Війна. Безвихідь

Ні, я не панікую, просто констатую стан речей, який, на мою думку, зараз наявний.

Будинок Профспілок згорів
Будинок Профспілок згорів

Можливо, не зовсім правильно казати, що це безвихідна ситуація, але проблема настільки багатостороння, а кожна її сторона настільки глибока, що немає жодних реалістичних шансів її владнати.

1. Президент не вмотивований ні до яких переговорів ні з ким. Він тверезо усвідомлює, що з президентством закінчиться його сімейний бізнес, а можливо і життя. Окрім того, він живе у своєму паралельному світі, де Майдан – це лише черговий проплачений мітинг опозиції, а майданівці – це нацисти, терористи, провокатори і мародери.

Вчорашні перемовини звелися до попереджень і погроз, посилання на закон і бла-бла-бла. Я можу собі тільки уявити, до чого вони договоряться сьогодні.

2. В унісон з Януковичем думають і більшість людей при владі, і силовики, і частина нашого народу, які свято впевнені, що це майданівці викрадають, катують і вбивають міліціонерів, а не навпаки. Кожна провокація, що спрацювала до цього моменту – це тисячі і тисячі донеччан і кримчан, яких майданівцям уже ніколи ні в чому не переконати.

3. До провокацій активно додає “Правий сектор”, який в Інтернеті закликав учора власників вогнепальної зброї виходити на Майдан. ПАСІБА ВАМ, РІБЯТА! Пасіба від усього Майдану! Ви би ще на камеру заявили про офіційний початок узурпації влади і повалення конституційного ладу. Захарченко би одразу став найщасливішою людиною на планеті.

4. Так, мирний протест нічого не досяг (бо див. п. 1), але вуличні сутички (як уже писалося) вже в середньостроковій перспективі приносять більше біди, ніж добра. Та і добра вони принесли мало – значний шмат репутації Майдану було виміняно на неповне звільнення заручників і неповне скасування провокативних законів. Сенс лишатися на вулиці з кожною годиною все сумнівніший. Тут уже дійсно – або в партизанське підпілля, або (і це ПРАВИЛЬНИЙ варіант) готуватися до виборів.

5. Гадаю, вже очевидно навіть для коматозних, що все, на що здатен ЄС – це співчувати і стурбовуватися. Ганьба лицемірному ЄС! В усіх країнах ЄС разом узятих не знайдеться стільки прибічників єдиної Європи, скільки в Україні, але вони дозволяють собі балаболити. Певна річ, якби у нас була нафта, війська би перейшли західний кордон ще першого грудня минулого року, а гроші Януковича конфіскували би ввечері того ж дня.

У моїх мріях всі ЗМІ України встановлюють табу на цитування будь-яких європейських дипломатів і політиків – хай би вони знали, що ми глухі до їхніх турбот настільки ж, наскільки вони глухі до наших бід.

6. Опозиція вже значить настільки мало, що я навіть не знаю, чи варто про них щось писати.

7. Зупинка метро в Києві триває, чекаємо транспортного колапсу столиці та всезагального колапсу всієї країни.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s