Nimses (огляд соцмережі)

Capture+_2018-04-27-17-13-36Я багато критикував українські соціальні мережі за примітивно-патріотичний підхід у створенні. Також я говорив, що нам потрібні якісь альтернативи Facebook.

Створена 2017го року соцмережа Nimses нібито намагається задовольнити обидві мої претензії – вона і одразу цілиться на увесь світ, і принаймні намагається відрізнятися від усього, що нині у світі є. Але наскільки добре це вдається на практиці?

Nimses має власну валюту – “німи”. 1 нім = 1 хвилина вашого життя. Хвилини нараховуються після того, як ви зареєструвалися. Щоб опублікувати щось, ви витрачаєте оці німи. І щоби лайкнути чийсь допис, ви теж платите, а не просто ставите безкоштовні “сердечки”. В цьому є здорова і глибока філософія. Значення “лайків” зростає, оскільки чим більше вас лайкають, тим більше потенційно ви самі можете постити і лайкати. Також засновники мережі обіцяють, що в подальшому можна буде за німи купувати справжні товари і послуги.

Capture+_2018-04-27-17-12-52

Усі дописи – це фотографії з підписами до 140 символів. Усі дописи мають прив’язку до географічного розташування. Ви, звісно, можете зайти на сторінку конкретної людини і подивитися усі її фото, але суто клікаючи по карті світу ви бачите білі точки постів інших людей, себто розраховано, що бачите ви передовсім людей у вашому секторі і найімовірніше, що лише вони побачать ваші публікації.

Світ поділено на сектори, які називаються “храмами”. Один храм – це приблизно як третина Подолу. У кожному храмі – “янгол”, який виступає донором. Принаймні на початку серед цих янголів була Onuka і деякі інші відомі люди. Після оновлення пару місяців тому, на ангела тебе можуть номінувати рядові користувачі і за певної кількості номінацій можна і собі здобути цей статус. Щоправда, навіщо це робити, не зовсім ясно.

Якщо зібрати певну кількість німів, їх можна обміняти на “домінім”, який можна використати, щоб стати “господарем” храму і отримувати з нього певну кількість німів пасивного доходу постійно. Знову ж таки, цікава опція.

Членство у Nimses, хоча розпочинається автоматично при реєстрації, потрібно підтверджувати. Шестеро людей повинні визнати вас “людиною”. Мережа попереджає, що якщо вас людиною не визнають, то можуть бути санкції, закриття акаунта і т. д. Але особисто я досить довго чекав і шукав людей, які би підтвердили, що я легітимний homo sapiens, і ніяких санкцій не пережив. Коли мене європейці просили про підтвердження, я зазвичай перед тим пропонував їм опублікувати кілька дописів на підтвердження, що вони не боти.

Отже, Nimses – це доволі оригінальна штука. І очікувано, що вона має помітно більший успіх, ніж соцмережі типу Schyri Ukrayintsi. Однак особисто для мене вона навряд чи замінить чи навіть стане в один ряд із популярними нині соцмережами і ось чому…

Capture+_2018-04-27-17-20-271. Ефект (відсутності) мережі

Пройшло більше двох років, але навіть серед мого українського оточення Nimses користуються одиниці. Якщо вірити карті самого Nimses, активно мережа використовується лише в Україні (і то якось переважно лише Київ, Одеса, Львів і Харків) та кількох містах Росії. В Європі лише буквально місяць тому я побачив невеликий сплеск зацікавлення, а до того на карті було буквально пару десятків вічно повторюваних користувачів, більшість з яких були за багато десятків кілометрів від мене, тобто навряд чи могли навіть бачити мої оновлення без цілеспрямованих зусиль.

2. Чим себе зайняти?

У тих, кому я пропонував спробувати Nimses, найпопулярніша відповідь/запитання – “Нащо мені іще один месенджер?”. І мені було справді складно підібрати лаконічне пояснення про тутешні принади, яких немає у інших месенджерів. Якщо задуматися, то ці принади не такі вже оригінальні, і не такі вже численні. По суті, йдеться про Instagram з географічними прив’язками та внутрішньою валютою. Але чужі фоточки я можу подивитися і на Instagram або інших візуально-орієнтованих мережах. Географічними прив’язками після Tinder і подібних сервісів нікого не здивуєш. Внутрішня валюта з її залежністю від часу – єдина по-справжньому цікава тут штука. Але постає питання: на що її витрачати? На товари, яких немає? Чи на лайки фоточок дєвочьок, які роблять губки уточькою? Враження, що саме цей тип користувачів у Nimses домінує. В цілому, такий фото-центричний функціонал, як на мене, дуже обмежений. Усі повідомлення, які не є тупими приколами і дєвочьками з уточькою – це заклики до взаємної верифікації чи номінації на ангела. Якби я хотів пограти у біржу – я купив би собі гру-симулятор чи записався би у мережевий маркетинг з фейковими валютами.

3. Час – це ВЕЛИКІ гроші

Технічна, дрібна, але прикра деталь: “лайк” дописів у Nimses коштує від 10 німів. Частіше – 20. Іноді – 50. Ви реально знаєте людей, що на перегляд якоїсь фотки витратили майже годину? Я навіть дуже деталізовані пейзажі моїх улюблених художників на deviantArt рідко розглядаю довше за 5-7 хвилин. Іншими словами, базову ціну потрібно опустити – тоді люди лайкатимуть більше і буде більше взаємодії. Адже все одно лайкнути можна тут безліч разів.

4. No PC

Особисто для мене те, що Nimses доступна лише на смартфонах – це шалений мінус. Я турбуюся про свій зір, тому я не люблю тупити в дрібненький екранчик телефона без необхідності. Я ціную свій час, тому мене напрягають сповіщення і мені легше і швидше писати з ПК. Я ціную досвід цього життя, тому коли фотографую щось прекрасне, я не хочу тут само відволікатися, щоб завантажити фото у якийсь сервіс і зберегти прив’язку до правильної геолокації – я хочу мати нормальну змогу опрацювати свої фото пізніше. Вкупі з тим, що Nimses повільно вантажиться, часто взагалі не може знайти локацію, в самій концепції публікацій залишається багато простору для покращення.

І взагалі, якщо це читають розробники Nimses, люди, які думають про розробку нових мереж/месенджерів або взагалі, будь-хто, хто займається створенням будь-яких сайтів чи мобільних додатків, я ДУЖЕ прошу, заклинаю вас усім сущим: робіть ЛЕГКИЙ, ЧІТКИЙ інтерфейс, який не перевантажує ані смартфон, ані ПК. НІКОЛИ не вставляйте “історії дня” та іншу плаваючу дуранину, яка перетворює інтерфейс на газету “Київ на долонях”. Дизайн має бути приємним, функціональним і ШВИДКИМ. Пам’ятайте, ми живемо в епоху, коли люди прокручують на Ютубі навіть 30-секундні ролики.

Capture+_2018-04-27-17-16-07Німсес-пафос

Мені подобається філософія Nimses, але за усією пафосністю її презентації криється обмаль практичного смислу. Це одна з потенційно найбільш ігрофікованих соцмереж останніх кількох років, але вона сприймає саму себе занадто серйозно. Починаючи від звертань типу “Hello, Human!” закінчуючи текстами про важливість часу, але це все виглядає безсило і пусто, коли виявляється, що оці квантифіковані умовні одиниці вашого життя немає на що витратити. Nimses – це суперстильна чорна матова коробка, у якій лежить лажовий фотоальбом вашої колишньої однокласниці, яка не була далеко ані найгарнішою, ані найрозумнішою у класі.


Nimses – це поки найуспішніша, на мою думку, соціальна мережа українського авторства, але з багатьма субоптимальними рішеннями, наслідком яких – в цілому не надто вражаючі показники. Було би чудово, якби розробники зробили роботу над помилками і соцмережа все ж таки розкрила свій потенціал.

Якщо раптом хтось хоче долучитися і спробувати Nimses самостійно – вказуйте мій інвайт-код, отримаєте бонус у кілька тисяч німів. 2i64njiafg

6 thoughts on “Nimses (огляд соцмережі)

  1. десь торік теж зацікавився, але при швидкому огляді поставив в ментальний чорний список. Зараз вже точно не згадаю всіх причин, але з головних – треба надати купу дозволів і практично всю персональну інформацію, безопціонально (принаймні так було тоді), +купа мутних типів із “куплю/продам німи”, +якась завязка на Росію (не памятаю, що точно, але тоді в мене лишилось переконання, що проект російський і якась частина на серверах РФ). . Так що ні

  2. Цікаво.. дякую за огляд. Хочеться щось типу вк, не обов’язково музика і відео, звісно, але зручний і простий інтерфейс, менше новин і реклами.
    Щодо німсес, мені не подобається цей чорний колір

    • Багато людей критикують надмірну депресивність візуального стилю.

      Щодо геолокації – справді, це незручно, хоча на мою думку, проблема не стільки в потенційному стеженні за користувачем, скільки саме в технічній необхідності шукати на смартфоні Інтернет, коли зробив красиве фото.

  3. Також дуже не подобається, що іде сильна прив’язка до геолокації – я завжди намагаюся відключати визначення локації додатками

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.