Про самотність

Є безліч усіляких визначень самотності і ось я надумав своє.

loneliness-cover

Самотність – це стан, коли немає кому розповісти про те, що тебе насправді турбує. Це може бути якась дрібна пригода сьогодні на роботі або екзистенційна криза, що тягнеться вже рік, але тобі немає з ким поділитися. Твої найближчі всі або зайняті надважливими справами і не мають часу, або твої переживання взагалі їх не торкають. Часто приходить усвідомлення, що далі твоєї власної констатації своєї думки справа просто не піде – “ну ок” чи “тримайся”, чи “ура вітаю” і все. Не буде відчуття ані справжнього співпереживання, ані гордості за твій успіх, ані бодай незгоди, яка би переросла хоч у якусь та й цікаву дискусію.

Це враження подібне до того, коли пишеш у соцмережі і ніхто навіть не лайкає твій запис. Навіть не так – це відчуття, коли ти НЕ пишеш у соцмережі, бо вже не маєш сподівань, що тобою написане буде комусь цікавим.

 Ось це справжня самотність.

9 thoughts on “Про самотність

 1. Міняй\шукай аудиторію. Ти як ЗМІ, яке пише про політику для єнотів. Єнотам не цікава політика. Єноти тебе не люблять і не співпереживають тобі. Єнотам ти не цікавий. Вони можуть з тобою погоджуватись, читати тебе, але для них це… Не значне. Їм просто пофіг. А десь там є зграя Качкодзьобів, які занудилися від всього що навколо них. Вони вже починають дослухатися до Ніцше і вірити в абсолютизм. І коли ви знайдете одне одного – самотність зникне як явище і вони приймуть тебе як героя Качкодзьобів.

  Не обов’язково підлаштовуватись під єнотів, якщо справжнього тебе з радістю приймають качкодзьоби.

  Щиро твій
  Вомбат.

 2. самотність – це найважливіший стан для людини творчої… а спілкуватися – на те є блог, фейсбук, твітер… у мене декілька інтернет-друзів, з яким постійно спілкуюся… і тепер зокрема дію на підтримку фронту… сумувати нема часу…
  якось зайшов на блог дуже відомого художника Нью-Йорка – і о диво, у нього 28 френдів, з того часу зрозумів, що важлива не кількість…
  🙂

  • Суть не в кількості. Я про кількість взагалі не говорив. Це окрема тема з досить чіткою математичною моделлю: чим більше – тим гірше.

   Суть в тому, що буває стан, коли до тебе реально взагалі нікому нема діла, скільки б друзів у тебе не було, включно з твоїми домашніми. І тут я говорю не стільки про онлайн, скільки про офлайн.

   Також слід брати до уваги, чи ти інтроверт, чи екстраверт. У мене є друзі-інтроверти, яким людство взагалі як та кістка в горлі: дай їм хороший комп, забезпеч харчами і вони і за місяць не відчують потреби кудись вилазити з хати. Я інакший. Для мене оце спілкування в соцмережах – це жуткій сурогат. Без живої розмови (з кількома друзями) я чахну.

 3. тож, треба спілкуватися… щоправда, добре розумію, бо буває й таке – йду в степи і сумую, що сам і нема з ким поговорити… хіба шо з ящірками та зміями 🙂

  • З ящірками теж іноді треба спілкуватися, це правда 🙂 У мене часом виникає потреба поспілкуватися із містом вночі – просто йдеш собі додому з центру. Не на метро їдеш, а пішки. І це чудові години занурення у ніч, вогні та прохолоду без жодних контактів з іншими людьми.

   • пару років тому, у 2010, вільний час проводив на Подолі, здебільшого вечірньо-нічний і недільний, потім це своє “спілкування” описував на блозі (ці записи видалені, а також і фото), тоді був надибав на будинки-розвалюшки (їх уже знесли) і намагався уявити свідками якого життя вони були… прив’язував до конкретних історичних фактів, – було цікаво, отримував від того масу задоволення – і від досліджень, і від описування пережитого/побаченого/почутого… це як приклад того, що самотність – вельми корисна штука.

 4. Це точно. Дуже добре, коли є такі друзі, для яких ти важлива, які можуть приділити тобі час якщо щось і щиро цікавляться твоїми справами.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.