Війна. Поразка. Що далі?

Промова Путіна позначила програш України у цій битві. Але немає над чим горювати – програш був передбачуваний, хоча і відворотній. Також, це ще далеко не вся війна. Завжди важливіше – що робити далі.

Крим пішов у парашу
Крим пішов у парашу

Є низка речей, які повинна зробити наша нинішня влада і наш народ. Про народ буде ще окремий запис, тому зараз буде переважно про владу.

1. Передусім, необхідно захистити і підтримати тих, хто наразі лишився в Криму. Йдеться головно про наших військових та кримських татар. Необхідно підтримувати зв’язок із ними і надавати їм усіляку допомогу.

2. Критично важливо мінімізувати об’єктивні причини для Сходу і Півдня хотіти долучитися до РФ. Іншими словами, потрібно втілити в життя обіцяні реформи: почати децентралізацію влади, дати свіжого повітря бізнесу, уникнути подальшого порушення мовного питання, максимально утриматися від корупції, максимально пом’якшити фінансове падіння.

3. Кількість проколів і безладу, допущеного Аваковим вказує на те, що нам потрібен інакший міністр внутрішніх справ. Необхідно ефективніше відловлювати російських нацистів на Півдні і Сході і висилати їх у франківські тюрми.

4. Оскільки Росія не визнає українську владу і, при цьому, визнає кримських сепаратистів, дипломатичні зв’язки з Кремлем повинні бути перервані. Годі вже цієї гри у спроби домовитися – чи Путін хворий, чи просто майстерно прикидається, але він вже точно can’t be reasoned with.

5. Усі люди в Криму, які стали громадянами РФ, не повинні отримувати пенсій і права голосу, обіцяних нинішньою владою жителям Криму (це абсолютно логічно, але я не певен, що такої ж логіки дотримається нова влада).

6. Території військових баз у Криму повинні нарешті отримати наказ або оборонятися, або евакуюватися (якщо влада вважає, що цих солдат є куди передислокувати). Інакше виходить дивно – ми не визнаємо кримську владу, але вільно дозволяємо їм розграбовувати наше державне майно. Я взагалі не уявляю, як військові можуть за таких обставин морально триматися.

7. Бойкот російських товарів повинен носити системніший характер. Імовірно, варто всі супермаркети зобов’язувати позначати країну виробництва товару, оскільки люди лінуються дивитися на штрих-код, а бойкот російських товарів – це чи не найвідчутніший удар, який Путіну можуть завдати прості цивільні українці.

Advertisements

9 thoughts on “Війна. Поразка. Що далі?

 1. Дима, пунк пятый нереальный, так никто давать инфу Украине не будет, что такой-то человек имеет двойное гражданство.

  1. Тут очень важны юридические аспекты. Выплата пенсии производится гражданам Украины. Паспорт нужен только при оформлении пенсии, а дальше уже получение у всех по-разному. Если деньги идут на банковскую карточку, то они и дальше будут идти. Если даже человек на камеру порвет паспорт Украины, максиму за это штраф, пенсия будет платиться и дальше. Далее. Украина не признает двойное гражданство, это правда. НО, если человек имеет другое, он не лишается украинского, просто Украина к нему относится, как к своему гражданину. А процедура выхода из укр. гражданства достаточно долгая.

   В общем, исходя из нынешней нормативно-правовой базы есть вероятность, что крымские пенсионеры будут получать 2 пенсии. Украинскую точно, а российскую скорее всего, если конечно Россия не будет требовать официального выхода из украинского гражданства.

   1. (У мене якийсь глюк і вже втретє нормально не відобразився мій коментар. Хотів підправити речення у попередньому записі і випадково видалив. Коротка суть: люди самі будуть відмовлятися від громадянства і дуже важливо, аби наша влада з міркувань гуманізму не продовжувала їм нав’язувати наші соціальні виплати).

    У тексті договору йдеться: «З дня прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб’єктів громадяни України та особи без громадянства, які постійно проживають на цей день на території Республіки Крим або на території міста федерального значення Севастополя, визнаються громадянами Російської Федерації, за винятком осіб, які протягом одного місяця після цього дня заявлять про своє бажання зберегти наявну у них і (або) їх неповнолітніх дітей інше громадянство або залишитися особами без громадянства».

    Звідси – окрім тих, хто сам заявить, що він бажає бути українцем, всі кримчани отримують російські паспорти і є порушниками нашого законодавства в сфері питань громадянства.

    1. А вот и официальная позиция Украины
     “Бюджетники и пенсионеры Крыма будут получать выплаты из государственной казны, как и ранее. Об этом во вторник, 18 марта, на пресс-конференции сообщил первый вице-премьер-министр Виталий Ярема, передает корреспондент НБН.
     На вопрос журналистов, будут ли с апреля, принимая во внимание нынешнюю ситуацию в Крыму, бюджетники и пенсионеры получать выплаты, г-н Ярема отметил: «Конечно. Каким образом это будет выполнено, мы будем думать и принимать решение, но те граждане, которые сегодня работают в Крыму, они работают на Украину и обязательно будут получать все пенсии и зарплаты в соответствии с действующим законодательством». (http://nbnews.com.ua/ru/news/115985/)

 2. Неправильно,что ЦВК Украины не дала список изберателей в Крыму.С другой стороны, граждане Украины,живущие на территории полуострова,сдать копии паспортов граждан Украины в Украинские представительства в Крыму.Работники представительств должны отработать механизмы получения информации о гражданах претендуют на социальную и правовую защиту Украины.

 3. Щодо декількох пунктів розриву стосунків з Росією. Легко прийняти політичне рішення. Важче з виконавцями. У нас майже десять відсотків економіки, майже третина обороту зав’язані на Росії. Розрив усіх стосунків зробить економіці боляче. Ні, це можна зробити, це дуже варто зробити, але це ризикований крок і паралельно слід дуже круто робити імпортозаміщення. У нас в уряді просто нема економістів, котрі можуть таке зробити. Це сотні і тисячі нових домовленостей, дзвінків, листів. Треба було почати це все раніше робити. Хоча, з іншого боку, коли російськка економіка почне явний колапс, а наша укріпиться – ось тут можна буде раптово порвати всі зв’язки.

  1. Певна річ, що йдеться про складний процес, але іншого виходу нема – торговельні війни з Росією в умовах війни реальної будуть тільки частішати і з власної волі чи без неї треба шукати інших споживачів для своїх товарів або виробляти інакші товари. Ну і про колапс Росії, над яким весь світ працює, ти влучно сказав – коли він трапиться, нам всім треба бути економічно якомога подалі від РФ.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.