Франкфурт на Манхеттені

Відвідав Франкфурт-на-Майні. Як для одного з найважливіших фінансових центрів Європи, він справляє дуже затишне і почасти неформальне враження.

Skyline-Frankfurt.jpg

Враження про Франкфурт починаються з дороги до нього. Від рідного Бонна вона йде понад Рейном через район із найбільшою концентрацією замків у всій Німеччині, а може і в усій Європі. Замки розташовані на горах, а на берегах річки – купа невеликих містечок із фахверковими будиночками і кам’яними церквами.

Rhein.jpg

Франкфурт-на-Майні у Німеччині часом називають Frankfurt am Main-hatten. Це все через хмарочоси, які надають місту вигляду сучасного мегаполісу. Але попри велику кількість центральних офісів різноманітних корпорацій, Франкфурт справив на мене враження досить спокійного місця.

Skyline - Frankfurt - 2.jpg

Хмарочоси вражають, це правда, але опустивши погляд нижче, на кав’ярні, алеї і набережну, розумієш, що життя тут іде своїм бюргерським ходом: планомірно, але зовсім не обов’язково швидко.

Птахи у місті дуже сміливі 🙂 але для Німеччини в цьому нема нічого унікального.

Am Main.jpg

Звісно, є вулиці і площі, і ракурси, під якими складається враження, що ми справді в урбаністичних джунглях, зроблених зі скла, сталі, бетону і пластику. Почасти ці ракурси неймовірно захоплюють. Окремої уваги вартий ось цей будинок, що вражає квадратністю та водночас періодичною варіативністю вікон.

Hoch - Frankfurt.jpg

Однак рідко коли є враження, що ці гігантські будинки на тебе тиснуть. Можливо, це тому, що там, де вони є, вулиці пропорційно широкі, а місто в цілому досить щедро прикрашене деревами, і хоча ще листочки на деревах ще не розпустилися, досить очевидно, що Франкфурт – зелене місто.

Інша, старовинна сторона Франкфурта також збереглася, хоч і далеко не скрізь: місто зазнало потужного бомбардування часів Другої світової.

Alt-Frankfurt-2.jpg

Місцева площа Ринок – розкішна.

Alt-Fraknfurt.jpg

Мене вразила історична назва центральної площі – Гауптвахта 🙂

Hauptwache.jpg

Біржа із її біржовим символізмом: бик і ведмідь, і мої довгі руки між ними.

Börse - Ich

Стара опера

Operhaus.jpg

Пам’ятник євро стоїть поруч із колишньою будівлею Європейського центробанку. За зиму зірочки з пам’ятника познімали, помили і повісили назад. Поруч із “євро” чуваки грають якусь близькосхідну музику. Дуже символічно.

Euro.jpg

Advertisements

One thought on “Франкфурт на Манхеттені

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.