Португалія перемогла

Я не голосував за Португалію на “Євробаченні”. І було кілька пісень, які мені сподобалися більше. Але я щиро радий, що переміг Сальвадор.

Portugal-Eurovision.jpg

Я радію, що переміг нетиповий для Євробачення виконавець. Виконавець без шоу. Виконавець, який у своїй переможній промові дозволив собі розкритикувати сучасну музику. Виконавець, який виглядає, ніби він щойно прокинувся і не до кінця розуміє, що від нього всі хочуть. Виконавець, який переміг для своєї сестри і запросив її виступити разом співаючи фінальну пісню на завершення конкурсу.

Італієць був набагато більше “у форматі”. Але очевидно, Європі справді хочеться розмаїття не на словах, а на ділі. Тому Сальвадор і переміг.

За кого проголосував я? За драматичну цигансько-самурайську Угорщину, за двоголосого оперного товстуна з Хорватії, за феєричну Молдову, за глибокий голос бельгійки (яка також без особливого шоу) та за емоційну пару з Румунії. Приємно вразила Франція – зазвичай країни, які за замовчанням проходять у фінал, готують щось набагато менш яскраве. Звісно, крута Білорусь, хоча я очікував більшого після хайпу навколо них.

Якщо казати про шоу загалом – все було доволі типово для “Євробачення”. На понад 40 пісень трапилося півдюжини цікавих, іще десяток таких, які можна послухати, і купа чогось дуже “проходящого”. Кожна третя пісня – навіки застрягла у 90-их чи 80-их, щоправда, з таких багато не дійшло до фіналу. А от пацанчики з Іспанії заспівали першу в моєму житті пісню англійською мовою, яка, на мою думку, є адекватним аналогом гурту “Рукі ввєрх”. Заслужено отримали останнє місце за балами як від жюрі, так і від телеглядачів.

Дуже показовим є розкид в оцінках журі та глядачів. Ті виконавці, за яких я голосував, часто отримували від журі майже нуль, а за голосами глядачів потрапляли одразу в першу п’ятірку.

Швеція, головна для мене країна в “Євробаченні”, хоча і отримала високі оцінки, неприємно здивувала – харизматичний виконавець, але пісня доволі ніяка. І це при тому, що від Швеції виступи здебільшого сильні та/або нестандартні.

Щодо українського учасника… “Оторвальд” – це гурт, який хотів я послухати, але вічно вуха не доходили. Тепер послухаю точно, бо розумію, що в них є потенціал. Однак пісня на конкурс була слабка: рокова, але не яскрава. І дуже помітно, що вокал просто не витягував. Не соромно, як за “Гринджоли”, але прикро, що так мляво. І взагалі, прикро, коли виступ Онуки, що ніби просто мав розважити публіку під час перерви, на дві голови вище за нашого конкурсанта.

Організацію в цілому ліпше оцінювати людям на місцях. Але у кадрі все виглядало цілком пристойно (крім випадку, коли на сцену до Джамали вибіг чувак із голим задом). Так, ведучі іноді робили помилки в англійській мові, але на Євробаченні це не унікальна проблема. Більше мою увагу привернуло, як вони розхвалювли виконавчого продюсера Європейської мовної спілки Йона Санда – здається, Україна справді дуже сподівається уникнути санкцій за те, що не впустили Росію. Ну і підбір дещо дивний: три білі хлопці. Якщо у нас гасло celebrate diversity, то варто було б хоча б розбавити цю компанію якоюсь ведучою чи ведучим трохи інакшого кольору шкіри.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.