Світ забуття (2013)

Фільм, що змусив задуматися і відчути.

Ольга Куриленко.

Перші 10 хвилин я думав, що це буде зауниле кіно про боротьбу з інопланетянами з якимсь епічним уникненням загибелі всього людства наприкінці. Я серйозно помилявся. Тобто, так, у фільмі є і боротьба з інопланетянами, і тематика загибелі людства, і епічності тут вдосталь, але фільм настільки нетривіальний, що мені соромно за свій первинний скепсис.

ГГ і дрон.

Рік 2077. Наш герой – технік №49, який ремонтує дронів. Дрони захищають гігантські споруди, що висмоктують із Землі воду. Людство збирається забрати воду із собою на далекий супутник Юпітера, оскільки наша рідна планета стала непридатною до життя після війни із інопланетянами 60 років тому. До відльоту головного героя і його напарниці на космічний корабель, на якому знаходиться більша частина людства, лишається два тижні. Роботу майже завершено, але головному герою шкода покидати планету, якої він майже і не знав…

Житло техніка №49.

Світ забуття викликає численні дежавю. Він багато чим нагадує WALL-E, Fallout, Messiah, Війну Світів, Матрицю та ще з півдюжини постапокаліптичних, космічних та футуристичних фільмів та ігор. Головно, він викликає ось те щемливе відчуття жалю за нашим світом, який ми втратили. При тому, під “нашим світом” рівною мірою можна вбачати як людську цивілізацію з усією її втраченою культурою та красою, так і життя окремої людини з усіма її несправдженими мріями та сподіваннями, так і природні багатства Землі, які перетворилися на пустелю.

Звісно, дежавю частково продиктовані і типовими ролями, які виконують герої стрічки. Морган Фрімен, вже традиційно, є персонажем, який все пояснює. Ольга Куриленко – героїчна подруга головного героя. Том Круз – крутий, але сентиментальний герой, що став жертвою великої інтриги. Проте це все дійсно виходить на добре і зовсім не ламає вау-ефекту від роз’яснення інтриги ближче до кінця стрічки.

Можливо, сюжет, який нам відкривається поступово, це скомпільовані шматки півсотні інших історій, але інтрига змушує їх виглядати водночас добре знайомими і цілком новими та свіжими. Цей фільм варто подивитися.

4 thoughts on “Світ забуття (2013)

  1. Мені сподобалася ідея і зйомки, але сам фільм здався трохи затягнутим, можливо, через головного героя. 90% героїв Тома Круза – похмурі, задумані про глибинну суть світу персонажі, й цей, на жаль, нічим особливим не відзначився.

    • Щодо затягнутості згоден. Тривалість кожного діалогу можна було сміливо скоротити удвічі. Втім для мене це не зіграло вирішальної ролі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.