Занадто революційні медіа

Здається, Еспресо TV та Громадське вирішили, що революційністю можна замінити інші, професійні якості журналіста. У мене інакша думка і я щиро вітаю усіх, хто вже зготувався мене обзивати колабораціоністом і ворогом народу.

Давайте не уподібнюватися до них
Давайте не уподібнюватися до них

Серйозно, якщо ви не певні у своїй здатності до критичного мислення, краще далі не читати.

Громадське

Роман Скрипін – крутий, Роман Скрипін в чомусь навіть геніальний. Мені завжди подобалася його прямота і здатність “в лоб” запитувати гостей в студії ті питання, відповіді на які справді цікаво було почути. …але що занадто – то не здраво. Постійні перепалки з режисером в прямому ефірі – це НЕ круто. І це не професійно. У мене навіть одного разу виникло враження, що Громадське транслює не розмови з гостями в студії, а серіал про життя цієї самої студії із епізодичними “зірковими гостями” в кожній серії.

Імовірно, Громадське (як і всі ми) просто працює в наднапруженому режимі через революційну ситуацію? Але якщо тебе довели до того стану, що ти можеш тільки гавкати на гостей і режисера, то може краще поступитися місцем якомусь іншому ведучому бодай на пару годин?

Імовірно, Громадське просто хоче показати, що вони працюють прозоро? Але ж усьому є межа. І вже точно є товстелезна межа між прозорістю медіа та словесною битовухою.

От чесно, складається враження, що Скрипіна тримають у клітці і не годують, аби він зліший був!

До чого було показувати середнього пальця Олійнику – можливо, я єдиний в цій країні такий, але я не зрозумів. Що це дало? Ви справді думаєте, що на депутата, який уже десяток років мислить себе небожителем, якось вплине чийсь грубий жест?

Також не надто поважною була розмова з Олексієм Венедиктовим, на якого мало не стали нападати всі, коли він дозволив собі висловити відносно нейтральну і виважену позицію. І це при тому, що Венедиктов явно не пропагував любов до “Беркуту” чи до Януковича – він просто висловив свою не революційну думку. Між іншим, це взагалі громадянин іншої держави, в якій 70% населення вважають нас лайном, але він говорив цілком ввічливо.

Пам’ятайте, що тоталітаризм починається із невдоволення тим, що вас хтось мало підтримує, чи не на 100% з вами згоден.

Еспресо

Я шалено шаную Еспресо за їхні трансляції наживо з Майдану і Грушевського. Колеги! Ви зробили багато добра впродовж останніх тижнів!

Але ж нащо себе перетворювати на УП-2? Що не новина – то чергові якісь викриття “руки Кремля” та людожерів, які сидять у нас при владі. Я розумію, що народ розгніваний, я сам розгніваний, але розгойдуючи паніку і лють ще більше ви нічого доброго цій країні не зробите. Пишучи про “протилежний табір” зневажливо і навіть провокативно ви не наближаєте ані порозуміння, ані долучення до Майдану східняків, ані падіння режиму. Тим самим же ж і обмежуєте потенційну аудиторію.

Ті ж самі новини можна писати з легкою іронією чи з якимись двозначними заголовками – і вже ефект буде набагато конструктивнішим.

Ну і звісно, тексти викликатимуть більше поваги, коли в них буде менше помилок.

***

Нагадую всім, що 5-ий канал в часи Помаранчевої революції не був джерелом тупої пропаганди. Він був одним із найінноваційніших каналів за своїм форматом. Його ток-шоу дійсно змушували думати, а його розслідування вражали і викликали повагу до журналіста, щонайменше, за здатність робити те, чого ніхто інший не робить.

Якщо Добкін та Кернес дозволяють собі всіх на світі на камеру крити матом, це ще не значить, що ми маємо опускатися до їхнього рівня моральної деградації. Майдан зараз веде війну, яку не виграти “крЕпким словом” та гучним криком.

Advertisements

7 thoughts on “Занадто революційні медіа

  1. Громадському явно не вистачає професіоналізму. Напруженість тут ні до чого, можливо, дається взнаки відсутність підготовки до конкретних інтерв’ю, програм, все спонтанно. Включення Скрипіна по скайпу, чи телефону це повна лажа, взагалі, неповага до колег, що працюють в студії. Найбільш показовим було інтерв’ю із Савіком, коли їм в чотирьох ледь вдалось сформулювати запитання, які витягли з того хоч трохи правди.

  2. Мені дуже подобається робота Каналу 112. Вони працюють з початку Майдану і освітлюють усе більш-менш об`єктивно, запрошуючи і слухаючи з повагою усі сторони конфлікту і усі версії. Правда, туди завітав Ганапольскій, але це – інша розмова.

  3. До речі, а зараз вони переосмислили свої помилки?=) За місяць після цього блогу стільки подій було.
    Питаю, бо не дивлюся їх регулярно, а ти, напевно, моніториш і робиш якісь висновки.

    1. Ні чорта вони не переосмислили. Буквально наступного ж дня після цього запису Громадське написало щось на кшталт перепросин за непрофесійність, але після того я бачив чимало їхніх ефірів і всюди повторюються ті самі помилки – срач в ефірі з редакторами, подекуди взагалі неясне хамство до гостей. Найсумніше, що таке ставлення проявляється у всіх їхніх ведучих, навіть гостьових. Не виключено, що їхня студія проклята 🙂

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s