Війна. Перемога?

Великого боса перемогли, але гра триває. Попереду новий рівень, у чомусь навіть складніший.

Юля повернулася
Юля повернулася

За останні три доби в історії України відбулося більше змін, ніж за останні 20 років. За лічені години повернули стару Конституцію, повністю змінили обличчя на чолі держави, найвпливовіших людей країни змусили тікати світ за очі, звільнили Тимошенко…

На дану годину я настільки емоційно вигорів, що просто не відчуваю реальності усіх цих подій. З іншого боку, брак емоцій полегшує процес міркування про те, що буде далі.

Щось закінчується. Щось починається

Тиждень тому одні були хазяями життя і правили цієї країною, сьогодні вони – утікачі з розбитою репутацією, які вимушені хутко вивозити і виводити свої активи під страхом втратити все, включно з власною свободою. Тиждень тому інші були розлюченим натовпом, що вимагав нездійсненного, сьогодні вони – тріумфатори.

Закінчилося криваве і надзвичайно складне протистояння. Закінчилося перемогою Майдану, але це ще не перемога у війні, це лише звільнення Сталінграду. Попереду – не один складний бій.

Мене украй тішить, що принаймні ті протестувальники, яких показують по ТБ, далі продовжують вимагати не лише зміни облич при владі, але і самої системи влади. І тут ідеться не лише про Конституцію 2004, 2010 чи 1996. Йдеться про подолання мусорського бєспрєдєлу, який був чи не головною причиною виходу людей на Майдан. Йдеться про децентралізацію, яка вже давно була потрібна Україні, і про яку говорили навіть у програмі ПР. Йдеться про негайне розкручування і ліквідацію гайок бюрократії, через яку в країні до цього часу майже не було малого та середнього бізнесу. Йдеться, нарешті, про вирішення питання євроінтеграції, яке не можливе без урегулювання стосунків з Росією.

Але до того всього потрібно вирішити чи не найскладніше питання – вибори. Враховуючи те, як ганебно опозиція себе поводила на довиборах у грудні 2013, мене охоплює неабиякий страх.

“Повернення відьми”

Декілька громадських діячів учора мало не в унісон заявили, що оскільки Тимошенко приїхала на Майдан, шини далеко ховати не треба. Тут краще і не скажеш.

Намір поставити Тимошенко на посаду Президента – найбільша помилка з часів даунічної спроби формалізувати Майдан. Щонайменше, цей намір показує, що Тимошенко нічому не навчилася в ув’язненні. Вона навіть не кається у своїй ганебній самозакоханості, яка і призвела до програшу на виборах 2010 року.

Безумовно, Тимошенко буде кращим Президентом за Януковича, але великою мірою – завдяки урізаним президентським повноваженням.

Тимошенко – політик старої епохи, яка має назавжди піти в минуле. Вона вже стала достатню кількість разів розчаруванням для свого електорату і опудалом для Донбасу. Юля навіки лишиться “газовою принцесою” і “двигуном Помаранчевої революції”. Але зараз потрібна людина, яка зможе все робити максимально по-новому, потрібна людина, яка погано асоціюватиметься із будь-чим, що було раніше – інакше миру в країні не буде, сепаратизм Донбасу житиме, а Майдан змін не дочекається. Відтак навіть Яценюк зараз може бути кращим Президентом, ніж Юля.

Найбільше моє сподівання зараз – що опозиції (пардон, уже владі) вистачить мізків обрати інакше, нейтральніше обличчя на Голову держави.

Погані хлопці?

Що буде з Партією регіонів? Гадаю, зараз багато хто хоче, щоби ПР заборонили. Але я вважаю, що ПР варто дати новий шанс без Януковича і Сім’ї, і цьому є чимало украй вагомих причин:

1. Заборона переконань – це завжди погано, навіть якщо це нацистські переконання, а прирівняння регіоналів до нацистів, щонайменше, перебільшене.

2. Потрібна конкуренція. Ті, хто зараз прийшов до влади, мають за плечима неприпустимо величезні гори ляпів і проколів. І єдине, що їх бодай трохи виправдовувало досі – нещодавня наявність поруч із ними ще більшої гори ляпів і проколів Януковича. Якщо нинішня влада не матиме реальної конкуренції, вона може дуже швидко перетворитися на ту владу, яку щойно було повалено.

3. Примирення. На Донбасі ПР сприймають як представників свого регіону, а всі випади проти ПР – як випади проти себе. Тому якщо люстрація відбуватиметься за партійним квитком, конфлікт між заходом і сходом лише поглибиться, а це аж ніяк не сприятиме нормалізації життя в країні.

4. Медведчук. Якщо регіоналів знищити повністю, їхній електорат “піднімуть” радикальніші сили. Люди голосуватимуть за комуністів та майбутній партійний проект Медведчука або інших медведів Путіна. Це сприятиме сепаратизму. Набагато мудріше було би дати можливість ПР переформатуватися і зберегти більшість свого електорату.

Безумовно, якщо є докази зловживань і, особливо, корупції – конкретних винуватців повинні притягнути до суду. Можливо, навіть публічного. Але це має бути суд над людьми, а не над партією, і суд за вчинки, а не за переконання чи прихильність.

, , ,

Нинішня шалено активна робота парламенту говорить, що навіть на перепочинок і святкування перемоги часу немає. Треба уважно слідкувати.

Advertisements

7 thoughts on “Війна. Перемога?

  1. Мало кого я ненавиджу більше, ніж комуністів, але і їх забороняти – марна справа. Скажімо, маккартизм у США мало не перетворив “землю свободи” на поліцейську державу. Нащо нам таке?

   Комуністів треба не забороняти, а викривати у їхньому лицемірстві – публікувати звіти про те, скільки приблизно вартують машини і вілли керівництва партії. І час від часу варто нагадувати про злочини радянської влади, про те, чим для України насправді є водосховища на Дніпрі, якою насправді ціною була виграна Друга світова, про безвідповідальний Чорнобиль, про той же Голодомор, про революцію 1917 з розстріляним духовенством та порубаною інтелігенцією.

   1. В Батьківщині треба як мінімум 20-30 людей люструвати. Якщо Юля стає президентом – це означає, що люстрація не зачепить жодну з опозиційних партій.

 1. “це має бути суд над людьми, а не над партією, і суд за вчинки, а не за переконання чи прихильність”
  ce zoloti slova!!! ne tilky dlja Ukrajiny cjoho chasu, a vzahali…

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.