Антинауковий діагноз

Хворобливі хроніки повертаються… сподіваюся, що не надовго.

Двоякий тестЗаймаюся лікуванням своїх очей. У мене те саме, що було рік тому – хибна короткозорість або спазм акомодації – і лікуюся я знову Ірифрином, вправами та вітамінами. Але от що дивно цього разу – лікарі мені урочисто оголосили, що рік тому вони поставили мені “антинауковий діагноз”.

Суть у тому, що за 2012 рік на всіляких міжнародних конференціях вчені експерти довели, що помилкової короткозорості не буває і якщо спостерігається погіршення зору, треба одразу вішати на людину окуляри. І ця тенденція, за словами лікарів, пішла з Європи. Хммм… якби я був ліваком, я би сказав, що тут замішані якісь корпорації, які займаються виробництвом окулярів 🙂

Але якщо справді подумати: якби діагноз був ілюзорним, то мій зір би рік тому не повернувся би до норми, як і не міг би він покращитися за останні пару тижнів лікування! Разом з тим, дуже часто і самі лікарі говорять, що окуляри – це милиця, з якої потім важко зіскочити. Ось і довіряй після цього західній науці!

Слава Богу, мені пощастило з лікарями (цього разу) і вони все ж узялися позбавити мене хвороби, яка нині вже формально не існує.

9 thoughts on “Антинауковий діагноз

 1. А можете більш докладно про вправи написати. Ви по методу Бейтса чи ні? Я вже майже два місяці роблю вправи за методом Шичко-Бейтса (які пропагує професор Жданов) +пальмінг +обмеженняроботизакомпом і не відчуваю ніякого позитивного результату. Це дуже мене засмучує. Поділіться будь ласка вашим досвідом у цій темі.

  • Це не тільки вправи Бейтса, але від нього тут багато. Раджу подивитися ось цей мій запис: https://damitrianism.wordpress.com/2012/01/18/the-vision/

   Насправді, мені допомагають спеціальні ліки, які викликають параліч м’язів у оці і, таким чином, примушують око розслабитися. Схема така: закапати на ніч, а вдень пару разів зробити гімнастику для очей. Але прописати їх повинен лікар, бо вони допомагають лише у випадку спазму акомодації. Якщо у Вас тривала, так звана “справжня” короткозорість, не певен, що ці ліки допоможуть.

   Щодо обмеження роботи за компом – це неефективно. Звісно, сидіти цілу добу без перерви – це дуже погано, але не слід думати, що комп’ютер у всьому винен чи що він не може нічим допомогти. У мене перші серйозні проблеми із зором почалися саме в той період, коли за компом я сидів удвічі менше, ніж зазвичай, перше погіршення після того настало коли я взагалі тиждень провів без комп’ютера, а перше одужання – тоді, коли я знову сидів за монітором по півдня безвилазно.

  • Мало не забув! Однією з основних причин погіршення зору можуть бути усілякого роду застої в шиї та спині. Мені загалом кращало після відвідин масажиста. Але це не те, що вилікує Ваші очі, це те, що покращить загальне самопочуття і, можливо, матиме відчутний позитивний вплив на очі.

 2. “Метод” Шичко-Бейтса-Жданова це чистої води шарлатанство. Кармін, поцікавтеся, яку медичну чи біологічну освіту має “професор” Жданов. Ви займаєтеся по його лекціях чи ходили на заняття?

  • Ну не знаю, Ігорю… Якщо Бейтс – це шарлатанство, то що вже казати про Норбекова, але мені Норбеківські вправи помогли навіть за всього мого грандіозного скепсису до позитивного мислення.

  • Я просто дивлюсь відео записи професора Жданова. На лекції не хожу. Про Бейтса чув ще у школі. Прочитав його книжку, робив вправи, але вони мені не допомогли.

 3. Теорія Бейтса так і лишилася теорією без жодного практичного підтвердження. А Жданов її поширює як доведену, а невідомість списує на “світову змову офтальмологів”. Я був на 2-х заняттях, які в Україні проводить його брат (до речі, за дивним збігом, Норбеков теж працює на пару з братом). Він так розповідає, що ніби все це супернауково, все доводено й водночас – геніально просто й зрозуміло. Але це розраховано на тих, хто до нього ходить – це простий народ, що не тямить у медицині. Основний принцип його лекцій – навіяти недовіру до лікарів, яким начебто вигідно, щоб пацієнти залишалися вічно хворими. В.Жданов більш відомий не як відновлювальник зору, а як борець із алкоголізмом. Цю діяльність він почав ще за часів сухого закону горбачовської перебудови. Але з тих пір його “боротьба” славиться опорою на антинаукові методи (в стилі: жиди споїли Русь, план Даллеса, пиття кефіру – перша стадія алкоголізму), за що його неодноразово критикували. І варто сказати, що в його лекціях по відновленню зору десь 50% – це промивка мізків щодо алкоголізму, впарювання власних перпаратів і т.д. Що один, що інший Жданов мають липові наукові ступені і посади. “Російська народна академія наук” – громадська організація – присвоїла їм звання “професорів”. Володимир Жданов очолює “Сибірський еколого-гуманітарний інститут”, якого за оголошеною адресою в Новосибірську не існує. Павло Жданов очолює “кафедру “Просвітленої свідомості” (!!!!) в цій РНАН. Якщо люди брешуть вже в цьому, то як їм можна довіряти? В.Жданов за освітою фізик, а за другою – психолог. В Інеті є критичний розбір його лекцій – виявляєтсья він не знає деяких базових речей в фізіології людини. Чи можуть такі люди лікувати інших людей? Навіть на сайті П.Жданова в гостьовій книзі я побачив кілька дописів людей, яким стало гірше від цих вправ. Так що я після 2-х занять забрав гроші й звалив звідти.

  Див. наприклад розвінчання Жданова:
  http://stop-aferam.narod.ru/warning.htm
  http://scinquisitor.livejournal.com/11152.html
  http://www.iriney.ru/sects/okolopravo/015.htm

  Книжку Норбекова я теж спробував читати, але ніасіліл. Впадає в око агресивно-обвинувальний стиль. Коли людина звертаєтсья до такого стилю? Тоді. коли вона не впевнена у своїх словах – крики й образи допомагають одержати переконливість. Знову ж таки, наукових підтверджень жодних. Це моя думка, але можливо позитивне мислення безвідносно до Норбекова й дає свої плюси. В будь-якому разі, я радий, що тобі стало краще.

  • Я не готовий сказати, що метод Норбекова лікує, але я готовий сказати, що він вартує того, щоби його спробувати. А щодо Бейтса і Жданова… може ти і правий, хоча вправи Бейтса мені рекомендували і чимало “традиційних”, себто клінічних лікарів, які “наживаються на пацієнтах”. Знову ж таки, я перепробував стільки всього на собі, що поки що гарантовано можу сказати лише чотири речі точно:
   1. гімнастику для очей краще робити, ніж не робити,
   2. Ірифрин (краплі, які я собі капав) допомагають при “хибній короткозорості”, (а це значить, що вона таки буває хибною!)
   3. масаж потрібен усім і кожному, і часто,
   4. полівітаміни потрібні всім і кожному, і часто.

 4. про хибну короткозорість мені якраз недавно розповідав офтальмолог в поліклініці. Це спазм акомодації (що в тебе), різні інші погіршення, що не є пов”язані зі змінами в кришталику і очному яблуку. Отже, це реальний діагноз.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.