Хочуть заборонити до показу ще один фільм російського авторства.

Як і у 95% російських фільмів, основна мета даної стрічки – викликати ганебний бутафорський патріотизм, заснований на боязні нацистів та в принципі всього, що приходить до нас із заходу. Вже в декількох джерелах читав, що “матч смерті” є фікцією, більше того, одним із цих джерел було інтерв’ю з одним із “виживших” після матчу смерті футболістів у одному зі старіших номерів Корреспондента.

Звісно, не слід себе тішити думкою, що українці тут чимось кращі за росіян, бо коли у нас раз на 10 років виходить якесь кіно, воно теж сповнене соплями про “рідну неньку”, яку гвалтують абсолютно всі без виключення.

Держава в культурній сфері мала би лише визначати рейтинг фільму і встановлювати, о котрій годині його можна показувати в кінотеатрах та на телебаченні, але ні в якому разі не забороняти – хоча б тому, що наша комісія з питань моралі своїми заборонами лише робить нездорову рекламу всьому тому, що вона могла би набагато тихіше відсунути на той час доби, коли не сплять лише маніяки, богемні художники та програмісти.

Можна було би ще надати можливість комісії клеїти на фільми ярлик “політична пропаганда”, це і не порушувало би свободу слова, і надавало би державі змогу попереджати глядача про можливу наявність у стрічці маніпулятивного викладу.

Advertisements