Посткросінг

Посткросінг – обмін листівками (іноді листами) заради самого процесу обміну. Люди, які займаються цією справою, часто колекціонують отримані листи і листівки.

dsc_0719

Боюся, це чудове хобі у багатьох асоціюється із манірним та снобливим хіпстерством (типу “old school”). Але для мене написання листівок стало своєрідною мікроформою мистецтва. Чому я пишу листівки у епоху чатів із функцією звукозапису?

По-перше, отримати листівку – це свято. Це приємна несподіванка у купі реклами, квитанцій та якихось нікому не потрібних газет у вашій матеріальній поштовій скриньці. Нерідко мої адресати постили фото моїх листівок на сторінках соцмереж – це справді подія! Листівка – це досягнення, ознака невеликої, але присутньої удачі. Адже вона могла і не дійти! Весело уявляти, який шлях пройшов цей клаптик цупкого паперу, поки дістався вашої домівки.

По-друге, листівка може передати більше щирих емоцій, ніж текст будь-якого чату, хай хоч з усіма можливими стікерами і гіфками. Те, яким шрифтом написано текст, які малюночки чи елементи декору ви додали в листівку, які слова підкреслили, можливо, ви навіть вклеїли туди наклейку чи попрацювали кольоровими олівцями – це все ті невербальні елементи, які йдуть від серця автора до адресата.

На відміну від Skype чи подібних сервісів, листівку можна зберегти, тому я стараюся їх писати так, щоб вони мали якийсь сенс і через рік після того, як людина її отримає. Візьме в руки, перебираючи якісь папірці, прогляне ще раз ці слова і згадає, що не все так погано, як здається.

По-третє, і найголовніше, листівка – це певна творча праця. А чи є більший вияв почуттів за виконання праці заради когось? Листівка – твердий, матеріальний доказ того, що є хтось, кому ви не байдужі настільки, що людина витрачає час і зусилля, щоб ви отримали отой невеликий шматочок свята. Отой аматорський мікровитвір словесного майже-мистецтва.

Дякую усім, хто пише мені, і бажаю радісної весни усім, кому пишу я! 🙂

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.