Відвідав Франкфурт-на-Майні. Як для одного з найважливіших фінансових центрів Європи, він справляє дуже затишне і почасти неформальне враження.

Skyline-Frankfurt.jpg

Враження про Франкфурт починаються з дороги до нього. Від рідного Бонна вона йде понад Рейном через район із найбільшою концентрацією замків у всій Німеччині, а може і в усій Європі. Замки розташовані на горах, а на берегах річки – купа невеликих містечок із фахверковими будиночками і кам’яними церквами.

Rhein.jpg

Франкфурт-на-Майні у Німеччині часом називають Frankfurt am Main-hatten. Це все через хмарочоси, які надають місту вигляду сучасного мегаполісу. Але попри велику кількість центральних офісів різноманітних корпорацій, Франкфурт справив на мене враження досить спокійного місця.

Skyline - Frankfurt - 2.jpg

Хмарочоси вражають, це правда, але опустивши погляд нижче, на кав’ярні, алеї і набережну, розумієш, що життя тут іде своїм бюргерським ходом: планомірно, але зовсім не обов’язково швидко.

Птахи у місті дуже сміливі 🙂 але для Німеччини в цьому нема нічого унікального.

Am Main.jpg

Звісно, є вулиці і площі, і ракурси, під якими складається враження, що ми справді в урбаністичних джунглях, зроблених зі скла, сталі, бетону і пластику. Почасти ці ракурси неймовірно захоплюють. Окремої уваги вартий ось цей будинок, що вражає квадратністю та водночас періодичною варіативністю вікон.

Hoch - Frankfurt.jpg

Однак рідко коли є враження, що ці гігантські будинки на тебе тиснуть. Можливо, це тому, що там, де вони є, вулиці пропорційно широкі, а місто в цілому досить щедро прикрашене деревами, і хоча ще листочки на деревах ще не розпустилися, досить очевидно, що Франкфурт – зелене місто.

Інша, старовинна сторона Франкфурта також збереглася, хоч і далеко не скрізь: місто зазнало потужного бомбардування часів Другої світової.

Alt-Frankfurt-2.jpg

Місцева площа Ринок – розкішна.

Alt-Fraknfurt.jpg

Мене вразила історична назва центральної площі – Гауптвахта 🙂

Hauptwache.jpg

Біржа із її біржовим символізмом: бик і ведмідь, і мої довгі руки між ними.

Börse - Ich

Стара опера

Operhaus.jpg

Пам’ятник євро стоїть поруч із колишньою будівлею Європейського центробанку. За зиму зірочки з пам’ятника познімали, помили і повісили назад. Поруч із “євро” чуваки грають якусь близькосхідну музику. Дуже символічно.

Euro.jpg

Advertisements