Виграти вибори (П. Охотін, А. Вальчишин)

З великим інтересом прочитав книжку Петра Охотіна та Андрія Вальчишина “Виграти вибори”.

vybory

Приємно, що в Україні пишуть інструкції з проведення передвиборчих кампаній, а тим паче приємно мені, що таку інструкцію написали професіонали, яких я знаю особисто. І навіть ще приємніше звіряти свій досвід із досвідом старших колег по цеху і бачити, що у своїй практиці я вчиняв дуже подібно до них.

Книга описує в хронологічному порядку всі види діяльності, притаманні мажоритарній кампанії: від розробки програми і образу кандидата до плакатів з подякою після перемоги. Минулорічні законодавчі зміни поставили в центр виборчого процесу політичні партії, але 90% написаного в книзі залишається актуальним – звісно, за умови, що кандидат розраховує вести багаторічну політичну діяльність і власне бути політиком, а не партійною тушкою.

Автори вправно балансують: торкаються сірих технологій, з одного боку, але водночас наводять переконливі аргументи на користь чистої кампанії. Це дуже важливо підкреслювати в Україні, де багато кандидатів вважають скупку округу найпростішим і найправильнішим рішенням. Так само тішить, що автори доступно пояснюють, чому передвиборча кампанія починається не за місяць до дня голосування, як часом думають кандидати, а набагато-набагато раніше.

В книзі описані різноманітні ситуації з різних боків. Скажімо, якого штибу програму має запропонувати провладний кандидат і які гасла цьому може протиставити опозиціонер.

З цією книгою я би радив ознайомитися передовсім політикам-початківцям та людям, які вперше будуть працювати на передвиборчій кампанії. Для всіх, хто вже має досвід виборів, ця книжка може слугувати своєрідним чек-лістом: відправною точкою для формування “плану робіт”.

Власне, сказане вище можна вважати і головним недоліком, адже часом лаконічність даного “чек-ліста” приховує масштабність і затратність певних процесів, які в книзі описуються двома-трьома реченнями. Звісно, я розумію, що жоден політтехнолог спішити ділитися усіма своїми таємницями не стане, та все ж таки, часом хотілося би більш розлогих пояснень та більше прикладів з власного досвіду, замість якого автори (щоправда, здебільшого дуже влучно) наводять приклади загально відомих постатей та подій української та світової політики.

Можливо, ми дізнаємося більше, коли автори напишуть свою наступну роботу.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.