Hamburg

Приїзд у гості мами дав чудовий привід з’їздити в якесь нове місто, де я раніше не був. Ми поїхали до Гамбурга.

Замок на воді, Гамбург, Шпайхерштадт
“Замок на воді” – один із фешенебельних ресторанів Гамбурга

Гамбург – місто кораблів і каналів, червоної цегли, великої кількості вікон і мостів. Тут часом на роботу люди не стільки переходять вулиць, скільки місточків над каналами, або ж спускаються кількома прольотами сходів – поближче до дна бухти.

Бухта в Гамбурзі, Шпайхерштадт
Будинки літерою “Г” вип’ячуються над каналами

Амбіції архітекторів Гамбурга проявляються неправдоподібно великими виступами житлових будинків над бухтою. Хвилястим скляним дахом височіє над Ельбою нова філармонія. Місто будували та відбудовували з претензією, і це дивовижно!

Гамбург, нова філармонія
9-ий вал філармонії

Speicherstadt (Шпайхерштадт) – старовинний район складів неподалік порту. Це історичне серце міста, шмат спадщини ЮНЕСКО і одна з найатмосферніших місцин, в які я будь-коли потрапляв.

Канали Гамбурга
Видно, що вода часом піднімається вище, подекуди майже під підвіконня

Але вражає не стільки унікальна архітектура і навіть не стільки те, що цілий район стоїть на воді, скільки факт, що всі ці віконця ввечері світяться, а за ними працюють офіси, галереї, кав’ярні та ті ж таки склади. Історична спадщина працює і далі, як сотні півтори років тому.

Канали Гамбурга
І вікна-вікна-вікна – тисячі лампових очей

Разом з тим, у Шпайхерштадті часом трапляються маленькі затишні дворики, в яких аж не віриться, що ти перебуваєш на маленькому острівці посеред води. Отут стимпанковість міста відчувається особливо підкреслено.

Гамбург, двір
Надвечір’я у дворах Шпайхерштадта

Гамбург сподобався мені іще тим, що в ньому кипить життя. Над головою пролітають вагони надземки. Всі кудись поспішають. За мільйоном вікон купа офісів, навколо висотки, широкі дороги навіть в історичній частині. У місті відчувається атмосфера великого міста – щось, чого мені в Німеччині дуже бракувало, навіть у Франкфурті і Дюссельдорфі.

Чайка
Бикувата пташка підміняє голубів

У місті гучно горлапанять чайки. Це вічно невдоволені, гопуваті птахи, які ходять парками, як голуби у більш звичних містах. Ввечері попід берегами судна усіх можливих розмірів своєю ілюмінацією свторюють святковий настрій.

Набережна Ельби в Гамбурзі
Ресторан-маяк

Ввечері зовсім неочікувано натрапили на суперсекретний російський підводний човен U-434. А потім знайшли тунель, що проходить під Ельбою. Коли спускалися в тунель на ліфті, почувався, ніби спускаюся в батискафі у Rapture City.

Тунель під Ельбою
Тунель під Ельбою

Ну і звісно, вражеє промисловість. Промисловість у Гамбурзі унікальним чином співіснує з туризмом. Де ви ще побачите головні туристичні принади, фактично, посеред промзони?

Гамбурзькі доки
Вигляд з головної набережної
Читайте і дивіться також фото із моїх інших подорожей:

4 thoughts on “Hamburg

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.