Політичний гумор: Басем Юсеф

Bassem.jpgБільшість політичних коміків – доволі грубі. Знаменитий Джон Стюарт і його наступник на Daily Show Тревор Ноа нерідко опускаються до туалетних жартів. Стівен Колбер, попри свою феєричність, часом перегинає з грою на непристойностях, коли штормить Трампа. В українського 95-го кварталу взагалі все, що не є політичним – це жарти сексуального (чи сексистського) характеру. Не так багато людей здатні бути інтелігентними та смішними водночас. І тут напевно мало хто може позмагатися з єгиптянином Басемом Юсефом.

З його творчістю я познайомився завдяки проекту до виборів у США Democracy Handbook. І хоча вибори вже давно позаду, більшість із десяти випусків проекту досі актуальні. Вони присвячені проблемам на кшталт торгівлі зброєю, популізму та імміграції. Мені подобається, що хоча Юсеф очевидно збиткується з певних персонажів своїх роликів, він робить це украй ввічливо, даючи їм змогу висловитися, а не закочує очі зі словами типу «Які ж вони тупі ідіоти!». Гадаю, це можна пояснити тим, що він тривалий час був коміком у країні, де за криве слово можна постраждати. (Усі відео – англійською, вибачайте)

Юсеф – у минулому кардіохірург, який за часів Хосні Мубарака вирішив знімати власне гумористичне шоу (воно так і називалося «Шоу»), за форматом подібне до Daily Show і багатьох його клонів. На Netflix є ціла документалка про «Шоу» під назвою Tickling Giants («Лоскочучи велетнів»). Спойлер: Юсефу довелося покинути Єгипет після приходу до влади військових на чолі з Абделем ас-Сісі.

tickling-giants

Окремої уваги заслуговує ролик про евакуацію мусульман із США перед перемогою Трампа. Тут Юсеф вплітає жарти одночасно над ісламофобами та над самими мусульманами і це дуже освіжає, показує високий рівень саморефлексії – знову ж таки, на противагу багатьом американським ведучим, які грають «у одні ворота» проти Трампа.

Дякую моєму спільнику Даніілу Вьюкову за те, що підказав мені подивитися Юсефа!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s