Летіти в літаку – зовсім не страшно. Враження таке, ніби їдеш у величезному автобусі – приблизно той самий рівень шуму. Не дарма модель так і називається – “Аеробус”.

Litachky

Лячно трішки було хіба що злітати і приземлятися. Річ у тім, що літак набирає висоту і спускається з неба “ривками”, ніби по сходинках. Я-то думав, що все це відбувається поволі, але насправді кожен такий підйом/спуск на долю секунди викликає враження падіння. І так, це правда, наші люди аплодують пілоту, коли літак торкається землі.

Менше з тим, літак – це чудово. Це відчуття свободи і рішучості, відчуття стрибка з гранатою у прірву. А ще, літак – це швидко. Якщо не рахувати проходження усіх перевірок до і після польоту, моя подорож тривала дві години чи навіть менше.

Мені пощастило сидіти біля ілюмінатора і це дало змогу, щонайменше, дізнатися одну велику істину про цей світ: він повний темряви. Я був уночі в лісі, але навіть там це не очевидно, а що вже говорити про затишні помешкання в середмісті. Літак летить за невеликою плямою відблиску сонячного світла на горизонті попереду. А все інше – це темрява. Темрява космосу вгорі, темні хмари під тобою. Темрява скрізь.

Німеччина згори вночі схожа на зажиточне село у Київській області пізнього вечора влітку. Це такий час, коли хочеться довше посидіти чи то на ганку, чи то у дворі, адже повітря стає таким солодким і свіжим, що навіть мошок витерпіти – не проблема. Ось у когось газон підсвічений, а в сусідів – святковий стіл під шатроподібним навісом, і навіть єдина в селищі вулиця з ліхтарями сяє, мов гірлянда, але ось ми підлітаємо ближче, і стає зрозуміло, що освітлена “вулиця” – насправді велика магістраль, навіс – це гігантський торговельний центр, а підсвічений “газон” – це футбольне поле.

Коли літак іде на посадку, перед самим торканням, складається враження, що ми вже влетіли в землю, проігнорували текстури та рухаємося вглибину, у ще одну безмежну темряву. Але ні, торкання таки відбувається, літак вирівнюється, гальмує, під’їздить до самого терміналу і остаточно зупиняється. З ілюмінатора – це звичайна така собі скляна будівля. Аж не віриться, що вихід із літака – це вихід у зовсім інший світ.

Advertisements