Промова Путіна позначила програш України у цій битві. Але немає над чим горювати – програш був передбачуваний, хоча і відворотній. Також, це ще далеко не вся війна. Завжди важливіше – що робити далі.

Крим пішов у парашу

Крим пішов у парашу

Є низка речей, які повинна зробити наша нинішня влада і наш народ. Про народ буде ще окремий запис, тому зараз буде переважно про владу.

1. Передусім, необхідно захистити і підтримати тих, хто наразі лишився в Криму. Йдеться головно про наших військових та кримських татар. Необхідно підтримувати зв’язок із ними і надавати їм усіляку допомогу.

2. Критично важливо мінімізувати об’єктивні причини для Сходу і Півдня хотіти долучитися до РФ. Іншими словами, потрібно втілити в життя обіцяні реформи: почати децентралізацію влади, дати свіжого повітря бізнесу, уникнути подальшого порушення мовного питання, максимально утриматися від корупції, максимально пом’якшити фінансове падіння.

3. Кількість проколів і безладу, допущеного Аваковим вказує на те, що нам потрібен інакший міністр внутрішніх справ. Необхідно ефективніше відловлювати російських нацистів на Півдні і Сході і висилати їх у франківські тюрми.

4. Оскільки Росія не визнає українську владу і, при цьому, визнає кримських сепаратистів, дипломатичні зв’язки з Кремлем повинні бути перервані. Годі вже цієї гри у спроби домовитися – чи Путін хворий, чи просто майстерно прикидається, але він вже точно can’t be reasoned with.

5. Усі люди в Криму, які стали громадянами РФ, не повинні отримувати пенсій і права голосу, обіцяних нинішньою владою жителям Криму (це абсолютно логічно, але я не певен, що такої ж логіки дотримається нова влада).

6. Території військових баз у Криму повинні нарешті отримати наказ або оборонятися, або евакуюватися (якщо влада вважає, що цих солдат є куди передислокувати). Інакше виходить дивно – ми не визнаємо кримську владу, але вільно дозволяємо їм розграбовувати наше державне майно. Я взагалі не уявляю, як військові можуть за таких обставин морально триматися.

7. Бойкот російських товарів повинен носити системніший характер. Імовірно, варто всі супермаркети зобов’язувати позначати країну виробництва товару, оскільки люди лінуються дивитися на штрих-код, а бойкот російських товарів – це чи не найвідчутніший удар, який Путіну можуть завдати прості цивільні українці.

Advertisements