Вчена Рада: грудень ’11

Перші кілька хвилин сьогоднішнього засідання Вченої Ради в залі були присутні телевізійники з каналу “Культура”. Вони знімають фільм про Могилянку. Президент Квіт почав із нагородження працівників Академії від імені Подільської РДА. Після цього телевізійники пішли і почалися робочі питання. Вчена Рада пройшла доволі швидко і складалася переважно з технічних ухвал. Що цікавого було серед них – далі по тексту.

Академія відсудила будівлі Просфірні, Братських келій та Будинку настоятеля Братського монастиря, які незаконно займала Клінічна лікарня № 15. Тяганина Академії з київською владою сумарно тривала 2,5 роки. Найближчим часом у відсуджених приміщеннях проведуть ремонт.

До речі, напередодні в Спудейському братстві з цього приводу жартували, що тепер всім могилянцям проведуть МРТ.

І ще одне, згадую, як в 2008-му чув від Квіта, що десь є документи, за якими Гостинний двір та фонтан Самсон теж належать Могилянці.

Лариса Човнюк, голова Департаменту міжнародної співпраці розповіла про нову програму, до якої долучилася Могилянка. Програма називається EMERGE (Erasmus Mundus European mobility with neighbouring ReGion in the East). Суть програми зводиться до подорожей бакалаврів, магістрів, аспірантів, викладачів та членів адміністрації до інших університетів консорціуму Erasmus Mundus. З України, окрім Могилянки, в програмі беруть участь Педагогічний, КПІ та Чернівецький університет. Українські університети також повинні будуть приймати іноземних студентів/викладачів та членів адміністрацій. Поїздки тривають для різних груп від 2-х до 12-ти місяців з фінансуванням від 250 до 2500 євро. Від Могилянки можуть поїхати: три бакалаври, два магістри, 1,5 аспіранта, один викладач або член адміністрації. Бакалаври і магістри можуть подаватися в два університети одразу. Деталі умов поїздок та перелік іноземних університетів не обговорювалися. Імовірно, з ними можна ознайомитися тут: emerge.uaic.ro або на сайті Департаменту міжнародної співпраці.

Під час обговорення виявилася біда, що наразі МОН вимагає, щоб студент водночас навчався і закордоном, і в Україні. Очевидний ідіотизм бюрократичної машини. Пані Лариса попрохала всіх про створення комісії, яка придумає, як владнати це діло.

Також Андрій Мелешевич зауважив, що Міністерство не внесло Могилянку в список рекомендованих вишів для міжнародного обміну студентами. Сергій Квіт і Олексій Гарань вирішили зробити цю проблему публічною через Інтернет і офіційні листи.

Далі, як я вже зазначав, були технічні ухвали, запевнення в тому, що робота над новим сайтом Академії успішно продовжується, а також побажання веселих свят.

5 thoughts on “Вчена Рада: грудень ’11

 1. Від Могилянки можуть поїхати: три бакалаври, два магістри, 1,5 аспіранта
  півтора аспіранта? це як :-\

  • Ну, один цілий, а половина іншого з ним. Або три половини різних аспірантів 🙂

   А якщо серйозно, то це ті цифри, які випливають із розрахунків пані Лариси. Вона сказала, що Могилянка за власної активності може ці цифри збільшити, за найкращих умов – вчетверо.

 2. Аххх, не увидел этого логичного вопроса, заданного ранее в камментах.
  Ладно.

  Дим, не знаешь, Мелеш будет у нас вести, или нет?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.