Гаряча вода і війна

В моєму будинку також відключили гарячу воду (хоча він довго тримався) і ось ми придивляємося до бойлерів та подумуємо про встановлення металопластикових вікон у кімнаті.

Багато хто через відключення води скаржиться, яка ця влада погана. Справді, в Києві чимало проблем – украй непослідовна боротьба з МАФами, раптові припадки боротьби із забудовою на околицях (а не в історичному центрі), нічогонеробіння з проблемою маршруток, нічогонеробіння з проблемою парковок… З того, що нам обіцялося, дуже мало що виконується. Але відсутність гарячої води – найменша із цих бід. Біда в тому, що деякі люди поставилися до цієї проблеми як до найбільшої.

По-перше, чи ви забули, як минулого року стара влада намагалася ввести захмарні штрафи за автономне опалення? Зараз все з точністю до навпаки, люди мають нагоду, щонайменше, отримати власну гарячу воду, що і по грошах, і по енергозатратності значно вигідніше, ніж централізована корупційна гаряча вода, яка до потрапляння у кран “зігріває” цілий світ і вілли багатьох комунальних чинушів. Серед моїх знайомих є ті, хто ще задовго до революції, маючи в будинку гарячу воду, ставили бойлер, бо так виходило дешевше платити.

Окрім того, з бойлерами уже багато років живе значна частина України, яка не хоче миритися із погодинним постачанням гарячої води. Провінціалів, звісно, треба погудити за їхнє злорадство над киянами, бо це смердить рашизмом. Але і киянам не варто бути інфантильними.

Найважливіше, слід усвідомити, що без певних жертв нам ніколи не стати незалежними від Росії, ніколи не “жити по-новому”. Скажімо, бюрократію та корупцію не подолати, якщо не пожертвувати десятками тисяч робочих місць державних службовців. З газом щось подібне – ми не позбавимося путінського ярма, доки не навчимося економити природні ресурси. Країнам Балтії свого часу довелося померзнути цілу зиму, щоби справді відділитися від Радянського Союзу. І нічого, як бачите, не замерзли тоді, а зараз живуть краще за нас, хоча економічний потенціал у них помітно скромніший.

Взагалі, я схильний вважати, що 90% наших проблем викликані надто тривалим життям за принципом “ліж би нє била вайни”. В сенсі, що ми схильні погодитися на корупцію та низький рівень життя, аби тільки не довелося воювати (в будь-якому сенсі) за свої права та інтереси. Так було принаймні до Євромайдану. Ми були схильні погодитися на “дешевий” газ і терпіти тиск Росії, аби тільки не “воювати”. Тепер доводиться воювати вже без лапок, по-справжньому. Проте, як писав Микола Макіавеллі, війни не можна уникнути, її можна лише відстрочити – до більшої користі вашого супротивника (читай: до ще більш кривавої війни). От і виходить, що ми тепер споживаємо наслідки того, що ніхто не проводив за 20 років ні модернізації, ні шокотерапії. Ніхто не боровся із патерналізмом, усі з усім погоджувалися і поводилися так, ніби ми зможемо підвищувати пенсії до Другого Пришестя. Якщо й далі будемо сподіватися, що всі наші проблеми за нас будуть вирішені, що не доведеться нічим жертвувати, то ще років за 5 досидимося  і до голодомору нового, і до повної окупації країни.

Тому купіть бойлер і зробіть собі маленьку децентралізацію.

Advertisements

9 thoughts on “Гаряча вода і війна

 1. да, купіть бойлер разом із сусідами і ви одразу зрозумієте, що краще гріти воду у відрі чи каструлі, аніж сидіти щовечора при свічках

 2. Насколько я знаю, это зависит от электропроводки в доме, насколко она новая. Хотя сложно представить, что будет в масшабах города, если все перейдут на бойлеры. В целом, вроде не выбиваету тех, кто поставил. А я пока бойлер не покупаю, у нас на Позняках горячая вода пока есть)

  1. Просто на Західній Україні (та і на Східній теж) є цілі міста, де у половини чи більше населення стоять бойлери. І я щиро і глибоко сумніваюся, що у них проводка краща чи новіша, ніж у Києві.

 3. И вот еще интересен такой аспект, по поводу жертв во имя высоких идеалов. Из-за войны и большой веры людей то, что после Майдане лет через 5 все будет ок, многие чиновники становятся еще более коррумпироваными. Прикол в том, что люди пойдут на многочисленные жертвы (дорожающая коммуналка, цены растущие при мизерных зарплатах, замораживание\урезание социалки и т.д.), но надежды могут к сожалению не оправдаться. К слову, есть информация, что размеры откатов растут.

  1. Це зворотня сторона проблеми і її також треба вирішувати. Я говорив про те, що просто сидіти і нити, що от все міняється і “як було нам добре у Єгипті” – це не шлях до подолання будь-яких проблем.

   А щодо інформації – звідки вона?

 4. По странам Балтии очень спорно. Да, там низкая коррупция и ухоженные улицы, но страны достаточно бедные. Отток молодежи с Прибалтики в Европу огромен. Мой папа мне рассказывал, что когда он там был, его впечатлило большое количество брошеных домов и крайне маленькое количество молодых на улице.

  1. Ми поки що і вулиці привести до ладу не можемо. Треба починати бодай із чогось. А відтік – ось це справді спірне поняття у глобалізованому світі, особливо у межах одного геополітичного чи, тим паче. економічного простору.

 5. По информации об откатах – последний раз я это слышал в интервью Яроша, который сослался на своих знакомых бизнесменов. По коррупции в целом – есть знакомые, которые подтверждают, что жить по-новому чиновники не стали. И это в разных сферах. Я пока не видел ни одного человека, кто имел дело с коррумпированными сферами и сказал бы, что все поменялось.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.