Політичний гумор: Ніл Колхаткар

NeelКілька років уже, як я майже не дивлюся нічого гумористичного, якщо це не політичні шоу. Політичний гумор – це своєрідна форма аналітики, яка на практиці часом видається глибшою і влучнішою за розумних дядечок, які сидять і нудним голосом розповідають про “брак політичної волі” і “необхідність реформ”. Американські програми на кшталт Daily Show мають відверто розважальний характер, але жарти в них несуть більше смислове навантаження, ніж багатогодинні обсмоктування Breaking News на CNN, і при цьому коміки не цураються заангажованості та політичної позиції. Фальшиві новини на сайтах типу німецької Postillon говорять часом більше правди про повсякденне життя, ніж суха фактологія “серйозних видань”.

Сьогодні я хочу розповісти про австралійського коміка, який в’їдливо критикує політику без опускання до туалетного рівня. (Вибачайте, всі відео – англійською).

Ніл Колхаткар (Neel Kolhatkar) часто відмочує щось на політичну тематику, хоч його стенд-ап шоу присвячені радше поп-культурі та студентському життю. Мені близькі його жарти, оскільки він “роздає” добряче і лівим, і правим. Тут показовим є його відео 2016 року про гру у привілеї. Кожна фраза продумана і влучна. І поки крайні праві і ліві сваряться, хто з них кого більше образив, найбагатші розігрують свої “козирні” карти.

Цей ролик продовжує тему “рівності”, яку команда Ніла порушила ще у 2015 році. Це вже радше односторонній закид у ворота ліво-лібералам, картина того, у що перетворюється політкоректність, коли її заганяють до максимуму. Напевно, страх такого майбутнього і став причиною, чому стільки людей проголосували за Трампа.

Однак напевно найулюбленішим роликом за участі Ніла для мене є його насмішка над лівими і правими медіа у Австралії. Гадаю, цю ж картину можна було би зобразити так само і в США.

І на завершення… щось дуже неполітичне – про нічні клуби. Сказане у цьому ролику я поділяю на 99,9%.

Дякую Марті Холодило за те, що вона порадила мені подивитися відео Колхаткара!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.