Думки про любов

loveЛюбов ірраціональна – нас не завжди приваблюють люди, які відповідають загальноприйнятим “стандартам” чи навіть нашим власним теоретичним ідеалам. Але це не означає, що любов безпричинна. Ми любимо когось, бо нам добре з цією людиною. Так-так, і вас люблять тому, що з вами добре, а не на рівному місці!

Що саме для кого вкладається в оце «добре» – питання індивідуальне. Для когось важливіші фізичні дані, для когось – живість характеру, для когось – подібність смаків і поглядів. Ми можемо самі не до кінця розуміти, що саме для нас важливо. Але важко уявити, що для будь-кого якась одна річ може заступати собою усі інші. Найпривабливіша дівчина світу, якщо з нею немає про що поговорити – це лише сексуальне тіло. І найдобріша, найтурботливіша подруга, з якою немає іскри – все одно лише подруга. І спільниця, за яку я можу закінчувати речення, – це лише партнерка в бізнесі. Окремо це ще не стосунки.

, , ,

Любов – або є, або її немає. Вона або взаємна, або ні. Найбільша брехня, яку я чув про стосунки – це те, що за них потрібно «боротися» чи що їх потрібно “доводити”.

Стосунки потрібно розвивати – це правда. Потрібно вміти домовлятися і потрібно якомога більше спільного досвіду. Але весь цей розвиток можливий тільки тоді, коли стосунки є. А вони є, коли є взаємність. Якщо за стосунки «потрібно боротися», це означає, що взаємності нема, а відтак і стосунків нема.

Якщо людям добре одне з одним, це проявиться досить скоро у простому спілкуванні, у бажанні це спілкування продовжувати і переходити на дедалі інтимніші теми. У бажанні робити щось приємне одне для одного. Якщо ж одна людина закохана, а інша говорить “доведи мені” чи “борися за мене” – це безнадійно. Це навіть не ознака сумніву у почуттях, це ознака гарантованої відсутності почуттів і наявності бажання скористатися почуттями іншої людини – заради подарунків, послуг, компліментів… хто із нас відмовився би від додаткової уваги?

, , ,

“Любов довготерпить” – це правда. Любов даватиме другий шанс там, де здоровий глузд давно пошле під три чорти. Але от чи дійсно любов “ніколи не перестає” – це питання (зрештою, це біблійна цитата і там трохи про іншу любов ідеться). Любов можна зруйнувати. І коли її буде зруйновано, не треба казати, що почуттів не було – це інфантильна спроба самообману.

Звісно, якщо людина кинула вас через те, що ви їй не ту каву купили – напевно, почуттів таки не було. Однак якщо ви місяцями демонстративно плювали людині в душу, користувалися з її почуттів і морочили їй голову без інвестицій зі свого боку – не треба дивуватися, чого ставлення до вас погіршилося. І не треба пафосних розповідей, що це “не було справжнє кохання”, бо справжнє кохання нібито має виражатися у собачій вірності, навіть коли вам наступають на обличчя. Ні. Стосунки і рабовласництво – це все ж таки різні речі. Хоча би в тому, що стосунки передбачають певний паритет, а рабовласництво – обов’язкову жорстку ієрархію.

Можливо, стосунки саме тоді і починаються, коли одна людина починає боятися втратити іншу, бо розуміє, що любов іншої цілком навіть реально знищити.

4 thoughts on “Думки про любов

 1. А що саме ти вкладаєш у слово “боротися”, в даному контексті? Виникає враження, що пост більше про вже усталені стосунки, які є, але не про те, як їх почати. Бо на початку привернути увагу або вразити дуже навіть боротьба))

  • Саме так. Я говорю про взаємини між людьми, які вже знайомі одне з одним і можуть робити висновки про своє ставлення одне до одного. Коли дівчина вже розуміє, що хлопець має до неї інтерес.

   Я думаю, в такому разі дівчина мала би вирішити – пердовсім для себе – чи має вона інтерес до хлопця і які його межі. На жаль, чимало дівчат обирають за цих умов тактику морочення голови, недофрендзони і кажуть “боротися” за себе чи навіть “завойовувати” себе (ці категорії в моїх очах руйнують перспективи фемінізму на найближчі років 200) і влаштовують змагання між залицяльниками.

   Ну і звичайно, що щоби зацікавити людину собою, потрібні певні зусилля, але я би це радше назвав “самопрезентацією”, а не “боротьбою”. Бо якщо це “боротьба” за увагу, то хлопець показує себе принципово інакшим і кращим, ніж є по життю – очевидно, це веде до розчарувань і нікому краще від такої “боротьби” не стане. Це вже порада чоловічій аудиторії: якщо на тебе не звертають увагу в природному для тебе стані, подумай, наскільки виправдано переходити в неприродний.

   • Ти не забувай про фактор страху і рендомні речі, які ускладнюють життя. Мені знадобилось 4 місяці, щоб заговорити з моїм теперішнім хлопцем напряму, бо внаслідок деяких обставин я була впевнена, що він мене тихо ненавидить і мріє про моє зникнення з горизонту))

    • Але це дуже добре, що ти наважилася заговорити. І також удача, що за цей час він не знайшов собі нікого іншого. І звісно, це ще один доказ того, що стосунки – це вулиця з двостороннім рухом.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.