Новий президент Могилянки

Академія отримала нового президента! 🙂

Melesh

Щиро вітаю Андрія Анатолійовича Мелешевича, декана правників, із перемогою на виборах президента НаУКМА!

Результати голосування (офіційні дані):

  • Андрій Мелешевич: 305 (65.9%)
  • Орися Демська: 64 (13.8%)
  • Олександр Дем’янчук: 49 (10.6%)
  • Недійсні: 45

Загальна кількість виборців: 463.

Загальна явка склала близько 92% (цифра уточнюється).

Дуже важливо, що переможець здобув такий впевнений результат, оскільки згідно із законодавством, для обрання нового керівника університету переможець має набрати не менше 50% голосів.

У голосуванні взяли участь близько 75 представників студентства (серед яких явка склала 100%), решта виборців – це викладачі та представники адміністрації.

Цікаво також, що у перегонах брав участь іще один кандидат з-поза меж Могилянки, Леонід Клименко. Проте він знявся із перегонів десь за тиждень до голосування. Причини мені, на жаль, не відомі, але хоч він і малознайома в університеті людина, у деяких опитуваннях Клименко набирав більші відсотки за Демську та Дем’янчука. І після цього ще кажуть, що могилянці признають лише своїх…

Але повернімося до переможця.

Як пояснював експерт із питань освітнього законодавства Єгор Стадний, на плечі нового президента лягає відповідальність за проходження Могилянкою перехідного періоду – країна приступає до виконання норм нового Закону України Про вищу освіту. На мою думку, Мелешевич добре підходить на роль капітана в цей час, оскільки він сам брав участь у підготовці даного закону. І хоча нині міністром освіти є колишній президент Академії, розслаблятися не варто – законодавство наше темне і повне жахів, досвідчений правник на чолі університету зараз дуже доречний.

Звісно, є маса проблем і поза юридичними питаннями. Є проблема фандрейзингу, цілий клубок організаційно-побутових негараздів у гуртожитках, потреба у налагодженні тіснішої співпраці із випускниками, введення практичних курсів про працевлаштування тощо. Частини цих питань Мелешевич торкається у своїй програмі. Тепер же настає час втілювати програму в життя. Успіхів у цьому новому президенту!

2 thoughts on “Новий президент Могилянки

  1. Он политолог, а не юрист).
    И К.-Могилянская академия официально существует с 1992 года, страна Украина – с 1991 г. или с 1922 г. в составе Советов. Поэтому давайте все эти популистские кучерявости про “найстаріший університет України” опускать по причине некорректного оперирования фактами.

    • Він має політологічну і юридичну освіти. Наскільки я знаю, навіть проходив практику юридичну в органах. Щодо “найстарішого університету” – де я про це написав? Чи де я взагалі натякав на дату заснування університету?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.