Придбав собі новий ноутбук. Не без пригод.

Winda

Купівля комп’ютера чи якоїсь подібної техніки для мене ніколи не була просто покупкою… Це завжди тривалий процес звикання до нової одиниці техніки, впорядкування безлічі папок, підточування під себе інтерфейсу, консультацій із друзями-програмістами, налагодження всіх цих програм та пристроїв, щоби вони працювали належним чином, процес творення свого віртуального робочого місця. І завжди в цих процесах були якісь прикрості, завжди витрачалося чимало нервів і було невимовно жаль, що доводиться так тяжко паритися із чимось, за що ти і так виклав досить немаленькі гроші. Техніка для мене – більше, ніж просто техніка. Я навіть даю своїй техніці імена.

Цього разу довелося кілька разів робити повторні перезамовлення, бо модель, яка найбільше привабила, була вироблена суто під Windows 8. Спершу я думав таки спробувати пожити із цією скандальною операційною системою. Потім, перечитавши (іще) півдюжини статей на тему “Як зробити Windows 8 максимально схожим на Windows 7”, я зрозумів, що не треба котити квадратне, коли можна котити кругле.

Я був шокований, поки шукав модель ноутбука, що офіційно підтримувала би “сімку”: Windows 8 СКРІЗЬ! До багатьох ноутбуків дають інструкцію, половина якої присвячена роботі у Windows 8, Windows 8 втілющують в нагрузку до сотень”машин”, навіть якщо у них є офіційні драйвери до інших операційок, Microsoft обіцяє безкоштовно подарувати Windows 10 усім власникам Windows 8, ширяться чутки, що скоро Windows 8 буде єдиною ОС із підтримкою оновлень.

Кепські справи у Microsoft’а. Їхня політика чимось нагадує поведінку багатьох великих виробників відеоігор. Замість того, щоби доопрацювати і перевипустити з кращою графікою оновлену версію продукту, що мав грандіозний успіх кілька років тому, вони винаходять рагульний велосипед без руля і з трьома колесами різного діаметру. Це чудо “привабить нову аудиторію і має купу інноваційних можливостей”, але дико вибішує старих клієнтів, а це ні багато ні мало 75% усіх користувачів операційних систем. І ладно ще, якби на тому все скінчилося, так ні – вбухали іще купу грошей у буквальне затикування копіями Windows 8 усіх можливих дірок у Всесвіті.

Годі, Microsoft, усе! Ви зробили каку. Заспокойтеся, подумайте над своєю поведінкою і більше так не робіть!

Advertisements