Ні, я не панікую, просто констатую стан речей, який, на мою думку, зараз наявний.

Будинок Профспілок згорів

Будинок Профспілок згорів

Можливо, не зовсім правильно казати, що це безвихідна ситуація, але проблема настільки багатостороння, а кожна її сторона настільки глибока, що немає жодних реалістичних шансів її владнати.

1. Президент не вмотивований ні до яких переговорів ні з ким. Він тверезо усвідомлює, що з президентством закінчиться його сімейний бізнес, а можливо і життя. Окрім того, він живе у своєму паралельному світі, де Майдан – це лише черговий проплачений мітинг опозиції, а майданівці – це нацисти, терористи, провокатори і мародери.

Вчорашні перемовини звелися до попереджень і погроз, посилання на закон і бла-бла-бла. Я можу собі тільки уявити, до чого вони договоряться сьогодні.

2. В унісон з Януковичем думають і більшість людей при владі, і силовики, і частина нашого народу, які свято впевнені, що це майданівці викрадають, катують і вбивають міліціонерів, а не навпаки. Кожна провокація, що спрацювала до цього моменту – це тисячі і тисячі донеччан і кримчан, яких майданівцям уже ніколи ні в чому не переконати.

3. До провокацій активно додає “Правий сектор”, який в Інтернеті закликав учора власників вогнепальної зброї виходити на Майдан. ПАСІБА ВАМ, РІБЯТА! Пасіба від усього Майдану! Ви би ще на камеру заявили про офіційний початок узурпації влади і повалення конституційного ладу. Захарченко би одразу став найщасливішою людиною на планеті.

4. Так, мирний протест нічого не досяг (бо див. п. 1), але вуличні сутички (як уже писалося) вже в середньостроковій перспективі приносять більше біди, ніж добра. Та і добра вони принесли мало – значний шмат репутації Майдану було виміняно на неповне звільнення заручників і неповне скасування провокативних законів. Сенс лишатися на вулиці з кожною годиною все сумнівніший. Тут уже дійсно – або в партизанське підпілля, або (і це ПРАВИЛЬНИЙ варіант) готуватися до виборів.

5. Гадаю, вже очевидно навіть для коматозних, що все, на що здатен ЄС – це співчувати і стурбовуватися. Ганьба лицемірному ЄС! В усіх країнах ЄС разом узятих не знайдеться стільки прибічників єдиної Європи, скільки в Україні, але вони дозволяють собі балаболити. Певна річ, якби у нас була нафта, війська би перейшли західний кордон ще першого грудня минулого року, а гроші Януковича конфіскували би ввечері того ж дня.

У моїх мріях всі ЗМІ України встановлюють табу на цитування будь-яких європейських дипломатів і політиків – хай би вони знали, що ми глухі до їхніх турбот настільки ж, наскільки вони глухі до наших бід.

6. Опозиція вже значить настільки мало, що я навіть не знаю, чи варто про них щось писати.

7. Зупинка метро в Києві триває, чекаємо транспортного колапсу столиці та всезагального колапсу всієї країни.

 

Advertisements