальним стратегічним кроком, радше радує те, що їм вистачило клепки не вчиняти інакше.

Advertisements

2 thoughts on “Моя перша публікація на УНІАН – Відставка уряду

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s