Відвідав Франкфурт-на-Майні. Як для одного з найважливіших фінансових центрів Європи, він справляє дуже затишне і почасти неформальне враження.
Враження про Франкфурт починаються з дороги до нього. Від рідного Бонна вона йде понад Рейном через район із найбільшою концентрацією замків у всій Німеччині, а може і в усій Європі. Замки розташовані на горах, а на берегах річки – купа невеликих містечок із фахверковими будиночками і кам’яними церквами.
Франкфурт-на-Майні у Німеччині часом називають Frankfurt am Main-hatten. Це все через хмарочоси, які надають місту вигляду сучасного мегаполісу. Але попри велику кількість центральних офісів різноманітних корпорацій, Франкфурт справив на мене враження досить спокійного місця.
Хмарочоси вражають, це правда, але опустивши погляд нижче, на кав’ярні, алеї і набережну, розумієш, що життя тут іде своїм бюргерським ходом: планомірно, але зовсім не обов’язково швидко.
Птахи у місті дуже сміливі 🙂 але для Німеччини в цьому нема нічого унікального.
Звісно, є вулиці і площі, і ракурси, під якими складається враження, що ми справді в урбаністичних джунглях, зроблених зі скла, сталі, бетону і пластику. Почасти ці ракурси неймовірно захоплюють. Окремої уваги вартий ось цей будинок, що вражає квадратністю та водночас періодичною варіативністю вікон.
Однак рідко коли є враження, що ці гігантські будинки на тебе тиснуть. Можливо, це тому, що там, де вони є, вулиці пропорційно широкі, а місто в цілому досить щедро прикрашене деревами, і хоча ще листочки на деревах ще не розпустилися, досить очевидно, що Франкфурт – зелене місто.
Інша, старовинна сторона Франкфурта також збереглася, хоч і далеко не скрізь: місто зазнало потужного бомбардування часів Другої світової.
Місцева площа Ринок – розкішна.
Мене вразила історична назва центральної площі – Гауптвахта 🙂
Біржа із її біржовим символізмом: бик і ведмідь, і мої довгі руки між ними.
Стара опера
Пам’ятник євро стоїть поруч із колишньою будівлею Європейського центробанку. За зиму зірочки з пам’ятника познімали, помили і повісили назад. Поруч із “євро” чуваки грають якусь близькосхідну музику. Дуже символічно.
[…] Франкфурт […]