Марксбург VS Ланек

Минулих вихідних відвідав одразу два замки. Можливо, найближчі одне до одного на Рейні, тому їх зручно подивитися за один день. Однак за атмосферою це два принципово відмінні місця.

Вежа Відьом
Це ще не замок. Це просто вежа Відьом у містечку Ланштайн

Замок Ланек розташовано на горі над містечком Ланштайн, де річка Лан (Lahn) впадає у Рейн. Замок невеликий і його з-під самої гори майже ніде і ніяк не розгледіти – він ховається за деревами. Це дуже автентичне місце, до якого ведуть кілька потаємних стежин.

Зовнішня стіна замку Ланек
Зовнішня стіна замку Ланек

Ланек належить приватному власнику. На одному з верхніх поверхів у власника навіть є щось типу приватної кімнати. Тим більше мене вразило, що в замку більшість речей (як-то обладунки чи меблі) дозволяється помацати і сфотографувати.

Головний вхід у замок
Головний вхід у замок

У Ланеку є свій колодязь. Далеко не в кожному замку є така розкіш. Колодязь – стратегічно важливий об’єкт, оскільки на тижні і місяці продовжує здатність гарнізону витримувати облогу.

20170923_131655
Into the darkest depth we go!

В Ланеку я дізнався, звідки взялася говірка “зійти на пси”. Як і багато інших фразеологізмів, виявляється, цей був запозичений з німецьких земель. Суть у тому, що на дні скринь мали традицію малювати собак. І коли з домашньої скрині виймали всі гроші, господар бачив собаку – тобто ознаку власної бідності.

Каплиця в Ланеку
Як і у кожному пристойному замку, в Ланеку є своя каплиця

Ще одна дивна цікавинка – будинок з ляльками. Виявляється, раніше люди не водили екскурсій для поважних гостей, а заміняли їх демонстрацією лялькових будиночків, які мали передати кількість і призначення кімнат. Звичайно, часто ці будиночки були більш пафосними, ніж реальність.

 

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Як і більшість замків Рейнщини, Ланек дозволяє своїм відвідувачам помилуватися феноменально крутими краєвидами.

20170923_135615
Ось така вона – Німеччина. Супермодернова магістраль посеред сонного містечка, а над усім цим височіє багатосотліній замок

Ланек мені шалено сподобався своєю простотою і справжністю. Із усіх фортець, палаців і замків, які я досі бачив, саме він якнайкраще дозволяє уявити собі, як жили тогочасні люди – навіть уявити собі себе на їхньому місці.

Внутрішній двір замку Ланек
Внутрішній двір замку Ланек

На цьому ми попрощаємося із Ланеком і рухаємось далі.

Марксбург височіє понад містечком Браубах – це наступна зупинка електрички після Ланштайна. Браубах сам по собі заслуговує також на увагу. Це саме та ідилічна Німеччина, де все спокійно, акуратно і… є хороше німецьке слово bürgerlich (цивільно, чинно, по-бюргерськи). І більшість магазинів тут, здається, займаються і досі якимись старими промислами на кшталт виготовлення іграшкових будиночків.

Браубах
Браубах

Мою увагу в Браухбаху зокрема привернули дивно збудовані будинки, будинки-кути. Це майже як будинок-стіна в Одесі. Тільки тут таких багато.

До Марксбургу ведуть стежки зі сходами. А ще є паровозик і під’їзд для автобусів. Є ресторан і великий магазин сувенірів. Це одразу суттєво збільшує кількість туристів… і знижує їхню якість.

20170923_162104
Up-up-up! To the skies!

На відміну від Ланека, Марксбург пафосний і його видно добре з різних боків. Якщо вірити екскурсоводам, замок Марксбург – єдиний понад Рейном, який ніколи не завойовували і не руйнували. Перша і остання битва у ньому відбулася аж у 1945-му, коли кілька СС-івців ховалися від американців. Американці вгатили з гармати по одній із веж, вежа поламалася, але замок в цілому відбудовувати не довелося.

Замок Марксбург пафосний
Марксбург пафосний

Значна частина екскурсії тут була присвячена побуту. Було багато вже відомих речей, як-то те, що люди були менші, тому ліжка були відповідного розміру. Але цікаво, що середньовічні люди часто спали сидячи. І не лише через аристократичні зачіски, але і тому, що вони часто були астматиками (через постійні холоди) і сидячи легше дихалося.

А ще вони набагато більше пили алкогольних напоїв, оскільки доступ до чистої води був обмежений. Алкоголь же забезпечував дезінфекцію.

Кухня в Марксбурзі
Кухня в Марксбурзі

Виявляється, що у кузнях при замках рідко коли виготовляли зброю чи обладунок. Для цих потреб використовували зазвичай іменитих майстрів, які могли забезпечити постачання великих партій якісних мечів, шоломів і подібного, а ці майстри жили зазвичай у селі неподалік чи навіть у місті. Коваль при замку був таким собі Hausmeister, який справляв реманент і робив дрібний ремонт.

Кузня в Марксбурзі
Кузня в Марксбурзі

Краєвиди навколо Марксбурга показують історію промисловості. Раніше тут було підприємство з виготовлення срібних виробів. Срібно та деякі інші метали тут видобували ще за часів римлян. Нині ліворуч від цих труб, у долині – сучасний завод з переробки сміття.

20170923_171743_HDR

Ну і на завершення. Очікуваний (але не менш прекрасний) – краєвид Рейну.

Рейн

Дивіться інші фото з моїх подорожей:

  1. Замок Ельц та металургійний комбінат Фольклінгена
  2. Семигір’я
  3. Вулканайфель, парк орлів і легендарна Лореляй

5 thoughts on “Марксбург VS Ланек

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.