Фестиваль FanSchool закрили ті, хто сам нічого не вміє організовувати

На моє переконання, жити по-новому – це не лише боротьба із корупцією та тероризмом, але і розвиток культури, і розширення свободи для втілення творчих і бізнесових ініціатив. Ділюся із вами бідою справді достойних людей, проти яких вчинено велику несправедливість. Будь-чия допомога буде доречною.

Bookmol

UPD: УВАГА! Історія отримала продовження!

Далі йде текст їхнього звернення…

Як відомо, однією з ознак здорового цивілізованого суспільства є
можливість усім його представникам вільно реалізовувати
свої творчі або суспільно користі ініціативи.
Київський міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді

9 серпня сталося декілька прикрих і несподіваних подій: благодійний лекторій-фестиваль «FanSchool» передчасно закрили, а проект  «Букмоль» вигнали з клубу за місцем проживання «Парус», що на вул. Андріївській 8-12 Подільського району м. Києва.

«Букмоль» працювали там на підставі угоди про взаємодію між державним клубом та засновниками «БФ»ЄУСІ», яка, відповідно до рішення Круглого столу «Клуб за місцем проживання як осередок соціально-педагогічної роботи  в громаді, безпечне середовище для дітей, підлітків, молоді»  від 22 травня 2012 року, дозволяє реалізацію спільних соціальних проектів та заходів у приміщеннях державних клубів. У 2013 році члени організації «БФ»ЄУСІ» зробили частковий ремонт у клубі (пофарбували стіни, оновили електропроводку, обладнали туалет, поциклювали паркет, закупили меблі, канцелярські товари, іграшки та книжки) і запросили літературний клуб «Букмоль» проводити там читання дітям (перше заняття відбулося 13 травня 2014 року).

Не зважаючи на популярність заходів літклубу «Букмоль» у межах різних проектів, за два місяці роботи у клубі «Парус» нам не вдалося повноцінно реалізувати свої задуми, оскільки приміщення клубу досі не відповідало елементарним вимогам безпеки дитини (поламані меблі, небезпечні електророзетки, загромадженість простору непотрібними речами, антисанітарія). Про діяльність «Парусу» було відомо лише кільком відвідувачам гуртків «Шахи» та «Кераміка» (від двох до чотирьох осіб).

Задля того, щоби зробити клуб популярним серед жителів району та безпечним для відвідування, “Букмоль” з 1 по 9 серпня 2014 р. організували благодійний лекторій-фестиваль «Fanschool» («Школа фантастики»), кошти від якого планували витратити на облаштування простору в клубі та на території біля нього.

Аби провести лекторій-фестиваль, було отримано дозвіл від «БФ»ЄУСІ», було домовлено про підтримку  ТМ «Caparol», поліграфію від «Арт-графіка», запросили художника,  лекторів, вклали зусилля, час і матеріальні ресурси.

Протягом лекторію-фестивалю проводилися безкоштовні кінопокази, виступив музичний гурт «Rún» (до речі, абсолютно шикарний гурт – ПДВ).

“Букмоль” не мали на меті нашкодити клубу «Парус», який у період з 1 червня по 31 серпня був на канікулах (за деякими даними, педагог-організатор клубу перебувала на двомісячному лікарняному). Громадський порядок не порушувався

Фестиваль отримав чимало схвальних відгуків від місцевих жителів, які наново зацікавилися діяльністю клубу.

9 серпня (близько 12 години дня) неофіційний представник директорки клубу (чоловік педагога-організатора клубу «Парус» Жанни Віталіївни Баранюк) зірвав вивіску фестивалю і зачинив приміщення разом з усіма речами, що належать членам “Букмоль”. Замість адекватних пояснень цим діям чоловік висловив купу необґрунтованих звинувачень та погроз.

“Букмоль” наголосив, що найближчим часом завершення фестивалю «FanSchool» таки відбудеться (дискусія «Індустрія фантастичного: фантастика, кітч і масова культура» та кіноперегляди). Літклуб «Букмоль» у жодному разі не припиняє існувати, лише, ймовірно, змінює локацію. Слідкуйте за розвитком подій на сайті “Букмоль” та у Фейсбуці.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s