Де якісний український контент?

Часом натрапляю на скарги патріотичної аудиторії про те, що от мовляв пошуковики показують передовсім російськомовні результати пошукових запитів, часто навіть коли запити написані українською. Іноді такі скарги переростають у хвилі обурення, як-от коли директор Google-Україна давав інтерв’ю “Главкому”.

Він розповідав, що Google насправді лише показує реальність, а реальність така, що самі українці здебільшого користуються російськомовними сайтами та мають російськомовні версії ОС чи браузера, тому пошуковик і видає російськомовні результати.

Звісно, патріотична аудиторія може почати дорікати своїм співвітчизникам, що мовляв, чого ж вони не користуються українськими сайтами, чого не пишуть запити українською мовою? Але, на мою думку, це вина не тільки і не стільки споживача. Проблема не в тому, хто і як шукає. Проблема в тому, що взагалі можна знайти.

На жаль, ми повинні подивитися правді в очі: дуже багато україномовних сайтів навіть не те, що погано зроблені, вони не є цілком українськими. Це часто тупо пропущені через гугл-транслейт тексти якихось аналогічних російськомовних сайтів. І ці переклади дуже часто навіть не вичитані. Я роблю ці висновки, бо тут не треба довго шукати помилок – тут просто дивишся на текст і дурієш, яка це шалена шизофазія!

Наприклад, на медичному сайті я знайшов текст про “почервоніння століття”. На сайті з рецептами виявилося, що для супу потрібна “одна їдальня ложка” олії. На іншому сайті у рецепті каші написали, що після вимикання плити ми “наполягаємо ароматна страва 7-10 хвилин”. Які дебіли це робили? І ці сайти – на перших позиціях в пошуку. Я тут не додаю посилань просто тому, що не хочу їм накручувати додаткову рекламу – вони її точно не достойні.

Колись я не вірив, що мені вдалося власний рецепт млинців з яблуками вивести в десятку Google. Тепер я розумію, що то була не така вже і глобальна задача, позаяк це напевно був один із украй небагатьох рецептів, написаних справді українською та без тисячі дурнуватих помилок.

Відповідь на проблему тут така сама, як і щодо порятунку будь-якого українського продукту, де мова грає хоч якусь роль: просто виробляти якісний продукт.

Якщо ви можете створити власноруч сайт про якісь речі, які потрібні людям – створюйте. Почніть записувати власні рецепти, історії про ваші подорожі, народні методи лікування якихось хвороб. Підберіть хороший дизайн до вашого сайту (Не “па-багатаму” і не “ретро”!). Якщо можете долучити до цього процесу друзів – долучайте. Шукайте однодумців, які намагаються робити подібні речі. Старайтеся писати грамотно, структуровано, без зайвого бла-бла-бла. І коли вам не соромно буде показати те, що ви робите, хоча би вашим друзям – поширюйте написане, де тільки зможете.

Тільки так це і робиться. А пошукові запити – це вже вторинне.

2 thoughts on “Де якісний український контент?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.