Windows X?

Придбав собі новий ноутбук. Не без пригод.

Winda

Купівля комп’ютера чи якоїсь подібної техніки для мене ніколи не була просто покупкою… Це завжди тривалий процес звикання до нової одиниці техніки, впорядкування безлічі папок, підточування під себе інтерфейсу, консультацій із друзями-програмістами, налагодження всіх цих програм та пристроїв, щоби вони працювали належним чином, процес творення свого віртуального робочого місця. І завжди в цих процесах були якісь прикрості, завжди витрачалося чимало нервів і було невимовно жаль, що доводиться так тяжко паритися із чимось, за що ти і так виклав досить немаленькі гроші. Техніка для мене – більше, ніж просто техніка. Я навіть даю своїй техніці імена.

Цього разу довелося кілька разів робити повторні перезамовлення, бо модель, яка найбільше привабила, була вироблена суто під Windows 8. Спершу я думав таки спробувати пожити із цією скандальною операційною системою. Потім, перечитавши (іще) півдюжини статей на тему “Як зробити Windows 8 максимально схожим на Windows 7”, я зрозумів, що не треба котити квадратне, коли можна котити кругле.

Я був шокований, поки шукав модель ноутбука, що офіційно підтримувала би “сімку”: Windows 8 СКРІЗЬ! До багатьох ноутбуків дають інструкцію, половина якої присвячена роботі у Windows 8, Windows 8 втілющують в нагрузку до сотень”машин”, навіть якщо у них є офіційні драйвери до інших операційок, Microsoft обіцяє безкоштовно подарувати Windows 10 усім власникам Windows 8, ширяться чутки, що скоро Windows 8 буде єдиною ОС із підтримкою оновлень.

Кепські справи у Microsoft’а. Їхня політика чимось нагадує поведінку багатьох великих виробників відеоігор. Замість того, щоби доопрацювати і перевипустити з кращою графікою оновлену версію продукту, що мав грандіозний успіх кілька років тому, вони винаходять рагульний велосипед без руля і з трьома колесами різного діаметру. Це чудо “привабить нову аудиторію і має купу інноваційних можливостей”, але дико вибішує старих клієнтів, а це ні багато ні мало 75% усіх користувачів операційних систем. І ладно ще, якби на тому все скінчилося, так ні – вбухали іще купу грошей у буквальне затикування копіями Windows 8 усіх можливих дірок у Всесвіті.

Годі, Microsoft, усе! Ви зробили каку. Заспокойтеся, подумайте над своєю поведінкою і більше так не робіть!

Advertisements

8 thoughts on “Windows X?

 1. Повністю згоден. Я менше року промучився з тим 8-мим. Нарешті перевстановив 7, хоч і ціною 3ГБ оперативної пам’яті. Інші 3 сімка просто не бачить, бо ноут підлаштовано під 8-му і просто така специфіка сімки. Але це всеодно того варте. Вісімка повністю відстійний і недопрацьований продукт, де новизна та інновації були поставленим топ-менеджерами, завданням та самоцінністю, навіть у цілковитий ущерб користувацькому функціоналу та комфорту.
  Ноут з вісімкою теж купив лише тому, що рік тому в Британії вже неможливо було купити новий ноут з якоюсь іншою операційкою. На заході віндовс працює дуже агресивно і швидко.

 2. Не хвилюйся. Це – нормальна операційна система, в якій для середнього користувача дивним є тільки меню “Пуск”. Посиди в ній, там немає ніяких страхіть. Я вже на ній два роки. Є лише проблеми зі зворотною сумісністю усього, що старіше епохи Windows XP, якщо воно не портовано GOG.

  А для адміністраторів і грамотних користувачів очевидно, що у системи якесь розщеплення особистості. Налаштування порозкидало в панель керування традиційну і МОДЕРНОВУ. І не те щоб я бачив це виправленим в нових версіях чи останніх білдах 10. Зате під капотом 8-10 справді кращі, мають корисні функції і так далі.

 3. Я не розумію тих проблем із вісімкою, система зручніша, швидша, сумісніша, красивіша і підтримуваніша. Хочеш працювати як із сімкою – працюєш без проблем, перероблення займає 5 хв і не вимагає ніякого шаманства. Хочеш синхронізацію з телефоном або планшетом на віндоуз – маєш, хочеш користуватися новим інтерфейсом – користуєшся. Я думаю це ретроградство и дарма втрачений час. Це новий інструмент, не можна сварити нове просто звикнувши до старого. треба спробувати, це не займе багато часу

  1. “Переробляння займає 5 хвилин” – ой лі?

   Я критикую не новизну, а незручність, невідповідність моїм (і далеко не тільки моїм) потребам. Є приказка така: “Не поламане – не ремонтуй”. Це чудово, що система добре сумісна із планшетами та іншими девайсами, але це чудово не для мене. Мені працювати на планшеті достобіса незручно, мені зручно було на ноутах і стаціонарних ПК.

   І я критикую не скільки саму систему, скільки тупість компанії, яка відбирає у своїх клієнтів свободу вибору просто тому, що намагається заштовхнути їм якийсь конкретний продукт, реклама якого пішла прахом.

   Щодо звикання до нового – це маленька деталь, яку не всі беруть до уваги, але я систему купую, а не пірачу, а викладати пару штук грошей, щоби потім ще “призвичаюватися до нового” на ПК, а те нове було зроблене під планшет – зачєм так жить?

   Щодо “система красивіша” – я би теж посперечався, хоч це вже справді питання суто смаку.

 4. Ну бачте, Microsoft думає про майбутнє, а тенденція така що скоро всяких планшетів буде в 10 разів більше ніж звичайних комп’ютерів. І вигідніше робити щось для планшетів, бо продаватиметься більше.

  Так, планшет пристрій для споживання контенту а не створення, але споживачів набагато більше ніж творців. Творцям доведеться купляти якісь особливі версії для десктопа і платити дорожче бо ринок жорстокий тиран (детальніше https://bunyk.wordpress.com/2013/02/16/the-tyranny-of-the-market/ ).

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.